Jump to content
Drmscape

[2500 zł] Ocena zestawu bez karty graficznej

Recommended Posts

Cześć!

 

Moja obecna platforma coraz głośniej domaga się modyfikacji, obecnie mam:

i5-2500 (bez K)

Radeon HD7850

8GB RAM 1333 MHz

zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-530w-80-plus-bronze-activepfc-2xpci-e-bn181-418344/

 

Chciałbym dokonać modyfikacji dwuetapowo, w pierwszym bez karty graficznej. Wymiana zasilacza jest dyskusyjna, moc jest wystarczająca, natomiast pracuje on już 4 lata, powinienem dokonać zmiany? Budżet na ten etap wynosi około 2500 zł, przy czym nie jest to jakieś sztywne ograniczenie, stać mnie na dużo więcej, kwestia stosunku jakości do ceny, który sobie narzucam. Jeśli przekonacie mnie, że warto zainwestować w procesor z odblokowanym mnożnikiem, to taki rozważę. Kwestia opłacalności bo wtedy ciężko byłoby się zamknąć w tym etapie w 3500 zł.

 

Jako, że z komputera korzystam nie tylko do grania, ale również programów typu GIS i CAD dołożyłem RAMu, a także lepszy SSD w porównaniu z polecanymi zestawami za około 3500 zł. Będzie banglać? Zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/fbDs4d/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zestaw może być. Chociaż to chłodzenie tez nie jest jakieś  super ciche, ale po skręceniu wentylatora (zmniejszenie obrotów) da sobie radę, bo procesor nie będzie przecież  podkręcany. Zasilacz bym zostawił. BQ to dość udana firma i zasilacze robi wytrzymałe, ale że ma swoje lata to przy kupnie nowej grafik bym zmienił na EVGA  Supernova G2 550W. Kosztuje troszkę, ale masz spokój na wiele lat i pewną jednostkę.

 

 Do tego z czasem jakaś  grafika powiedzmy GTX 1060 6GB.     Z samych części po sprzedaży dostaniesz troszkę  grosza. Napisz czy masz zamiar grać sporadycznie czy celujesz w najnowsze tytuły i jaka rozdzielczość. Do FHD spokojnie wystarczy wspomniany GTX 1060. Zrezygnowałbym wtedy też z podkręcania i został przy i5 7500 + płyta na B250, bo pewnie byś tego podkręcania nie wykorzystał.     

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już będzie odpowiedni sprzęt to coś tam pogram. Jakiś Battlefield, w Wieśka też bym zagrał. Tak na co dzień to bardziej Eve Online gdzieś w tle. Trochę się zmieniło bo zdecydowałem, że obecny sprzęt sprezentuję rodzicom bo im się kompletnie sypie PC. Dlatego też muszę kupić od razu z kartą. Chciałem się zamknąć w 4000 zł, dlatego zszedłem do 128 GB jeśli chodzi o SSD, a dołożyłem RX 480 8GB od MSI. Wygląda to tak:

https://www.morele.net/inventory/info/NXR46B/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się przyczepił do zasilacza, bo jednak napięcia trochę za bardzo mu się rozjeżdżają. Do wymiany choćby na: Cougar GX-S 550W, SPC Supremo L2/M2 550W, czy nawet Corsaira CX550M (choć to "tylko" Bronze).

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=476

https://techlipton.pl/be-quiet-pure-power-9-500-w-cm-vs-silentiumpc-supremo-m2-gold-550-w/7/

Poza tym zostaje kwestia dyskusyjnej opłacalności zakupu SSD o takiej pojemności. Może na razie odpuścić HDD, a w zamian wziąć pojemniejszy SSD?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.