Skocz do zawartości
Goik

Blue screen, wina PSU czy GPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

       chciałbym się upewnić czy winą blue screenów jest zasilacz. Miałem już z tym problem, wtedy na gwarancje wysłałem płytę główna. Problemy pojawiły się około 2 tyg po zakupie komputera a mianowicie po kilkunastu minutach grania wyskakiwały bs i komputer nawet nie zdążył się włączyć a już wyskakiwał następny, dopiero po paru minutach odpoczynku pc normalnie się uruchamiał. Problemem też były ciągłe skoki napięć procesor i niedziałający jeden port usb w płycie.

       We wtorek przyszła nowa płyta i pojawił się znowu problem z napięciami, pomyślałem że może to jednak nie ma powiązania z bs ale wczoraj po kilkudziesięciu minutach grania siedziałem z kolegą na ts i przeglądałem neta gdy nagle komp się zresetował a po ponownym uruchomieniu wyskoczył bs. RAM, CPU i SSD testowałem (programami i na drugim komputerze gdzie działały w 100% poprawnie) przed wymianą mobo więc wykluczyłem je od razu, płytę też ponieważ została wymieniona na drugą(wiem że mogłem trafić znowu na zepsutą). Została grafa(msi gtx 1060 6 gb gaming x) i zasilacz(XFX Core XT 500W). Kiedy odpiąłem grafikę taktowania się uspokoiły ale to jeszcze nie wykluczyło winy zasilacza więc żeby się upewnić że to wina GPU podpiąłem go do drugiego kompa gdzie mam zasilacz SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ ATX 350W i odziwo wszystko z taktowaniami było w normie co uświadczyło mnie w zdaniu że coś nie tak jest z zasilaczem.

        Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za waszą opinie. Wiem że sprawdzanie napięć programem nie jest najdokładniejszym sposobem ale różnice są na tyle duże że w skokach napięć procesora że to chyba nie jest błąd pomiarowy. To że skoki napięć na pulpicie bez obciążenia procesora są normą też wiem ale na pewno nie ciągłe przeskakiwanie z 0,7-1,2V(nawet kiedy procesor jest wykorzystywany w 0%), gdzie u mojego brata na komputerze z zasilaczem 350W utrzymują się na poziomie 0,7-0,85 gdy procesor jest wykorzystywany w 0-3%(nawet z moją kartą graficzną).Niestety nie mam drugiej karty graficznej żeby upewnić się w 100% dlatego pytam was.

Edytowane przez Goik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to być zasilacz. Ostatnio sporo osób psioczy na XFX. Tak więc zacząłbym od sprawdzenia zasilacza. 

 

Jaka reszta sprzętu ? Procesor ?  Sprawdź na zintegrowanej karcie graficznej z procesora. Czyli wyjmujesz grafikę GTX 1060 i podpinasz monitor pod wyjście HDMI na płycie głównej lub DVI jesli płyta takowe posiada.  Jak będzie ok i stabilnie to znaczy że grafika może, ale nie musi być uwalona. Ja obstawiam zasilacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem stress test msi kombustor 3(około 1h) i asus realbench(15min). Nic nie wyskoczyło ale nadal mi się wydaje że to zasilacz. Procesor pracował na napięciu 1.15V podczas testu. Moim zdaniem zasilacz sobie daje radę z samym procesorem ale po podłączeniu GPU skoki napięć są większe i po pewnym czasie wyskakuje bs.

 

A co do reszty to RAM(Memtest86), SSD(HD Tune) i CPU już testowałem wcześniej na swoim komputerze i brata więc jestem pewien w 99% że to nie ich wina. Został zasilacz i grafika której niestety nie przetestuje na komputerze brata ponieważ ma zasilacz 350W(chyba za słaby na robienie testów) a drugiej karty nie mam do sprawdzenia zasilacza więc pozostaje mi zapytanie się na forum czy dobrze zrobię oddając zasilacz na gwarancie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...