Skocz do zawartości
Trelek

[1600-1800] Do biura, obliczeń, filmów bez GPU [Używka]

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, więc na początek witam.

 

Potrzebuję komputer do pracy, głównie obliczenia i optymalizacja. Budżet jak widzicie jest ograniczony do minimum, dlatego myślę o używanej jednostce.

Chciałbym wydajny procesor 4 rdzeniowy i minimum 8gb RAMu, przydałby się dysk ssd (niekonieczny warunek, bo mogę sobie dokupić). Warunek konieczny to system operacyjny windows 7 legalny.

 

Czego szukać?

procesor: i5 3/4 generacji? czy może i7 2/3 generacji?

ram: wolałbym żeby taktowanie było ok 1600 MHz (z uwagi na integrowaną GPU) i żeby dało się rozbudować do ok 16GB

płyta: nie mam wymagań, byle było 4 sloty na pamięć i obsługa 1600MHz

dysk: nie ma parcia, choć fajnie byłoby mieć SSD

zasilacz: no właśnie... czy i tak nie trzeba będzie wymienić?

system: windows 7

 

Myślałem o poleasingowej jednostce od HP lub DELL, czy to dobry pomysł? nie trzeba będzie od razu zmieniać np. zasilacza, dokupić dysku itp.?

A może szukać u prywatnych osób?

znalazłem interesującą ofertę:

https://www.olx.pl/oferta/komputer-i5-4460-ga-z97x-ud3h-bk-win-7-10pro-hdd-8gb-ddr3-CID99-IDkciQ4.html#558fcae539

opłacałoby się to wziąć?

albo:

http://www.sck.pl/product/Dell-OptiPlex-9010d-Ci5-I5-3570-3-4GHz-8GB-120GB-SSD-DVDRW-Windows-7-Professional-3-lata-gwarancji/?id=43601

http://www.sck.pl/product/HP-Compaq-8200CMT-Elite-Ci7-I7-2600-3-4GHz-8GB-120GB-SSD-DVD-Windows-7-Professional-iHD-3-lata-gwarancji/?id=41272

 

Możecie mi doradzić na co zwrócić uwagę? moim faworytem byłaby oferta z jakimś i5 z 4 generacji, tak jak ta oferta z olx, czy to dobra droga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/komputery-stacjonarne-486?string=i5%203570%208gb&bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-3-1018&price_to=1200

 

Na allegro i5 3570/8GB znajdziesz do 1200 zł, do tego dokupić samemu ssd 240-275GB.


i7 2600/3770 też dasz radę kupić, jeśli na i7 zależy ci.

 

Firmowe kompy zasilacze mają dobre, nie musisz wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, bo właśnie bałem się tych zasilaczy ze względu na moc... ale skoro nie potrzebuję GPU, to chyba spokojnie wystarczy 250-270W...

 

A jeszcze b.ważne pytanie, czy można do takiego dell'a albo hp zamontować RAMy z innych producentów, czy są dedykowane dla firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co myślicie o tej jednostce?

https://www.olx.pl/oferta/komputer-i5-4460-ga-z97x-ud3h-bk-win-7-10pro-hdd-8gb-ddr3-CID99-IDkciQ4.html#558fcae539

Czy jest warty swojej ceny?

Ma mocną płytę główną, i to zapewne robi cenę, ale to jakaś możliwość na poźniejszą rozbudowę...

procesor i5-4460 to jest dobry wybór?

widziałem że nie różni się diametralnie od i5-3570, ale ma zdecydowanie mocniejszą integrę

 

minus jest taki, że trzebaby dokupić dysk ssd i w późniejszym czasie Ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle piszesz o tej integrze, a jednocześnie, że komputer do pracy(obliczeń). Będziesz wykorzystywał iGPU do wsparcia tych obliczeń? Chodzi Ci o Intel QuckSync?

Jak chcesz komputer do pracy to tak jak radził Klaus, bierz poleasingowy HP/Dell. Na allegro z Win7 pełno tego. SSD sobie dokupisz.

Tu masz pełno na i7 8GB z Win7 tak jak chciałeś, do 1800zł

http://allegro.pl/komputery-stacjonarne-486?buyUsed=1&offerTypeBuyNow=1&price_to=1800&a_enum%5B22808%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B4327%5D%5B8%5D=8&order=pd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Lepiej brać poleasingowy komputer czy od osoby prywatnej? poleasingowe zazwyczaj mają gwarancję 12 mscy.

Mam na oku takie coś:

Procesor Intel i7-2600K
Pamięć Ram 8GB - Kingstone HyperX
Dysk SSD 120 GB
Dysk Sata 1,8 TB
Oryginalny Windows 7
Płyta główna Asus P8Z77-V PRO z WIFI GO
Napęd Asus DVD

Zasilacz jakiś 87+ więc raczej ok

 

Narazie trwa licytacja, komputer kupiony w 2012, więc żadnej gwarancji nie ma

Opłaca się takie coś rozważyć? trwa licytacja, do jakiej ceny opłacałoby się to licytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Lepiej brać poleasingowy komputer czy od osoby prywatnej? poleasingowe zazwyczaj mają gwarancję 12 mscy.

Mam na oku takie coś:

Procesor Intel i7-2600K

Pamięć Ram 8GB - Kingstone HyperX

Dysk SSD 120 GB

Dysk Sata 1,8 TB

Oryginalny Windows 7

Płyta główna Asus P8Z77-V PRO z WIFI GO

Napęd Asus DVD

Zasilacz jakiś 87+ więc raczej ok

 

Narazie trwa licytacja, komputer kupiony w 2012, więc żadnej gwarancji nie ma

Opłaca się takie coś rozważyć? trwa licytacja, do jakiej ceny opłacałoby się to licytować?

Taki zestaw Licytował bym do 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fotkach widzę że jest boxowy cooler, a właściciel twierdzi że za bardzo się nie zna i procesor nie był podkręcany

 

Opłacałoby się dokupić chłodzenie i go podkręcić?, czytałem że to fajne i wytrzymałe jednostki, chyba że lepiej nie ryzykować na takim staruszku?

tylko że jak miałbym go nie podkręcać to cała atrakcyjność oferty spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej płycie da się go kręcić? czytałem że trzeba chipset z77, czyli wychodzi że tak.

Z tym że nie wiem nic o podkręcaniu, a najpierw trzebaby było wymienić chłodzenie, więc sporo przede mną czytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta główna: MSI Z97 GAMING 7 
Procek:  INTEL I7 4790K 4.0 MHz [LGA:1150] 
RAM: KINGSTON HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP 
Zasilka: CORSAIR RM 550W Full Modular CP-9020053-EU 
Obudowa: CORSAIR VENGEANCE C70 Military Green 
Chłodzenie: CORSAIR H110 WATER SERIES 
Dodatkowe chłodzenie: 2x NOCTUA NF-A14 FLX 140mm

 

Ktoś w temacie mógłby mi pomóc wycenić taki zestaw? Ile mniej więcej można licytować taki zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...