Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sama funkcja jest w command center i jest to wiele wygodniejsze od kręcenia mini pokrętłem w środku obudowy. Idiotyczny pomysł z pokrętłem na płycie. Mogły by być już te pierwsze testy, jak wypadną korzystnie to raczej nie będę się zastanawiał nad czekaniem na SL-X/KL-X tylko 1700X/1800X będzie u mnie już w marcu. Multithreaded performance na pewno będzie kosmiczne ale zastanawiam się jak bardzo ryzen po OC będzie w stanie odstawić mojego 4790K 4.6GHz w single-threaded. 

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze komputer sluzy mi do pracy (zarabianoia pieniaedzy), a nie do zabawy, zastanawiam sie o ile Ryzen przyzpieszy prace w Photoshopie i Lightroomie. Mam cicha nadzieje, ze roznica bedzie zauwazalna golym okiem, zwlaszcza w czasochlonnych operacjach na kilkuset plikach (rawach) jednoczesnie. Przy czym jeden raw to pomiedzy 50- 70mb.
Nie ukrywam rowniez, ze z najwieksza przyjemnoscia powitam AMD w swoim kompie po kilkunastu latach rozlaki. Dobrze pamietam czasy Bartona 2500, czy tez Athlonow XP i X2. Moje poczatki na tym forum, wowczas jeszcze tweak.pl.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erze celeronów pojawiły się duronie i pozamiatały (sławne 600@950-1150), później XP1700 sporo namieszały (1466@2500)- wszystko wskazuje na to, że pojawi się godny następca staruszków.

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w Power Consumption Intel jest wyraźnie lepszy, nie grałem wprawdzie w tę grę, ale przewaga jest dość wyraźna. :D

Przeciez jest wlasnie odwrotnie !!! Jesli tak faktycznie jest to dopiero bedzie przeboj!!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że podane wyniki +/- prezentują możliwość Ryzen'ów ... Intel musi wypuścić świeższe 6/8 rdzeni...
Ale tu wracamy do problemu kosztów takich procesorów jak i samych płyt głównych - o ile Ryzen to 450-550zł za sensowną płytę tak 2011-3 to już ~900-950zł na start za płytę;

Teraz tylko oficjalne testy, 1. odczucia, brak większych chorób wieku dzięcego... i w końcu coś się ruszy - przynajmniej na polu procesorów...
Zdałoby się jeszcze w układach graficznych coś podziałać...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy coś sprzętowo blokuje wypuszczenie I7 7xxx 6C/8C na socket 115x czy to tylko polityka Intela .

 

Bo może się okazać że jak ich AMD mocno przyciśnie to pojawią się wysoko taktowane 6C/8C + cache L4 ( 128 MB lub więcej ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by Intel nie był w stanie opracować sześcio czy ośmio rdzeniowego procesora na obecny socket czy jego następce.  Mam na myśli oczywiście o procesor i socket dla mas czyli nie 2011-3 oraz X99.  Tylko Z370  oraz 115x  i do tego jakiś i7 8700  z 6 fizycznymi rdzeniami. Naprawdę mogli by już przestać klepać te 4 rdzeniowce. Teraz mają ku temu powód jeśli AMD faktycznie zawojuje, a zapowiada się że wreście tak.  Oby tylko Intel nie wykorzystał swojego zaufania klientów i wypiął się  na Ryzen AMD i klepał swoje. Czyli kolejne x4 w absurdalnych cenach.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójście w zaparte przez Intela nie było by problemem, AMD miało by czas się umocnić/zarobić a niebiescy w końcu i tak by się poddali i wypuścili coś sensownego. Gorzej że już są informacje o tym że Intel wraca do swoich starych sztuczek czyli wymuszania na odbiorcach umów na wyłączność. Jeśli im się to uda to czerwoni mimo lepszych procesorów mogą nie mieć wystarczającego zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Oby tylko Intel nie wykorzystał swojego zaufania klientów i wypiął się na Ryzen AMD i klepał swoje. Czyli kolejne x4 w absurdalnych cenach.

 

Nie ma takiej opcji. Jeżeli wydajność i ceny się potwierdzą to muszą zareagować, już zresztą robią w gacie co widać po obniżce cen. Jeżeli pójdą w zaparte to po pół roku mają nowego CEO. Ludzie nie są głupi i nie będą płacić więcej tylko z przywiązania. Firmy kierują się innymi zasadami i tam dużo łatwiej marnować pieniądze, ale wszystko do czasu. Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mama taką nadzieje. To byłoby coś  powiedzmy i7 7700K za 1400 zł max. Takie ceny powinni dowalić jak chcą walczyć. Na razie widze jest po 1640 zł średnio za ten procek. No nic poczekamy do premiery, pierwszych testów Sebastiana Oktaby i się okaże. Minie pewnie z miesiąc zanim Intel i sklepy zaskoczą z ewentualnymi obniżkami. Na razie widzę że coś tam nieco staniało. Swoją drogą ja za 6700K dałem 1899 zł dokładnie i to było z dobre 3 miechy po premierze, a Kaby Lake też nie tak dawno wyszedł.   Ryzena i tak pewnie nie kupie z racji tego, że nie mam zaufania póki co do ich procków. Dopiero jak się zadomowią  i okaże się że warto to kto wie może jakieś  8 rdzeni wpadnie kiedyś.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 7700k za max 1400zl?

Chyba sobie żartujesz, przy aktualnych przeciekach wydajności to 1000zl byłoby ok cena skoro za ok 1100-1200 będzie 6c/12t, a za ok 900 4c/8t.

Nic tylko trzymać kciuki za wojnę cenową.

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, 1400 zł ($349) nic im nie da, 1000-1100 zł ($259) to muszą być te okolice na starcie, o ile cokolwiek ma się silniej ruszyć

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidujemy tego typu obniżki, jeżeli rynek dobrze przyjmie Ryzeny i po realnych testach nie okaże się, że coś z nimi jednak nie gra.

 

Nie że takie obniżki gdzieś już są, tylko można ich oczekiwać, o ile Intel zechce podjąć walkę o utrzymanie udziału w rynku. Po około miesiącu będzie znana reakcja rynku na Ryzeny.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, 1400 zł ($349) nic im nie da, 1000-1100 zł ($259) to muszą być te okolice na starcie, o ile cokolwiek ma się silniej ruszyć

Nie wiem o czym tam Devil pisze, ale chyba go bolą te 2 koła jakie dał za procek dla mas. Już teraz Intel obniżył ceny do takiego poziomu, a premiery jeszcze nie było. Kogoś chyba strasznie [gluteus maximus] boli z tego powodu :D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obnizanie ceny mnie nie interesuje. Zadowoli mnie tylko nowy, lepszy, mocniejszy procesor w normalnej cenie. Na chwile obecna jestem na 100% pewien, ze AMD wydajnosciowo zmieli Intela. I bardzo dobrze zreszta, bo nalezy im sie to za polityke z ostatnich kilku lat (przyrosty mocy obliczeniowej po kilka punktow procentowych). Ja z wielkim zadowoleniem wroce po latch do AMD. Jeszcze przydalby sie dobry GPU i Przypomnialyby sie czasy Bartka 2500@3200 i Radka 9700PRO.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Jeżeli wydajność i ceny się potwierdzą to muszą zareagować, już zresztą robią w gacie co widać po obniżce cen. Jeżeli pójdą w zaparte to po pół roku mają nowego CEO. Ludzie nie są głupi i nie będą płacić więcej tylko z przywiązania. Firmy kierują się innymi zasadami i tam dużo łatwiej marnować pieniądze, ale wszystko do czasu.

Niestety (stety jak tak lubią) ludzie dość często kierują się przywiązaniem.

 

W i7-7700K za 250$ to raczej nie wierzę, jak do ok 300 zjedzie to i tak będzie dobrze...znając życie. Ale wolałbym się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie to była taka hmm "ostrożna" hipoteza z moje strony :)   Po prostu jestem przyzwyczajony do polityki cenowej Intela i wiem że to jest drugi Apple.  Się  ceni. Czy robi porządne procki to można polemizować teraz na tle przewidywanej wydajności Ryzena. Zwłaszcza 6 rdzeniowca. Jak to się sprawdzi to faktycznie Intelowi mogłaby pomóc jedynie znaczna obniżka do 1200 zł ew max 1300. Ale jakoś na razie nie jestem w stanie uwierzyć. Oni potrafią trzymać wysoko ceny nawet starszych generacji.  Druga sprawa że jednak te Ryzeny mogą być jednak dobre, więc i nad nimi warto się zastanowić.  Procka nie sprzedaje i zostaje.  Jest jeszcze na gwarze. Sprawdziłem laminat i jest ok, więc potem mogę ew. sprzedać na pół roku przed końcem gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...