Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Najnowszy test zrobiony na RX480, głównie z powodu nieścisłości dotyczących testów Ryzen+karty Nvidii dx12, do których linki dałem w swoim poprzednim poście, głównie więc interesujące są testy w Battlefield 1 DX12 - 01:18, Hitman DX12 - 06:49, Rise Of The Tomb Raider DX12 - 10:02, ale warto obejrzeć całość. Na anandtech i overclockers, zwracają uwagę na zużycie cpu Ryzen w BF1, które sięga średnio ~70%, gdy na i5 w okolicach ~95%, na ale architektura nowa więc można się spodziewać, że będzie to ogarnięte za jakiś czas. 

 

Osobiście wolę jednak poczekać na oficjalne testy, no i najlepiej gdyby były robione z tym gpu - http://wccftech.com/vega-teaser-slides-leak-nda/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary przepustowości podsystemu pamięci w nowej wersji benchmarka AIDA 5.90.4200. Jak ktoś ma Ryzena, prośba o wrzucenie swoich wyników.

 

U mnie jak widać pamięci śmigają na CR-2, nie widzę nigdzie w biosie opcji aby ruszyć tym timingiem.

 

2553q79.png

 

EDIT:

Dorzucam wyniki z testu GPGPU:

4kdz5k.png

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Ryzen-7-1700-B350-v1.2-DDR4

 

@tesel dzięki za linka. Z tego jasno wynika, że AMD ma standardowe problemy, czyli słaba wydajność jednego wątka (okolice Sandy Bridge) i słaba przepustowość pamięci. 

 

 

Panowie, duża jest różnica między B350 a X370? Chodzi mi o opcję konfiguracji, bo w necie są sprzeczne informacje co do tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pomiary przepustowości podsystemu pamięci w nowej wersji benchmarka AIDA 5.90.4200. Jak ktoś ma Ryzena, prośba o wrzucenie swoich wyników.

 

W takim razie dorzucam się z moim wynikiem na stabilnych ustawieniach 24/7:

 

3.8GHz @ 1.175v & 3200MHz CL14

 

cachemem3.8ghz3200mhzumk1n.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja:

 

Jednak procesory serii R5 w Morele nie są dostępne na 04.04.2017 jak wcześniej podali. Jedynie wiadomo ile będą kosztować:

1) 1400 za 819 zł https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1400-3-2ghz-8mb-yd1400bbaebox-976704/

2) 1500X za 929 zł https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1500x-3-5ghz-16mb-yd150xbbaebox-976703/

3) 1600 za 1079 zł https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1600-3-2ghz-16mb-yd1600bbaebox-976702/

4) 1600X za 1229 zł https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1600x-3-6ghz-16mb-yd160xbcaewof-976701/

Edytowane przez Tyran1918
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostałem przy Ryzenie... dzisiaj dostałem płytę Asrock AB350 Pro4 oraz ram Corsair Vengeance LPX i teraz czekam za R5 1400 lub R5 1500X, nie wiem którego wybrać, różnica w cenie to około 100zł, przy czym ten szybszy po OC może tak samo się skończyć jak ten wolniejszy... pytanie czy warto dopłacić do tego 1500X względem 1400? Kwestia lepszego coolera w 1500X nie jest brana pod uwagę.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dopłacał do 1700X jak bym brał R7 tylko wybrał 1700. Tobie radzę tak samo,chociaż tutaj jest różnica tylko 100zł. Można zawsze to 100zł zainwestować w lepsze chłodzenie.

PS nie zwracam zwykle uwagi na wygląd podzespołów ale ta płyta asrocka strasznie paskudna, 1/10.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dopłacał do 1700X jak bym brał R7 tylko wybrał 1700. Tobie radzę tak samo,chociaż tutaj jest różnica tylko 100zł. Można zawsze to 100zł zainwestować w lepsze chłodzenie.

PS nie zwracam zwykle uwagi na wygląd podzespołów ale ta płyta asrocka strasznie paskudna, 1/10.

Ja nie mam okna w obudowie... będzie zamknięta w starym Chieftec CH-01B-B-SL  ( mój jest srebrny z czarnym frontem ). Więc kolor płyty mi nie przeszkadza. Też tak myślałem... że lepiej kupić tego słabszego i różnicę w cenie dołożyć do czego innego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieję się tylko  :wink2: Sam już nawet nie wiem jak moja płyta wygląda. Prawda jest taka że Ryzeny po pierwsze podkręcają się słabo,po drugie wersje X i nie-X oc mają mniej więcej na tym samym poziomie,po trzecie trzeba im władować sporo napięcia do oc. Dlatego chyba najlepiej sprawdzi się kupienie niższego Ryzena wersji bez X i włożenie kasy w chłodzenie.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHX2400C15/8G I AM4

 

Kupiłem płytę i procesor i pierwsze z brzegu pamięci. Co robię nie tak, passmark pokazuje latency 80, może coś trzeba ustawić w biosie. Przeciętna dla innych ddr4, wartość to 30. CPU-Z ponadto pokazuje profil XMP-20, sprzedawca powiedział, że będą kompatybilne. Wsadziłem je do 2 slotu jak w instrukcji. Aida 64 pokazała wartości: 19731 MB/s odczyt, 18139 zapis, 16621 kopiowanie i 95,8 ns opóznienie/latency. Płyta to Asus b350-plus, z kolei pamięci to ddr4 2400 kingston hyper X.

post-182171-0-14899600-1491674702_thumb.jpg

post-182171-0-18200500-1491674869_thumb.jpg

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kości pamięci masz? BIOS na płycie najnowszy?

8gb w jednej kości. Wgrałem najnowszy bios, nie sądziłem, że płyta, która trafiła na półki sklepowe miesiąc temu, może mieć 6 rewizji biosu. I dalej 91,8ns w Aidzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego Ty oczekujesz na jednej kości?

DDr3 1600 w laptopie, w jednej kości ma 29 latency. Wyniki passmarka dla tej samej kości tylko w module 16gb, są bardo dobre(dla ddr4 nie ddr3 z laptopa), tylko ta 8gb kość ma jakieś dziwne wyniki w latency. 

http://www.memorybenchmark.net/ram.php?ram=Kingston+KHX2400C15%2F16G+16GB&id=8703

http://www.memorybenchmark.net/ram.php?ram=Kingston+KHX2400C15%2F8G+8GB&id=8679

Edytowane przez qwerty7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDr3 1600 w laptopie, w jednej kości ma 29 latency. Wyniki passmarka dla tej samej kości tylko w module 16gb, są bardo dobre(dla ddr4 nie ddr3 z laptopa), tylko ta 8gb kość ma jakieś dziwne wyniki w latency. 

http://www.memorybenchmark.net/ram.php?ram=Kingston+KHX2400C15%2F16G+16GB&id=8703

http://www.memorybenchmark.net/ram.php?ram=Kingston+KHX2400C15%2F8G+8GB&id=8679

Ściągnij najnowszą AIDE i wklej wyniki testu pamięci. Tak będzie najłatwiej porównać z innymi użytkownikami Ryzenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij najnowszą AIDE i wklej wyniki testu pamięci. Tak będzie najłatwiej porównać z innymi użytkownikami Ryzenów.

Wyrzej podałem wyniki z aidy64, przeklejam je: 19731 MB/s odczyt, 18139 zapis, 16621 kopiowanie i 95,8 ns opóznienie/latency. To nie jest najnowsza wersja tego programu.

Edytowane przez qwerty7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzej podałem wyniki z aidy64, przeklejam je: 19731 MB/s odczyt, 18139 zapis, 16621 kopiowanie i 95,8 ns opóznienie/latency. To nie jest najnowsza wersja tego programu.

Wybacz, nie zauważyłem.

 

Jeżeli chodzi o latency to ja na ramach również 2400MT/s mam wyniki prawie takie same jak Ty (patrz posty wyżej). Jeżeli chodzi o testy transferowe no to jak masz jedną kość, to będzie ona miała zawsze mniejsze transfery niż dwie takie same w dualu. Co do wyników w programach to zawsze warto porównywać w dokładnie tej samej wersji programu, bo takie benchmarki mają pełno optymalizacji assemblerowych, co w przypadku nowego procka jakim jest Ryzen może powodować, że wyniki będą się zmieniały pomiędzy wydaniami w dość istotny sposób... 

 

EDIT:

Dałem w UEFI memory interleaving na disabled (czyli wyłączyłem dual channel) i mam rezultaty podobne do Ciebie, także nie masz się co martwić, jak dokupisz drugą kość to transfery wzrosną. (;

 

10wo3tj.png

Edytowane przez udam_u
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem na tej płycie pamięci ddr4 2666 ten sam model HyperX, komputer nie dawała obrazu. To samo było przy ddr4 2400, w tym przypadku pomógł reset biosu. Jak znajdę chwilę, to zobacze czy duet ddr 2666 i ddr2400 odpali się z czytsej ciekawośc. No i coś będe mósiał zrobic z zbędną kością ddr2666. Tak na marginesie raz już naciołem się na kingstonie z ich dyskami, które w benchmarkach wyglądały bardzo dobrze, jak osobiście zrobiłem test, to był niewiele szybszy od dysku talerzowego. To było zwykłe oszustwo. Dysk dostała w końcu siostała.Przypadek czy nie teraz jeszcze bardziej nieufam tej firmie

Edytowane przez qwerty7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingston się stoczył po aferze ze zmianą pamięci w ssdekach na asynchroniczne bez podania tej informacji klientom

chyba to były v300

nie można im ufać po takich cyrkach

a ogołnie to już nie robią takich pamięci jak kiedyś [jadą teraz na sentymencie konsumentów]

 inne firmy ich wyprzedziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingston się stoczył po aferze ze zmianą pamięci w ssdekach na asynchroniczne bez podania tej informacji klientom

chyba to były v300

nie można im ufać po takich cyrkach

a ogołnie to już nie robią takich pamięci jak kiedyś [jadą teraz na sentymencie konsumentów]

 inne firmy ich wyprzedziły

Tak oddałem ten dysk z pamięciami asynchronicznymi siostrze, kiedy kupiłem inny lepszy dysk.

Teraz mam znowu problem, dwie pamięci, jedna, która nie pasuje (a powinna), a druga która ma straszną latency - ale działa. Nie wiem co robić,

Edytowane przez qwerty7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy  że nie pasuje - fizycznie nie da się jej włożyć do slotu czy wchodzi ale bios/system jej nie widzą ?

 

A co do drugiej kości - mówisz o CL czy o latency z Aidy etc. ?

 

Bo jak ram działa i nie ma specjalnych problemów ani opóźnień to bym sie nie przejmował tym co pokazuje soft .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy  że nie pasuje - fizycznie nie da się jej włożyć do slotu czy wchodzi ale bios/system jej nie widzą ?

 

A co do drugiej kości - mówisz o CL czy o latency z Aidy etc. ?

 

Bo jak ram działa i nie ma specjalnych problemów ani opóźnień to bym sie nie przejmował tym co pokazuje soft .

Nie, nie - płyta się odpala, ale nie daje obrazu, żadnej grafiki, po włożeniu tego hyperx 2666, (nie ma jej na QVL), ale to zwykła pamięć, ta płyta obsługuje pamięci do 3200 MHZ. Ten drugi hyperx 2400 działa, ale też miał kłopot na początku i też nie ma go w QVL.

Edytowane przez qwerty7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny są dość wybredne w kwestii ramów i ich taktów .

 

Może faktycznie płyta się gryzie z ramem i problem zniknie za jakiś czas jak pojawią się kolejne biosy do płyt .

 

Ten HyperX nie odpala sam czy w konfiguracji z drugą kością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...