Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzeny są dość wybredne w kwestii ramów i ich taktów .

 

Może faktycznie płyta się gryzie z ramem i problem zniknie za jakiś czas jak pojawią się kolejne biosy do płyt .

 

Ten HyperX nie odpala sam czy w konfiguracji z drugą kością ?

Zanim oddałem 2666 postanowiłem, ją odpalić razem z 2400 i odziwo, poszła, nie w dualu. Oznacza to chyba, że ta płyta jest bardzo grymaśna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował Ryzeny z 4 modułami pamięci? Aktualnie mam HyperX Savage Black XMP 16GB [4x4GB 2666MHz DDR4 CL13 DIMM] i nie da się ich puścić wyżej niż 2400 (udało się ustawić timingi: 12-12-12-12-33) na 2667 PC nie wstaje bipiąc o błąd pamięci. Docelowo chce wrzucić zestaw RAMów 4x16GB i fajnie jeśli udało by się ustawić wyższe taktowanie niż 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje 4x16GB i po przejrzeniu list kompatybilności kilku płyt ma x370 stwierdzam że ciężko będzie o więcej niż 2400 mhz. Moduły napewno muszą być single rank żeby to ruszyło. Potrzebuje pc pod wirtualizację a jedyną alternatywą z 16 wątkami jest dużo dużo droższy intel na s 2011-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musisz kupić teraz to masz trochę związane rece, ale jeśli poczekaniu 3 miesięcy nie jest problemem to może pojawiająca się w przeciekać platforma hedt od AMD będzie jakimś rozwiazaniem, chociaż pewnie nie tańszym od Intela :/

 

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna, AMD zapowiedzialo ze w maju wyjda BIOSy z nowym kodem obslugujacym wiecej rodzajow pamieci. ASUS np juz dostal wersje beta tych kodow i mowia ze efekty sa obiecujace, no ale finalowy kod w maju jak mowi AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt.
My do firmy kupiliśmy 4 zestawy http://www.essencore.com/eng/product/product_view.html?CatNo=1&GoIdx=1 tego producenta
chodzą na 2800MHz poprawnie przy wszystkich bankach przy napięciu 1.2v.
Gdzieś czytałem, że kingstony przy 4 bankach startują od 2133MHz, pomimo że są  na liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem dzisiaj swojego kompa... na początku miałem problemy z długim lub zapętlonym bootowaniem ( problemem były domyślne ustawiania tymingów ), ale działa... no i co mogę powiedzieć... różnica względem phenoma II 965 spora... hehehe. Bios zaktualizowałem do najnowszego 2.20.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to 3000Mhz, CL 15, które nie są zatwierdzone przez Asrock'a do tej płyty. Ustawiłem je na 2400Mhz z timingami 16,16,16,36, na 2600Mhz, z timingami 17,17,17,37 nie startują ( boot się zapętla) i komp ustawia je na 2133Mhz. Bawiłem się trochę w OC... ustawiłem kompa na 3.5 i przestało działać zbijanie mnożnika ( zmniejszanie napięcia działa )..., mając ustawione 3.6 i tak uruchamiał się jako 3.2Ghz. Dzisiaj będę bawił się dale.

 

Znalazłem na stronce ustawienie 2928 MHz 16-17-17-35-69-1T . Jak przyjadę do domu to sprawdzę czy pójdą przy takich ustawieniach.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to 3000Mhz, CL 15, które nie są zatwierdzone przez Asrock'a do tej płyty. Ustawiłem je na 2400Mhz z timingami 16,16,16,36, na 2600Mhz, z timingami 17,17,17,37 nie startują ( boot się zapętla) i komp ustawia je na 2133Mhz. Bawiłem się trochę w OC... ustawiłem kompa na 3.5 i przestało działać zbijanie mnożnika ( zmniejszanie napięcia działa )..., mając ustawione 3.6 i tak uruchamiał się jako 3.2Ghz. Dzisiaj będę bawił się dale.

 

Znalazłem na stronce ustawienie 2928 MHz 16-17-17-35-69-1T . Jak przyjadę do domu to sprawdzę czy pójdą przy takich ustawieniach.

 

 

Ryzen nie akceptuje poki co nieparzystych timingow (nie ma sensu dawac 17 czy 15). Duzo ludzie osiagaja z timingami np 18-16-16-.... Bo tak naprawde dla AMD bardziej liczy sie czestotliwosc niz timingi.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz napięcie RAMów? Ja mam stabilne 2400MHz z 12-12-12-12-33 (ostatniej wartości nie jestem pewien a nie mam jak sprawdzić) przy napięciu 1.36V (przy 1.35V komputer nie wstawał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.35V mogę spróbować jeszcze zjechać z tymingami... ciekawe czy się uruchomi.

Twoje pamieci maja specyfikacje maxymalna przy 2T. AMD obsluge duzo ciasniejsze 1T, wiec CL+3/4 nie powinien dziwic. I tak jest to szybsze od 2T.

 

Przydaloby sie ludziom FAQ bo naprawde ostatnie czasy 1T to byly za czasow athlonow bartonow i moze jeszcze A64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem u siebie "legendarne" moduły G.Skill Flare X 3200 (F4-3200C14D-16GFX) no i niestety 3200MT/s nie udało mi się odpalić pomimo prób zwiększania VTTDDR do 0,675 SOC voltage do 1.1 oraz napięcia na ramach 1.4V. Za każdym razem komp kilka razy się restartował po czym wstawał na 2400MHz z informacją, że OC się nie powiodło. Aby odpalić 2933MT/s wystarczy aktywować D.O.C.P. i wybrać tę szybkość z listy - wszystko jest wtedy stabilne...no ale szkoda, że 3200MT/s u mnie nie startuje. Wszystko na najnowszym biosie 0604 (próbowałem też 0515). Zmiana banków z 2 i 4 na 1 i 3 też nic nie dała. Widziałem na necie, że byli tacy, co nawet na PRIME B350-PLUS dawali radę odpalić te pamięci na 3200MT/s, więc nie poszczęściło mi się z mobo , CPU lub tymi kostkami. Generalnie dla nowych nabywców polecam kości 2400MT/s z dobrymi tymingami. Wyższe takty to jak widać loteria, przynajmniej na PRIME X370 PRO ASUSA. Poniżej screeny z testu AIDY i CPU-Z.

 

bitopi.png

 

2dmh7dk.png 

 

EDIT:

 

GEEKBENCH

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/2625605

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem u siebie "legendarne" moduły G.Skill Flare X 3200 (F4-3200C14D-16GFX) no i niestety 3200MT/s nie udało mi się odpalić pomimo prób zwiększania VTTDDR do 0,675 SOC voltage do 1.1 oraz napięcia na ramach 1.4V. Za każdym razem komp kilka razy się restartował po czym wstawał na 2400MHz z informacją, że OC się nie powiodło. Aby odpalić 2933MT/s wystarczy aktywować D.O.C.P. i wybrać tę szybkość z listy - wszystko jest wtedy stabilne...no ale szkoda, że 3200MT/s u mnie nie startuje. Wszystko na najnowszym biosie 0604 (próbowałem też 0515). Zmiana banków z 2 i 4 na 1 i 3 też nic nie dała. Widziałem na necie, że byli tacy, co nawet na PRIME B350-PLUS dawali radę odpalić te pamięci na 3200MT/s, więc nie poszczęściło mi się z mobo , CPU lub tymi kostkami. Generalnie dla nowych nabywców polecam kości 2400MT/s z dobrymi tymingami. Wyższe takty to jak widać loteria, przynajmniej na PRIME X370 PRO ASUSA. Poniżej screeny z testu AIDY i CPU-Z.

 

bitopi.png

 

2dmh7dk.png 

Zmień na próbę CR 1 na CR 2  i spróbuj na 3200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...