Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega napisał nie ma takiej opcji, chociaż płyta obsługuje CR2 ale wybiera je sama (testowałem też zestaw HyperX Savage 2400MT/s CL12 i płyta ustawiała automatycznie CR2). Na razie zostawiam to tak jak jest...z 2h spędziłem próbując różnych opcji i nie widzę światełka w tunelu, bo żadna kombinacja nie pozwoliłaby chociażby wyświetlić ekranu botowania dla 3200MT/s. Przeglądałem inne fora i nawet jak ludzie znajdą ustawienia stabilne, to często mają problemy z cold bootem. Takie rozwiązanie też by nie było dla mnie, bo nie chcę lecieć na granicy stabilności. Te pamiątki wciąż nie są na liście QVL ASUSA, więc może coś jeszcze potuningują w BIOS'ie i przyszłe aktualizacje przyniosą poprawę. (;

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej wybrać jakieś pamięci z listy niż "męczyć się"?

:)

Taki eksperyment. Mam zestaw, który jest na liście ale ma 2400MT/s (Hyper X Savage 2400MT/s CL12), chciałem wypróbować te G.Skille, bo podobno mają profile XMP pod AMD'ki specjalnie tunowane i kości Samsung B-die, które według opinii wielu działają najlepiej na Ryżym (z Intelem ponoć też). (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1107 bios dla asus ch6. Calkiem udany bios, polepszyl szybkosc bootowania o 10s (z 35s>25s). Na skylake mam 12s, wiec jeszcze jest do poprawy, ale idzie w dobrym kierunku.

 

4x8GB 3200, timingi 18-16-16- poki co bo pamieci mam tylko na samsung E-die, i musze zobaczyc czy to stabilne jest.

 

RvzlAEUm.png

GSAJbSvm.png

 

Porownanie benchmarku aida64

na 2666

BPFkF9Ql.png

 

 

 

na 3200

8ejoI07l.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, wyszla seria 7, wyszla seria 5 i niedlugo wychodzi trzecia seria. Czy warto kupic Ryzen pod gry? Ewidentnie tylko jako procesor dla gracza? Widzialem porownanie i5-7400 z Ryzen 1500 gdzie Ryzen chodzil na 50% obciazenia a Intel ~100% wiec 4 watki w Ryzenie nie wykorzystywane :/ 

 

Mam dylemat, poniewaz w jednych testach Ryzen przegrywa prawie w kazdym tytule oprocz tych amd lubnych a w innym tescie wyniki podobne i Ryzen nie wykorzystany w 100%. Prosze Was o pomoc poniewaz ja chce w koncu ten nowy komputer a kupno co chwile przekladam. Jedynie cieszy mnie ze na podstawke AM4 do 2020r. beda wychodzic nowe procesory wiec zawsze mozna zrobic ugrade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, wyszla seria 7, wyszla seria 5 i niedlugo wychodzi trzecia seria. Czy warto kupic Ryzen pod gry? Ewidentnie tylko jako procesor dla gracza? Widzialem porownanie i5-7400 z Ryzen 1500 gdzie Ryzen chodzil na 50% obciazenia a Intel ~100% wiec 4 watki w Ryzenie nie wykorzystywane :/ 

 

Mam dylemat, poniewaz w jednych testach Ryzen przegrywa prawie w kazdym tytule oprocz tych amd lubnych a w innym tescie wyniki podobne i Ryzen nie wykorzystany w 100%. Prosze Was o pomoc poniewaz ja chce w koncu ten nowy komputer a kupno co chwile przekladam. Jedynie cieszy mnie ze na podstawke AM4 do 2020r. beda wychodzic nowe procesory wiec zawsze mozna zrobic ugrade.

 

Wszystko zależy w jakich fpsach z reguły grasz. Na tą chwilę jak grasz w < 60 fps to różnicy nie zobaczysz w grach, bo przy takiej ilości klatek liczy się GPU. Testy w których przegrywa to testy w których używają high end grafiki i niskiej rozdzielczości. W realnych sytuacjach większość graczy ma 60hz monitory, celuje w 60fps i różnicy nie zobaczy. Dla high fps graczy to Intel pokazuje przewage.

 

Tak jak mówisz am4 będzie mieć długie wsparcie a i5-7400 jest na martwej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wgraniu nowego biosu. Powoli zmiany są na lepsze ( jak tak dalej pójdzie to za pół roku będzie git :) )... teraz 2666mhz uruchamia się po kilku próbach i działa. Wcześniej od razu ustawiał pamięci na 2133mhz, i to tyle na tą chwilę. Co ciekawe jest dostępny bios 2.5, ale pozostałe zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update juz blisko:)

 

To jest od gigabyte rep:

This is what we have been waiting for. Memory compatibility improvement mentioned in AGESA 1.0.0.6.

  • AGESA 1006 - improve memory (Got high hopes for this one. Going to enable 20+ memory register)

  • Should be included in next round of BETA BIOS - but no promises, just the latest I heard from our BIOS guys.

 

Link ponizej jakby ktos chcial source, aktualne biosy sa bazowane na AGESA 1.0.0.4a tak dla info:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/69cua6/gb_k7_agesa_1006_memory_update_beta_bios_coming/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend pobawiłem się swoim R1400 i udało mi się wstępnie ustawić go na 3.8Ghz bez zmiany napięcia i ram na 2400mhz ( 13,13,13,33 ). Więcej się nie bawiłem bo mam seryjny wentylator i podczas obciążenia w prime 95 sięga 68*C ( co uważam za dobry wynik jak na serii chłodzeniu ). Będę jeszcze testował te ustawienia czy są na 100% stabilne. Czekam też na nowy bios, który w końcu poprawi działanie mojego ramu na 2667mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu ogarniacie temat Ryzena. Jestem obecnie na kupnie Ryzena 5 1600. Chciałbym do niego wziąć płytę główną ASROCK AB350M PRO4. Czy jest to optymalna płyta pod ten procek (budżet na p.głowną to ~380zł)? Narazie będę go używał z boxowym coolerem. Na pamięci RAM 2x 8GB mam do wydania około 560zł, więc które możecie mi polecić ze strony www.kombo.krakow.pl bądź morele.net.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@haszek... miałeś może bios 1001?

Ja na biosie 0902 pamięci mogę ustawić tak jak poniżej na zrzucie.

 

cpu-z.jpg

 

Poczytałem to i owo i już miałem brać się za 1001. Podobno dobry i przy wysokich taktach ustawia 1T w comand rate. Takie ustawienia j.w. (0902) wymagają tylko przełączenia częstotliwości ram'u w zakładce.

:)

 

Uważasz, że najświeższy bios jest najlepszy?

 

P.S.

... no może jeszcze timingi z palca wprowadziłem.

;)

 

P.S. II

 

Akurat haszek mi odpowie, ostatnio online czternastego był zalogowany.

:)

 

Trzeba samemu przetestować.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu-z1.jpg

 

Bios 1001, procedura flash banalna. 3200 nie startuje. Zmienię chyba od razu na nowszy bios chociaż pewnie jeszcze potencjał jest w tym zestawie z tym biosem. Użytkownicy piszą o "dziurach" między częstotliwościami, w których ramy nie działają. Już prędzej działają na wyższych taktowaniach niż nominalne.

 

 

.........

 

 

 

cpu-z1.jpg

 

Pięknie.

:)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy bios 9943. W tej chwili pamięci odpaliły na 3333 i dość luźnych timingach. CPU-Z nie pokazuje częstotliwości pamięci nawet.

:\

 

cpu-z1.jpg

 

Nie jestem maniakiem OC, spróbuję ustawić na 3200 i na razie na tym poprzestanę. Ludzie na forach cuda z tym biosem wyczyniają.

:)

Wysokie taktowania na czterech kościach też stabilne.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kupił coś .

słuszna uwaga " coś "  :zonk:

 

 

 

:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair vengeance LPX 3200Mhz CL16 589zł vs 689zł B-Die G.Skill Ripjaws 3200MHz CL15

 

Co byście wybrali? Chyba nie ma co już się napalać na B-Die? Bo widzę, że poprawia się stabilność innych kości z każdą aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...