Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie warto brac ryzena pod gry? Czy nie bawic sie w to i isc w i5-7600? Ja mam dosyc czekania  bo wiadomo i tak co chwile bedzie wychodzic cos nowego, oprocz cpu. Przesiadam sie z 5 letniego laptopa wiec i tak odczuje pewnie mocny skok wydajnosci, tym bardziej ze wszystko bedzie u mnie na ssd. 

 

Do CPU dojdzie 1070 lub cos z nowszych kart ktore wyjda. 

Edytowane przez SOOB3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje rade nawet grać na tym R7.

 

GRW_2017-05-24_11-17-42-40.jpg

 

Przy Wildlands procesor trochę bardziej obciążony niż w Prey. Dochodzi czasem nawet do 40%.

 

:)

 

GRW_2017-05-24_11-30-34-24.jpg

 

Dziwią mnie opinie, że się do gier nie nadaje.

 

;)

 

Na razie widać, że grafika dostaje w pupę.

 

Ustawienia ultra.

2560x1440p.

 

PCGamer jest rzetelny w testach?

 

http://www.pcgamer.com/gaming-performance-of-ryzen-7-vs-core-i7-with-geforce-gtx-1080-ti/

 

Porównanie wydajności z i7-5930

  Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  pomozecie w wyborze plyty pod Ryzen?

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-tomahawk-am4-976467/

 

czy

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-ab350-gaming-3-amd-b350-ddr4-usb-3-1-hdmi-atx-976433/

 

Chyba ze warto dolozyc do jakiejs innej plyty? Bede chcial podkrecic CPU i RAM'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ryzen Cię interesuje?

Pomyśl nad budżetem i ile na pamięci chcesz wydać, jakie szybkie?

Jak juz to określisz to musisz poszukać jakie pamięci obsługuje płyta bo to wydaje mi się być podstawą by wycisnąć ze sprzętu maksimum.

Widać, że na PPC użytkowników ryzena jak ma lekarstwo i trzeba samemu poszperać, na krórej płycie będzie się ładnie proc kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ryzen Cię interesuje?

Pomyśl nad budżetem i ile na pamięci chcesz wydać, jakie szybkie?

Jak juz to określisz to musisz poszukać jakie pamięci obsługuje płyta bo to wydaje mi się być podstawą by wycisnąć ze sprzętu maksimum.

Widać, że na PPC użytkowników ryzena jak ma lekarstwo i trzeba samemu poszperać, na krórej płycie będzie się ładnie proc kręcił.

Ryzen 5 1600 lub 1600X

 

Plyty obslugujas ramy od 1xxxMHz do 3200MHz

 

Tylko na jakiej plycie podkreci sie ladnie procek? Tez nie chce zeby sekcja zasilania dostawala po 4 literach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 więcej i jest już płyta na X370 od MSI.

 

https://pl.msi.com/Motherboard/X370-GAMING-PLUS.html#productFeature-section

 

... a tu pamięci do tej płyty

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16r-771746/

 

lub

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-led-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-red-cmu16gx4m2c3200c16r-929854/

 

W linku poniżej cała lista wspieranych pamięci.

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/X370-GAMING-PLUS.html#support-mem-2

 

Do tego R1600 i śmiga.

 

To jest tylko propozycja, taka myśl, musisz niestety trochę sam powęszyć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?

Za wolne pamięci kupiłem.

:D

 

Jak już wyjdzie oficjalny bios to zobaczę ile pociągną te trident'y. Na 3333 bez problemu wstał system.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mało kto kupuje ryzena... sam mam i jak dla mnie starcza... każdy pisze, że 1400 jest do kitu... bo ja wiem... to zależy kto czego oczekuje. Moja sztuka chodzi na 3.8Ghz bez ruszania napięcia i na płycie ASRock'a AB350PRO. Czekam za nowym biosem, żeby ramy wyżej puścić bo obecnie stanąłem na 2400mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność zależy od gry i czy dostała ona optymalizację pod Ryzena. CS:GO działa słabo w porównaniu do Intela. Żaden pro gramer oczekujący stałych >250fps nie kupi Ryżenka. Forza 3 na kompie u mnie bez formata po Intelu działała jak masło 55 minimum w mieście na High presecie. Po formacie dużo gorzej bo 40-kilka w miejscówce przy tramwaju. Także już widzę powód dla którego każdy ma inne wyniki w recenzjach, Ryzen może żyć własnym życiem w niektórych grach jak widać. Albo Forza żyje własnym. Raczej to drugie i dlatego nikt tej gry nie testuje. Sterowniki 17.1.2 ze stycznia są nadal nie do pobicia na Radeonach w tej grze. 

 

Za to w Battleground's duża poprawa względem poprzedniego i5-4460 którego miałem. W mieście nie spada poniżej 60 nigdy z wyjątkiem kiedy stanę na północ od Yasnaya Polyana z widokiem obejmującym w kadrze całe miasto, wtedy 48-50 fps. Gra dużo płynniejsza niż na i5, nie zdarzają się randomowe zacinki no i nie mam 90% zużycia CPU tylko 30% i mogę odpalić inne apki na kompie w tle. 5 wątków stale na 0% utylizacji  :plom:  Mówiąc krótko na pewno nie żałuję zmiany procka.

 

 

Czyli co?

Za wolne pamięci kupiłem.

:D

 

Jak już wyjdzie oficjalny bios to zobaczę ile pociągną te trident'y. Na 3333 bez problemu wstał system.

Masz B-die? 

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Asusa pojawiła się do pobrania wersja beta BIOS'u (0803) z AGESA 1.0.0.6 do Prime X370 Pro. Trzeba przyznać, że AMD nieźle się przyłożyło, ponieważ widać duużą poprawę jeżeli chodzi o opcje tuningu pamięci (wcześniej była mała liczba ustawień tymingów, teraz jest ich tyle, że nie wiadomo co jest co, poniżej fotki) + nowe mnożniki, maksymalnie 4000MT/s można ustawić (patrz fotka poniżej). Przypominam, że na poprzednich BIOS'ach max, co udało mi się wyciągnąć to 2933MT/s a teraz zmieniając jedynie ustawienia pamięci na D.O.C.P wystartowały bez problemu na 3333MT/s (kolejna bariera 3466MT/s niestety restarty, nie mam teraz czasu aby się bawić). Poniżej zdjęcia nowych opcji + wyniki z AIDY (moje wcześniejsze osiągnięcia przy niżej ustawionych pamięciach znajdują się na poprzednich stronach). A już myślałem, że nie wykorzystam Flares X na tej płytce. Jakby ktoś chciał inne pamięci na Samsung B-die puścić z tymingami jak Flares X, poniżej można ze zdjęć defaultowe odczytać.

 

afiv6b.jpg

 

313ncwg.jpg

 

a108zt.jpg

 

1r525x.jpg

 

1fiyjn.jpg

 

im1fm1.png

 

2dl63y0.png

 

Dobra robota AMD! (:

Edytowane przez udam_u
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock też w końcu wydał nowy bios... dzisiaj po powrocie z pracy go przetestuję. Może w końcu LPX'y pójdą na 3000mhz :D

 

P.S.

 

Jak na razie jest gorzej niż było... o/c nie działa, profil xmp też.... hehehe...

Edytowane przez Marcinas83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinas83 a doszły Ci jakieś nowe ustawienia tymingów? W opisie biosu jest wzmianka o Agesa 1.0.0.6?

 

Ja chwilkę poeksperymentowałem (SOC voltage na 1.2 ustawiłem, DRAM voltage na 1.45) i udało się odpalić Windows na 3466MT/s z CL14. :D

Niestety nie jest to stabilne ustawienie, test AIDY udało się wykonać ale Forza Apex już się wywaliła... Może później jeszcze coś popróbuje (zmiana CL14 na CL16?). (:

 

Screen z testu AIDY:

1zn3584.png

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinas83 a doszły Ci jakieś nowe ustawienia tymingów? W opisie biosu jest wzmianka o Agesa 1.0.0.6?

 

 

Tak ustawień timingów jest teraz masa, aż za dużo... co ciekawe... nie mogę wybrać sobie częstotliwości dla ramu jak wcześniej ( teraz domyślnie auto ).... muszę odpalić tryb xmp 2.0 i dopiero wtedy mogę wybrać wartość jaką chcę.

 

Tak wgrałem biost 2.6 dla mojej płyty i oznaczony jest jako... Update AGESA to 1.0.0.6.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLR CMOS był?

 

przed czy po wgraniu nowszego biosu?? Bo po wgraniu nowego musiałem kilka razy robić CMOS.

 

P.S

Udało się ustawić ram na 2400 jak poprzednio i timingach 13,13,13,35,51 1T, przy 2666 już komp nie startuje. Sprawdziłem jeszcze O/C. Podniesienie prędkości z 3.2Ghz na 3.4Ghz powoduje, że komp również nie startuje.... hehehe. Jednym słowem... coś naprawili, coś zepsuli... czyli średnio na jeża im to wyszło.

 

P.S.2

 

Jednak jest jakaś zmiana... co prawda o/c nie działa jak na razie u mnie ( procek 3.2Ghz ), ale po ustawieniu ramu tak jak wcześniej i przypisania timingów innych ( niż podstawowe ) pewna gra przestała ścinać mimo 60fps i o/c procka na 3.8Ghz,

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed czy po wgraniu nowszego biosu?? Bo po wgraniu nowego musiałem kilka razy robić CMOS.

 

P.S

Udało się ustawić ram na 2400 jak poprzednio i timingach 13,13,13,35,51 1T, przy 2666 już komp nie startuje. Sprawdziłem jeszcze O/C. Podniesienie prędkości z 3.2Ghz na 3.4Ghz powoduje, że komp również nie startuje.... hehehe. Jednym słowem... coś naprawili, coś zepsuli... czyli średnio na jeża im to wyszło.

 

P.S.2

 

Jednak jest jakaś zmiana... co prawda o/c nie działa jak na razie u mnie ( procek 3.2Ghz ), ale po ustawieniu ramu tak jak wcześniej i przypisania timingów innych ( niż podstawowe ) pewna gra przestała ścinać mimo 60fps mimo o/c procka na 3.8Ghz,

Gdzieś na forum zagranicznym jest napisane, że Ryzen nie lubi się z nieparzystymi ustawieniami pamięci. Spróbuj ustawić 14.14.14.36.52  1T na wyższym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum zagranicznym jest napisane, że Ryzen nie lubi się z nieparzystymi ustawieniami pamięci. Spróbuj ustawić 14.14.14.36.52  1T na wyższym taktowaniu.

 

Niestety nie działa taka kombinacja. Przestało działać O/C na biosie 2.6 oraz od samego początku jak mam ryzena to nie działa szybkie bootowanie kompa. Jak tą opcję przestawię na ultra fast... komp ma problemy ze wstaniem. Jak to w zwyczaju bywa... trzeba czekać na nowszy bios... hehehe.

 

P.S.

 

Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz... nawet podniesienie napięcia procesora powoduje, że komp się nie uruchamia... coś zwalili w opcjach biosu z możliwością O/C. Na innym forum też ludzie pisali, że po wgraniu biosu 2.6 stracili możliwość O/C procka.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed czy po wgraniu nowszego biosu?? Bo po wgraniu nowego musiałem kilka razy robić CMOS.

 

P.S

Udało się ustawić ram na 2400 jak poprzednio i timingach 13,13,13,35,51 1T, przy 2666 już komp nie startuje.

Proponuję ustawić 13,13,13,35,51 2T, przy 2666 Edytowane przez jonek_3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bawię się w OC procka, więc pamięci ustawiłem na standardowe 2133 MHz. Najgorsze jest to, że nie działa mi jeden port usb na front panelu obudowy, a to jest podłączone tym kabelkiem 20-1 pin, czyli 2 USB 3.0 na raz. I ten drugi port działa, teraz nie wiem czy coś jest z MOBO czy obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinas83 mi te CMK16GX4M2B3000C15 chodzą na 2933 MHz 16-17-17-35-1T po wyjęciu z pudełka i zapodaniu D.O.C.P na płycie Asus PRIME X370-Pro.

 

Niestety u mnie powyżej 2400Mhz nic nie idzie, mało tego z nowszym biosem straciłem możliwości OC. Jedyny plus to taki, że gra The Crew mimo standardowego zegara mniej przycina gdy mam możliwość zmiany dodatkowych opóźnień ramu względem tego co na poprzednim biosie ustawiało się domyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie powyżej 2400Mhz nic nie idzie, mało tego z nowszym biosem straciłem możliwości OC. Jedyny plus to taki, że gra The Crew mimo standardowego zegara mniej przycina gdy mam możliwość zmiany dodatkowych opóźnień ramu względem tego co na poprzednim biosie ustawiało się domyślnie.

 

Jaki masz ustawiony SOC Voltage? Do oc pamięci, dobrze, żeby był nie mniejszy niż 1.1V. To samo, czy sprawdzałeś różne ustawienia parametru procODT? Jakie napięcia na pamięciach masz? Masz w ustawieniach pamięci parametr CLDO_VDDP? U mnie tego parametru nie ma ale podobno jest przydatny przy zwiększaniu stabilności wysoko taktowanych modułów - patrz Ryzen Community Update #4:

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/05/25/community-update-4-lets-talk-dram

 

Na czym polega "strata możliwości OC"? Opcje OC poznikały, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ustawiony SOC Voltage? Do oc pamięci, dobrze, żeby był nie mniejszy niż 1.1V. To samo, czy sprawdzałeś różne ustawienia parametru procODT? Jakie napięcia na pamięciach masz? Masz w ustawieniach pamięci parametr CLDO_VDDP? U mnie tego parametru nie ma ale podobno jest przydatny przy zwiększaniu stabilności wysoko taktowanych modułów - patrz Ryzen Community Update #4:

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/05/25/community-update-4-lets-talk-dram

 

Na czym polega "strata możliwości OC"? Opcje OC poznikały, czy co?

 

 

 

Strata możliwości OC polega na tym, że cokolwiek zrobię to komp nie wstaje, np. zmienię napięcie procka... nie rusza, zmienię prędkość procka np. z auto na manual i z 3200 na 3300 komp nie wstaje. Na innym forum też o tym ktoś napisał, że zniknęło OC proca zupełnie. Później zrobię zdj. jakie mogę napięcia ustawić w biosie.

 

link do stronki ze zdj...

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/179d7bc6e23542e2

 

 

EDYTA:

 

Sprawdziłem... podniesienie tego napięcia nic nie daje... powoli zaczynam żałować, że wybrałem płytę ASRocka a nie inną.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na update biosu (Agesa 1.0.0.6 ale nie beta) z tym coś jest nie tak definitywnie. Masz kontrole VDDP (ja nie), jak poprawią tego buga możliwe, że ugrasz więcej niż ludzie na Asusach, w których część ciekawych opcji jest wyłącznie dla ch6 zarezerwowana...

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...