Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na dalesze uaktualnienia BIOSu, bo za żadne skarby nie mogłem puścić tych LPXów na 3200 Mhz :/ 3066 MHz dało się puścić ale też jakoś się dziwnie zachowywały. Na razie zostawiłem 2933 MHz 14-16-16-34-1T

 

 

Ja nie wnikałem ile na konkurencyjnej platformie ramy latają i po ile one są ale może ktoś bardziej oblatany się wypowie. 2933 to chyba i tak nieźle.

:)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez konkurencyjną platformę rozumiesz Hynix M-Die? Nie jestem na 100% pewny ale chyba na takich kościach są te moje pamięci. Z tego filmiku na Hardware Unboxed wynika, że wszystko powyżej 2666 MHz już jest spoko, więc w sumie 2933 MHz 14-16-16-34-1T to nie jest źle jak na 550 zł. Ile Ty dałeś za swoje pamięci?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmontowałem swój pierwszy zestaw na Ryzenie dla znajomego:

 

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)

 
Po pierwszym rozruchy wgrałem najnowszy BIOS 0805 z AGESA 1.0.0.6a. Wybrane pamięci posiadały profil XMP, który prawidłowo zadziałał z funkcji DOCP. Ram działa bez problemu na 2933 MHz.
Ogólnie bezproblemowa platforma na tym etapie.
Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny graf nie są normalne ;) Tak samo jak ramów na Samsungach B-Die :) Ja czekam na płytę ASrocka AB350 Gaming-ITX/ac, na którą wrzucę Ryzena 5 1600 i jakiegoś GTXa 1050 Ti. Wszystko to planuję zapakować we własnej roboty pudełeczko zbudowane ze sklejki. Brzydzę się obudowami ATX - miniaturyzacja pędzi, a obudowy PCetów to ciągle wielkie i archaiczne skrzynie takie same jak 30 lat temu, dramat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze płyt ASRock'a niech testują nowe BIOS'y:

 

http://www.asrock.com/support/download.asp?cat=BIOS

 

Niestety teraz to muszę czekać... co ciekawe tak jak pisałem wyżej... rozbudowane opcje dla ramu są ok... bo poprawiły co nie co, ale że OC przestało działać to jest śmiech na sali. Mam nadzieję, że wydadzą nowy bios w miarę szybko a nie za miesiąc lub później... hehehe. Ogólnie jest ciekawie z tym AM4 :D

 

Na początku sierpnia będę mógł coś powiedzieć na temat płyty AB350 Pro4. Będę miał na warsztacie kilka zestawów z R7 1700 + RAM od 16 do 64GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ruszył R5 1400 na 3.8Ghz z nowym biosem 3.0 tak jak wcześniej na biosie 2.5 i do tego regulacja timingów jak na 2.6, czyli Asrock idzie w dobrą stronę... szkoda, że bios ma już oznaczenie 3.0... hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAKBYście jeszcze nie widzieli to fajny post jest tu: http://www.guru3d.com/news-story/amd-blogs-on-ryzen-memory-performance.html

aaand tu warto zerknąć http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=412876&page=51

Edytowane przez Gregu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że tam jest poważny babol i dziwi mnie, że AMD nadal tego nie poprawiło. Corsair CMK16GX4M2B3200C16 w wersji 5.39 nie są na Samsungach B-die i nie chodzą na 3200. Na Samsungach B-die jest wersja 4.31. W ogóle ten świstek wygląda mało profesjonalnie, nie ma nawet tytułu... Więc proponowałbym usunąć tego linka, aby nie wprowadzać ludzi w błąd, bo te ramy Corsaira są tanie i ludzie mogę je kupować, a potem będzie płacz, że chodzą na 2133 albo 2400 i nic więcej. Najlepiej patrzeć na QVL każdej płyty, no ale niestety tam wiele ramów może być pominiętych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wino1 Myśle, że wystarczy, że napisałeś o błędzie, który znalazłeś.

 

@radiergummi ta stronka jest bardzo przydatna ale jedyne co z niej można wyciągnąć, to z jakim zegarem udało się uruchomić danemu userowi Windowsa a niestety od tego do pełnej stabilności wciąż jest daleka droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narazie mieszane uczucia co do mojego Ryzena i niewidem co o nim myśleć bo zdecydowałem się na niego ze względu na wielowątkowość a przy odpalonym Renderze(Vrayu ) komp łapie chwilowe zacinki na przeglądaniu internetu czy pisaniu tekstu natomiast na laptoptowym i7 7600 k  mogę spokojnie pracować z renerem w tle.

Komputer jest w trybie "asus optimise" dostępnym z poziomu biosu, (najnowsza wersja)
po zamianie na tryb standard efekt ten sam.
Nie wiecie gdzie możne leżeć tego przyczyna ?

R 1700,asus prime x370,lpx 3000 2x16gb,
 

http://i.imgur.com/SnEahrU.png

http://i.imgur.com/dD6SSH6.png

http://i.imgur.com/ueg04oK.jpg

Edytowane przez hauabajda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może obniż taktowanie Ramu i podnieś timmingi. Miałem takie zacinki kiedy ustawiłem zbyt niskie timmingi i ram był na granicy stabilności.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem na ustawienia domyślne 2133 i to samo.
 muszę znaleźne przyczynę czy jest tako taki urok tego procesora ze gdy jest obciążony renderem łapie pauzy, czy to wina jednego z komponentów, mam jeszcze tydzień by go oddać wiec jeżeli nie zadaje żodła problemu chyba zdecyduje się na coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wystawie się na pośmiewisko ale napisze to aby przestrzedz innych otoz przyczyną moich problemow niestabilności komputera podczas stresów był.....

.....

Źle włożony ram w slot !!!!!!!

Także jestem mega zadowolony, duzy konfort pracy czy to w programach cad czy 2d, kortki czas renderu, oraz bardzo male spadki podczas dopalonego gta V z renderem w tle. I o to mi chodziło.

Chciałbym podziękować neohanibal za jego aktywne i obszerne dzielenie się doświadczeniami na forum bo rozwiałem dzięki nim wiele moich wątpliwości.

Także komuś kto potrzebuje kompa do pracy cad/3d/2d i do gier, to zestaw oparty na ryzenie będzie b. Dobrym wyborem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś przy timmingach cl14 na 2933mhz i to w wybranych aplikacjach np sam Steam zaczyna zamulać na takich. 3Dmark Timespy przechodzi ładnie i widać wzrost wydajności. Jeszcze na biosie sprzed dwóch tygodni rzadko chciał odpalać komp na cl14, a teraz już za każdym razem startuje :P

 

Także widać postęp z platformą, ale jak kolejny update agesy nie pozwoli na 3200mhz to zacznę się denerwować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w ustawieniu RAMu.

 

Ryzen 5 1600

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

ASRock AB350M PRO4

 

Jaki BIOS ściągnąć i co tam mam poustawiać? Byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie tego jak krowie na rowie xD

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę na i5-7400 + 1050Ti, którego ciężko będzie pobić w poborze mocy jako takim *, ale myślę o ośmiu wątkach, więc albo przeskok na np. 7700T, albo Ryży 1400/1500X + mobo ITX...

 

Krótkie szybkie pytanie - czy ktoś z Was składał (małego) peceta na Ryzenie, ale z nastawieniem na energooszczędność? (czyli obniżanie napięć, itp)

Jakiego poboru mocy mogę się spodziewać? O chłodzenie nie pytam, bo wiadomo że bez kręcenia to BOX sobie poradzi i do tego będzie cichy...

 

 

* 19W idle, 49W Cinebench, 68W LinX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja czekam na płytę ASrocka AB350 Gaming-ITX/ac, na którą wrzucę Ryzena 5 1600 i jakiegoś GTXa 1050 Ti. Wszystko to planuję zapakować we własnej roboty pudełeczko zbudowane ze sklejki. Brzydzę się obudowami ATX...

no i się doczekałem :) Płyta super, malutkie cudo, dotarła z poprawionym radiatorem na sekcji VRM. Póki co proc chodzi na stockowych ustawieniach. Co ciekawe automatycznie podkręca się czasem do 3400 a nawet do 3700 co mnie zastanawia, bo niby w trybie turbo powinno być 3600. Więc po co to podkręcać? ;) Ramy na defaultowym napięciu i timngach poszły bez problemu na 3200 :D Kości są SK Hynix jednostronne, co tym bardziej cieszy że poszły na 3200, bo dałem za nie tyle co za zwykłe, najtańsze 3200 C16. Także nie musiałem przepłacać za Samsungi B-Die, aby cieszyć się szybkim RAMem :) Z grafy zdemontowałem głośny wiatrak, a w zamian do budy wrzuciłem wiatrak, który chłodzi jednocześnie grafę, chipset i ramy (a może i nawet podmuch dolatuje do VRMa). Czyli mały, zwinny Ryzenek. Póki co siedzi w budzie zastępczej, budowę skrzynki ze sklejki zaczynam w weekend.

 

Obecnie siedzę na i5-7400 + 1050Ti, którego ciężko będzie pobić w poborze mocy jako takim *, ale myślę o ośmiu wątkach, więc albo przeskok na np. 7700T, albo Ryży 1400/1500X + mobo ITX...

 

Krótkie szybkie pytanie - czy ktoś z Was składał (małego) peceta na Ryzenie, ale z nastawieniem na energooszczędność? (czyli obniżanie napięć, itp)

Jakiego poboru mocy mogę się spodziewać? O chłodzenie nie pytam, bo wiadomo że bez kręcenia to BOX sobie poradzi i do tego będzie cichy...

 

 

* 19W idle, 49W Cinebench, 68W LinX

no właśnie jak widać złożyłem. Podkręcać nie zamierzam póki co, ale w obniżanie napięć się nie bawię. W sumie to proc sam się przestawia na 1550 MHz i napięcie spada wtedy do poniżej 0,5 V. Ile to bierze Watów to nie mam pojęcia i nie mam czym zmierzyć :(

 

EDIT: po przeczytaniu tej recenzji https://www.modders-inc.com/patriot-viper-elite-ddr4-3200mhz-review/ wychodzi na to, że mam te same kości, więc raczej są na Samsungach B-Die :) Super RAM w cenie najtańszego :)

Edytowane przez wino1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce skladac kompa na x370... to radze omijac asrocki sli i gaming 4k.

Gaming 4k jest eol po 3 miesiacach, wydali nowa wersje gaming x ale bez cyfrowego sterowania vrm i zmiany w usb 3.1. Niby jest poprawiona sekcja ram i ma pracowac na wyzszych mhz.

Killer ktory mial identyczne pcb co gaming 4k. Jest podobno w nowej rev w ktorej w biosie wylecialy llc... i chyba podobne zmiany jak gaming x bo on tez niema juz llc. Czyli juz niema plyt ktore bezproblemowo podkreca r7 w cenie do 600.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EOL bo jest problem z dostępnością komponentów. Płyty, które trafiły do klientów dalej będą wspierane.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?294245-Asrock-X370-Fatal1ty-Gaming-K4-Support-Thread&p=5259887&viewfull=1#post5259887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche co innego pisal wardog na forum asrock. Oczywiscie oficjalne info jak sie ludzie pytaja, jest tak jak mowisz.

Mi to wyglada na to ze killera nie "usmiercili" bo za duzo osob go kupilo i bylby za duzy szum. Bo plyty maja identyczne pcb.

Ale podobno llc wylecialo z biosu w nowej rev.

Zreszta jak pytal ktos o support to stwrdzili ze bedzie wspierana ale coraz mniej bedzie aktualizacji... ciekawe czy dosanie wsparcie zen2?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...