Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pobawiłem się ustawieniami ramu i.... w końcu moje LPX'y chodza na 2933Mhz na najnowszym biosie 3.20 z timingami 16,18,18,18,36,52. Niestety nadal mam dualboota. Wie ktoś może co zrobić żeby się tego pozbyć czy czekać na kolejny bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobawiłem się ustawieniami ramu i.... w końcu moje LPX'y chodza na 2933Mhz na najnowszym biosie 3.20 z timingami 16,18,18,18,36,52. Niestety nadal mam dualboota. Wie ktoś może co zrobić żeby się tego pozbyć czy czekać na kolejny bios??

Na Reddicie masz topic jakich subtimingow uzywac. W 99% przypadkow zbootujesz 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na moim - Asrock ab350m pro4 bios 3.1 - załadować profil xmp 3000 mhz ale nie odpala sie :/ Po kolei obniżałem profile aż w koncu poszło na 2666mhz...

 

Mój RAM to CMK16GX4M2B3000C15. Da się coś z tym zrobić żeby poszło na tych 3000 mhz? Mam tam ręcznie jakoś poustawiać czy coś?

 

EDIT:

W zakladce AMD CBS znalazlem reczna zmiane mhz i dalem z 1333 na 1400 mhz. W biosie pokazuje ze pamiec na 2666 ustawiona a w CPU-Z 1397,6mhz. To w koncu jest to chyba zmienione na prawie 2800 prawda?

 

EDIT2:

A jednak [gluteus maximus] nie chodzi na 1400mhz.

 

EDIT3:

Udało się puścić na 2933mhz :D

Profil XMP 2933 ze zmienionymi:

16-18-18-18-36

dram voltage 1.4

COMMAND RATE na 2T

GearDownMode disable

ProcODT 60 ohm

Edytowane przez Castor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda płytę trochę inną bo Asrock ab350 pro4 z biosem 3.20 i ram taki jak Twój, ale mam go ustawionego inaczej... 16 ( to ustawia się z automatu powyżej pewnej prędkości ) 17,17,36,52 COMMAND RATE na 1T, napięcie na serię 1.35V. Komp działa stabilnie jedynie co wnerwia to dualboot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam nowe biosy do MSI B350 Pro Carbon z Agesa 1.1.0.1. Po raz pierwszy moje Corsair LPX 3200 chodzą na 3200MHz (przedtem max to 2933MHz) na ustawieniach 3200MHz 1.4V, CL 16 18 18 18 38 56, SOC 1.1V, ProcODT 53.3 ohm.

3333MHz nie bootuje niestety ale i tak jest dobrze bo straciłem nadzieję gdzieś 2 miesiące temu :)

Jeden minus nowych biosów podobno jest taki że minimalne możliwe napięcie CPU to teraz 1.3V co mi nie przeszkadza bo i tak używam wyższego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie złożenie małego komputerka pod telewizor lub kupno Xiaomi MI BOX. Oczywiście druga opcja kilkakrotnie tańsza.

Co sądzicie o zestawie na takiej płyciehttps://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157780  i procesorze R5 2400G? Może lepszym rozwiązaniem jest 2200G? W desktopie mam RX 470, który mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystasz w takim sprzęcie 8 wątków? Według mnie nie i nie ma zbytnio sensu dopłacanie do 2400g.

2200g spisze się (prawie) tak samo dobrze, zwłaszcza jak podkręcisz zintegrowaną grafikę.

Zobacz np. tutaj (2200g vs 2400g, kręcone i nie): 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tyran1918 napisał:

Chodzi mi po głowie złożenie małego komputerka pod telewizor lub kupno Xiaomi MI BOX. Oczywiście druga opcja kilkakrotnie tańsza.

Co sądzicie o zestawie na takiej płyciehttps://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157780  i procesorze R5 2400G? Może lepszym rozwiązaniem jest 2200G? W desktopie mam RX 470, który mi wystarcza.

Sama płyta jest rewelacyjna (mam ją) o ile siedzi na niej Ryzen 3 lub 5 i bez zintegrowanej grafiki. Jednak jest problematyczna z Ryzenami 2200G i 2400G. Śledzę forum Asrocka i codziennie ludzie wrzucają posty o tym, że płyta ma problemy z tymi procami, są problemy z upgradem do najnowszych BIOSów, bo płyty się uwalają itp. Z resztą sam możesz poczytać: link

Edytowane przez wino1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i najsłabszym kodekiem dźwiękowym. Jakoś ten ALC887 nie zachęca ;)

Skoro to MSI, to ciekawe czy ma takie same fochy przy współpracy z APU jak Mortar ;)

 

Na razie nie ruszam, czekam na nowe płyty (pewnie z nowszymi biosami), które bezpośrednio po wyjęciu z pudełka będą obsługiwać APU.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na codec, bo skupiłem sie w ocenie sekcji. NA lolu mieli w zestawie testowym z okazji premiery apu własnie i chyba nie narzekali. A co się dzieje na mortarze?

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Mortarze mam tak:
* ruszę cokolwiek z zegarem/napięciem i pamięci działają stabilnie tylko na profilu XMP (3200/C16)
* zegar procesora na auto - płyta ignoruje ustawienia napięć i podaje blisko 1.4V; zegar na sztywno - już napięcie uwzględnia,  np. 3.8GHz @ 1.3V (niżej nie mogę, taki urok nowego biosu MSI) - jest wydajniej i chłodniej

* dzisiaj zabrałem się za sprawdzanie możliwości integry i też coś się dzieje ;) ustawiam wyższy zegar, podnoszę napięcie i niby działa, lekki wzrost wydajności, kończę test, sprzęt działa sobie chwilę "na luzie", a tu nagle wywala BSOD Video TDR, wracam na auto - wszystko śmiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę upnę temat... zaobserwowałem ostatnio ciekawą przypadłość u siebie. Płyta taka jak w podpisie i bios najnowszy 4.70 oficjalny jak i 4.83 beta. W dwóch grach zauważyłem problemy z dźwiękiem... zapętlony, przycinający się, znikający. System to w10 najnowsza aktualna wersja. Długo szukałem rozwiązania, łącznie z przeinstalowaniem systemu, sterowników, zmianie opcji w systemie. Nic to nie dawało. Gdzieś przypadkiem trafiłem na temat, że koleś miał podobny problem i zrobił aktualizację biosu do nowszej wersji i dźwięk wrócił do poprawnego odtwarzania. Ja poszedłem w drugą stronę i... wgrałem bios 3.40 i jakie moje zdziwienie jak się okazało, że dźwięk w tych grach się naprawił i wszystko działa jak należy.... miał ktoś podobny przypadek??

 

EDYTA:

Dobra już się dowiedziałem co nie co... dużo ludzi ma problem z dźwiękiem w bf4/bf1 i oc procka... pomaga wgranie biosu z agesą PinnaclePI-AM4_1.0.0.3b. U mnie jest to bios 4.73A BETA. Jaja... ogólnie mam ryzena rok... gdybym wiedział, że to taka platforma problemowa to dałbym sobie z nią spokój... i niech nikt mi nie pisze, że to choroby wieku dziecięcego bo po roku powinno być to już ogarnięte.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawianie pamięci to to jest niezastapine narzędzie. 4 różne zestawy pamięci na 2 płytach x470 i jednej b450 z 2600x i 2700x i ustawinie "safe" zawsze działało bez problemu, nie wszędzie próbowałem "fast" ale tam gdzie sprawdzałem to też działało. 

https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

https://www.overclock.net/forum/13-amd-general/1640919-ryzen-dram-calculator-1-1-0-beta-2-overclocking-dram-am4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...