Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też zrównoważone, bo faktycznie na tym planie najlepsze jest zarządzanie. Sterowniki są. W teście R5 3600 Liptona na YT miał podczas testu 82 stopnie bez obudowy... Czyli fabryczne chłodzenie nie jest wystarczające.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest. W dodatku mogli tam powkładać coolery, które mieli na "stanie" od dawna i pasta mogła stracić swoje wartości. na takiego ryśka to najlepiej Arctic Freezer 34 eSports Duo wrzucić, będzie cicho i chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, Michikun napisał:

A instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

Komputer po restarcie zazwyczaj się nie uruchomił ponownie, więc nie było mi dane wykonać pełnej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest. W dodatku mogli tam powkładać coolery, które mieli na "stanie" od dawna i pasta mogła stracić swoje wartości. na takiego ryśka to najlepiej Arctic Freezer 34 eSports Duo wrzucić, będzie cicho i chłodno.

Zdejmowałem, wyczyściłem i nałożyłem swoją srebrną pastę, ale nic to nie dało. Także będę musiał kupić lepsze chłodzenie, ale coś tańszego.

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad AMD Ryzen 9 3950X. Ale z tego co widać w sklepach, a raczej nie widać... :) Dostępność tego CPU identyczna jak 3900X zaraz po premierze, czyli żadna :(

Ktoś z tu obecnych z własnego doświadczenia wie, kiedy realnie można spodziewać się 3950X w jakimś sklepie? Mam nastawiać się na połowę stycznia czy może nawet luty?

Może jest tutaj osoba, która już zamówiła powyższy CPU i dostała rzeczowe informacje ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 3700/3800/3900/3950 bo zakładam, że każdy z 3600 robi oc all core :)

Na jakich ustawieniach PBO macie najlepsze wyniki?

Próbowałem różne tryby Enhanced, PBO +200 i na razie najlepiej wychodzi na zwykłym PBO Auto z offsetem -0,05V. 

Ale w CB20 boostuje wtedy ok 4000-4050 all core na 12 jajkach

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie podkusiło by postawić nowy BIOS na mojej MSI X470 gaming pro carbon...

I samsungów B-DIE za cholerę nie moge teraz ustawić. Ci w changelogu pitolą o poprawieniu stabilności i kompatybilności, a jest znacznie gorzej. Chodziły sobie pamięci na 3800/3733/3600CL16 bez problemu. Teraz mam problem by je odpalić wyżej jak 3200CL14.

Żenada jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wgrałem nowy bios i jestem praktycznie zadowolony. na szybko ustawiłem w biosie i wyszło coś takiego. Oczywiście muszę dopieścić vcore, oraz timingi będzie cacy ?

bf301ec498f2.jpg

9bacdd05aaee.jpg

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pytanko, Ryzen 7 5800X + B550 Tomahawk. Stabilnie 1.1V - 4,4GHz, 1,25V - 4,6GHz, wszystko powyżej sypie w OCCT. 
FCLK 1933 i 1:1 z pamięciami na CL15 (B-Die) na 1,4V. NB siedzi na 1,1V (1,115V dokładnie). 

Myślicie że problem polega na zbyt małym napięciu na NB? Nic się nie grzeje, proc max 80*C, VRM 45*C.

Może ktoś coś kombinował ostatnio? 

PS. Tak, wiem, już o tym pewnie ktoś pisał ale tak chciałem podyskutować 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Proszę o pomoc przy CTR, czy te wartości jaki udało się uzyskać z CTR są ok, czy coś spiep....

Ostatnio zmieniłem całą platformę, służyła mi wiernie chyba z 8lat, kupiona na premierę jeszcze z GTX970

4790K + Z97X Killer + 32GB HyperX 2400 CL11 + Samsung M.2 120GB + RTX2070.

Obecnie siedzę na 

NZXT B550 + 32GB IRDM Pro 3600 CL18 + Kingston NVME 500GB + RTX3080

 

Aby spiąć budżet kupiłem taniego Ryzena 3600 (co ciekawe z Wilk Electronik - ze stacji do testowania pamięci :))

Procek z Batch 2048PGT

W diagnostyce OCT zameldował się jako Gold Sample z zaleceniami dla:

P1: 1250mV @4350MHz

P2: 1350mV @4500Mhz

uV: 1175mV @4200

 

Po strojeniu z zaznaczonym podniesieniem dokładności

Udało się uzyskać

P1: 1256mV @4350/4325MHz

P2: 1388mV @ 4450/4450MHz

Uv: 1169mV @4250/4200MHz

1. Jak rozumiem profil Uv mogę wrzucić zamiast P1?

Jak wygląda kwesta przełączania się profili pomiędzy ustawieniami względem obciążenia

 

Program ustawił sobie

P1 : 81%

P2: 56% 

Czy coś powinienem pozmieniać

 

Pamięci póki co nie ruszane

4x8GB IRDM Pro 3600 18-18-22 - Single Rank - z tego co wyczytałem działają jak 2x16DR 

DRAM Calculator proponuje nastawy Timmingów @3800 CL 16-16-20

 

Czy powinienem ruszyć najpierw kości a potem brać się za nową kalkulację dla CTR, czy niema znaczenia

Czym jest profil PX Hight, MID, LOW?

P.S: Tak, powoli przebijam się w wolnej chwili przez wątek od 1strony

CTR.png

DFR_Fast.png

DFR_safe.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit:

Niestety zegary nie boostują w Wieśku dobijają do 4,2GHz jak w stocku

W OCT zmieniłem dodatkowo Min CPU Usage % na 20 dla profilu P2 bez rezultatu

 

 

OCT_2.png

W3.jpg

Edytowane przez Vltor
Rozwinięcie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...