Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://wccftech.com/amd-ryzen-7-1700-cpu-specs-confirmed/

 

przeklepany na polski

 

http://www.dobreprogramy.pl/AMD-Ryzen-znamy-pierwsze-ceny.-Intel-bedzie-mial-klopoty,News,79119.html

 

 

8 rdzeni i 16 wątków od AMD w cenie 4 rdzeni i 4 wątków Intela.

 

g_-_-x-_-_-_79119x20170210133728_0.png

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest wielki Hype jak  za czasów buldożera.  W komentarzach na głównej to zakrawa już  o fanatyzm. Czasem się zastanawiam czy to nie jakaś  grupka ludzi z AMD nakręca ten Hype by za wszelką ceną u nas wzrosła sprzedaż ich procków. No ale wiadomo Polska to tylko jeden kraj, więc nie sądzę.  Ale dziwie się naprawdę jak można tak zachwalać jakaś firmę co po prostu chce zarobić i nic więcej. Gdyby to jeszcze była Polska firma to bym zrozumiał no ale bez przesady ;)  Ale wróćmy do tematu. Ja głównie liczę na walkę cenową i zbliżona wydajność do i5 7600K w podobnej cenie.  Ale wiadomo jak to bywalo do tej pory, więc moje zaufanie do AMD jest bardzo małe.  Dlatego na spokojnie poczekam do testów i zobaczymy.   Intel musi dostać troszkę po rajtach bo im woda sodowa do łba poszła  z tymi cenami i kilku procentowym wzrostem co generacja . 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel przegial z glutem pod czapą CPU. Wzrost wydajności z generacji na generację też żaden. Mówię o grach. Oby Ryzen był wydajniejszy od Intela w grach. Bo monitor czy Tv 4k można już kupić podobnie co full HD ale CPU i GPU sobie słabo radzą

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, jak gry będą dalej zoptymalizowane pod Intela.

Gry są optymalizowane pod AMD lub Nvidię,ale nie wiem czy pod konkretne CPU. Raczej są jednowątkowe lub wielowątkowe. Intel też ma 5960X za 4000zł czy jeszcze droższego 6950X któy często dostają w dupę od 6600K za 1000zł.Poza tym,nie wiem w jakie PC-towe nowości ostatnio grałeś Klaus ale ja przerobiłem 7-8 tytułów z 2015 i 2016 roku i na prawdę jakbym miał dobrać do nich CPU to lepszy byłby 6c/12t @4GHz i niższym IPC niż taki i5 Skylake z 4 wątkami na 5GHz i DDR4 taktowanymi ponad 3GHz. Nie chodzi nawet o same klatki na sekundę ale płynność rozgrywki. 

Edytowane przez Novice
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gluta niby Ryzen ma mieć lepszy. No ale właśnie. Za dużo tego "niby"  "oby" .  Na papierze to jedno a w grach to drugie. Jak wydajność pojedynczego rdzenia będzie na tyle przyzwoita, by zbliżyć się chociaż do i5 6400/7400 to już  będzie ciekawie. Tylko w sytuacji, ze nie trzeba będzie tych rdzeni tak bardzo podkręcać by osiągnąć taką  wydajność. Wtedy naturalnie gry korzystające z multi-core powinny działać przyzwoicie. Ale pozostaje jeszcze kwestia ceny w Polsce. Powiedzmy że 8 rdzeniowiec ten z taktowaniem 3.7 ghz w trybie turbo będzie kosztował te 1680 zł po przeliczeniu z Euro. I jeśli wydajnością zbliży się lub nieco przegoni i7 w grach typu BF1 czy Crysis 3 to można się  zastanawiać. Za i7 7700K zapłacimy dość podobnie, ale mam tylko 4 rdzenie i 8 wątków, a nie 8 rdzeni i 16 wątków. Więc wszystko rozchodzi  się o wydajność tych rdzeni.   W zasadzie to ten Ryzen w tych grach powinien znacznie przegonić i7. No bo dodatkowy wątek to jedno, a  dodatkowy rdzeń to co innego.   No i czy te i przyszłe gry korzystające z multi-core wykorzystają te dodatkowe 4 rdzenie na tyle by ta wydajność zauważalnie wzrosła.  Ja osobiście w to wątpię by Ryzen nagle przegonił i5/i7. W telefonach i konsolach też mamy po 8 rdzeni, więc nie będe się tu znów powtarzał o ich wydajności.    Można złośliwie napisać jak niektórzy na głównej "wincyj rzednufff" ;)   Mam pewne oczekiwania teraz wobec AMD i licze że wreszcie je spełnia.   

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tutaj bedzie liczyc sie wydajnosc na rdzen. Bo jaka gra wykorzysta 8/16? Natomiast 4/8 czy 6/12 jak najbardziej. Najlepszym przykladem sa Battlefieldy po sieci, ktore cisna procesor mocno. Wszystko bedzie zalezec od ceny. Ryzen od 1300 do 1600, to beda najbardziej rozchwytywane modele dla przecietnego uzytkownika, gracza rowniez. No jestem wlasnie bardzo ciekawy ceny Ryzenow 4/8. Ciekawy tez jestem czy szybkosc ramow bedzie miala taki sam wplyw(wzrost fps) jak z prockami intela.

Edytowane przez Krydor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez szału szczerze mówiąc. Najlepszym porównaniem byłoby tutaj odniesienie do FX8, a Ryzen bije go o 57%. Niby sporo, ale to jest syntetyk a Ryzen ma 2x więcej wątków. Dobrze oddaje to wykres single threaded, Ryzen przegrywa IPC z tak samo taktowanym Broadwellem a Kaby Lake dzięki nowej architekturze i taktowaniom odjeżdża mu na kilometr a trzeba jeszcze dodać że KL ma spory zapas jeśli chodzi o wykorzystanie tych najszybszych dostępnych na rynku kości DDR4, czego Zen raczej nie będzie w stanie obsłużyć. 

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy by chcieli aby "rynek" w jakiś sposób "ukarał Intela" za jego działania z ostatnich lat i przywrócił jakiś realny wyścig w branży CPU. Więc nic dziwnego, że hype sam się nakręca w naturalny sposób.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Ale zerkam czasami na ceny i5 w Europie i w ciągu ostatnich dwóch miesięcy jest spadek o około $15-$20. Czyli coś na rzeczy jest, bo to prawdopodobnie oznacza, że Intel zaczął dawać wyższe hurtowe rabaty handlowe, mimo braku zmiany jak na razie "oficjalnych" cen. Więc co najmniej pewien niepokój chyba odczuwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewidywane ceny, ilości rdzeni i wątków oraz taktowanie. Modele z X mają funkcję XFR czyli automatycznie podkręcają się maksymalnie na ile pozwala temperatura procesora i możliwości chłodzenia na nim.

 

56oGEf.jpg

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym prockiem był AMD - 386DX w latach '90, kosztujący wtedy miliony starych pln, chociaż nawet nie wiedziałem, że jest podział na różne firmy je produkujące. W tamtych czasach był jeszcze cyrix obok intela.

Następny to dopiero athlon 1700+, a ostatni od zielonych to baron 2600+. Później nic sensownego nie mieli, to leciały ciągle intele.

Czyżby w końcu przyszedł czas po ok 10 latach na kolejny amd w domowym blaszaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno,dawno temu.... ja też miałem AMD w swoich PC-tach. Duron 800MHz + Riva TNT, później Athlon 900MHz z GF4 MX440, a w końcu Athlon XP 1800+ przetaktowany na 2200+ z ATi 9700 Pro, połączenie które masakrowało P4 2GHz i FX-y od Nvidii. Gdyby Zen wypalił to byłoby coś więcej niż modernizacja obecnego PC,dla mnie byłby powrót do starych,dobrych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni procesor AMD jaki miałem tak dawno, że już nie pamiętam. Chyba AMD K10 800 mhz.

 

Płyty główne od Asusa i ich ceny. Wychodzi na to, że dobrą do podkręcania płytę dostaniemy za 400-500 zł. Bo jak Asus wycenia swoją płytę na 129 USD to na pewno znajdą się tańsze na tym samym chipsecie.

 

http://wccftech.com/amd-ryzen-am4-asus-motherboard-prices-leaked/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy na realne testy i relacje cenowe , bo jak to będzie cena jak za LGA 2011 ( płyta + najtańszy procek ) to nie będzie tak różowo .

 

Zresztą to tylko Benchmark , może reaguje na długi potok wykonawczy w ryżym ( o ile dalej to mają - swego czasu się tym chwalili przy okazji buldozera ) .

 

@MiG29

 

To chyba żyłeś / żyjesz w innej rzeczywistości skoro nie pamiętasz o A64 / A64 X2 czy Denebach , A64 to była genialna architektura - AMD była wtedy nadal na topie i sukcesywnie wygryzało Intela z poszczególnych rynków / zastosowań .

 

Pomijam kilka świetnych osiągnięć jak pierwsze konsumenckie CPU 64-bit + 32-bit , lite 2 rdzenie a nie składak jak Pentium D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...