Skocz do zawartości
Glaniu

980 ti problem z wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam dosc specyficzny problem z moim Palitem 980ti.
Gram tylko w jeden , ale specyficzny tytuł który to jest symulatorem i nazywa się iRacing wink.gif
Gram na 3 monitorach i wszsytko jest wporządku do poki karta pracuje na 99% mocy, ale niestety nie wiadomo mi dlaczego w trakcie rozgrywki lubi poleniuchowac i spasc do np. 70% i wtedy już jest drastyczny spadek fps 

Czy jest jakiś sposób by wymusić na niej prace non stop na 100% . Dodam , że przy podkręceniu jest tak samo i nie jest to kwestią temperatur.

 

W linku odczyty z afterburnera

https://drive.google...iew?usp=sharing

Pozdrawiam 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że problem jest tutaj. Spadki w obciążeniu GPU odpowiadają na wykresie dużemu obciążeniu CPU,prawie po 100% na wszystkich 4 wątkach,czyli typowy CPU bottleneck. Pewnie masz jakiegoś i5,rozwiązanie to kupić i7 z 8 wątkami. 

 

IsyQKbG.jpg

 

Oczywistym sposobem na zwiększenie obciążenia GPU jest ustawienie wyżej detali czy użycie większej rozdzielczości,ja tak robię w grach gdzie mój CPU dostaje za dużego obciążenia i obciążenie GPU spada. Oczywiście odbija się to na klatkach na sekundę ale wolę grać przy 55 fps jeśli gra chodzi płynnie niż mieć 70 fps z ciągłym stutteringiem bo tak w 99% wygląda sytuacja kiedy CPU jest w grze obciążony na 100%. Na 8-wątkowym CPU często gra chodzi płynniej niż na 2/4-wątkowym CPU nawet jeśli liczba fps jest ta sama.  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka 

Dziekuje za odpowiedz.

Proca mam i5 4670k@4.3 i to użycie karty spada nawet jak proc ma obciążenie 60% :-/
Nawet jak bym zmienił na i7 to chyba niewiele zyskam ponieważ iRacing nie wykorzystuje HT , a w mhz wiele wiecej nie bedzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że 4670K a nie coś co można by było wykręcić o 500MHz więcej żeby zobaczyć czy szybszy CPU poprawia sytuację. Nie mogę znaleźć zbyt wiele nt. tej gry i jak chodzi innym ludziom na podobnych konfiguracjach.Jeśli wiesz że gra nie wykorzystuje więcej niż 4 wątków to jedyna sensowna opcja to zakup i5 5675c,wzrost powinien być znaczny. 

 

Fcnk1OJ.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...