Skocz do zawartości
Saimon122

Zestaw do 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Powoli nadchodzi czas na złożenie nowego komputera. Mój "stary nowy" komputer ma już 3 lata i nie wyrabia przy nowych albo bardziej wymagających tytułach

 

Podzespoły posiadanego staruszka to I5 3470, gtx 660oc od msi i 8 gb ram. Początkowo próbowałem myśleć o upg ale uznałem że papranie się w tę podstawkę to totalny bezsens, na dodatek mamy już od dawna ddr4 na które chciałbym przeskoczyć. Chyba pora na emeryturę bo bicza z tego nie ukręcę.

 

Kwota którą chciałbym przeznaczyć na nowy komputer to 4500zł. Maksymalnie stówka w górę nic więcej.

 

Procesor o którym myślałem to i7 7700 albo i7-6700k i tutaj mam poważny dylemat. W niektórych testach lepiej radzi sobie 6700k może lepiej wziąć jego? Przemawia do mnie odblokowany mnożnik. Cena tych procesorów jest niemal taka sama około 1600zł. A podkręcanie daję sporą przewagę.

 

Płyta główna i tutaj dylemat. Myślę decyzja zostanie podjęta analogicznie z wybraniem procesora. Jeżeli wybiorę 6700k to i płyta będzie znacznie droższa żeby miała potencjał OC.

 

Co do karty graficznej to problemu z wyborem nie mam Gtx 1070 , co do producenta to najpewniej MSI bo ufam tej firmie i kultura pracy w ich kartach jest na wysokim poziomie. Nigdy się nie zawiodłem.

 

 

Posiadam Pamięć ddr4 od HyperX w ilości 2x8. Posiadam obudowę Corsair Carbide Series 100r i zasilacz be quiet! Pure Power 9 600W . Dysk SSD Crucial MX300 275gb I te rzeczy które posiadam muszą niestety być częścią komputera.

 

Proszę o komentarz i pomoc w wyborze części , mam nadzieję że się wyrobię w kwocie. Pozdrawiam.

 

E; Na komputerze głownie gram i robię to w rozdzielczości 1920x1080

Edytowane przez Saimon122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poczekaj chwile na premiere Ryzena. Moze oplacalnosc i wydajnosc bedzie lepsza niz na Intelu.

A czemu 7700 bez K? Chyba ze sie walnales. Bierz 7700k i jakies chlodzenie chyba ze masz. 16gb ram gtx 1070 + i7 siodmej generacji to bardzo mocny zestaw.

Tak na marginesie to bierz koniecznie wersje z K. OC zawsze zwieksza zywotnosc platformy, te 100-200 roznicy w cenie jest tego warte. Osoby ktore kupowaly swego czasu i5 2500 i 3470 bez K, teraz musza zmieniac platforme albo procki, a podkrecony 2500k ciagle daje rade.

Edytowane przez Krydor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...