Skocz do zawartości
Dreknar

Płyta główna X99 - MSI vs ASUS. Co lepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

od pewnego czasu przymierzam się do zakupu nowego komputera, gdzie sercem ma być i7-6800K. Zastanawiam się na dwoma płytami głównymi (cena nie gra roli):

 

MSI: https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x99a-godlike-gaming-carbon-x99-quadddr4-2133-sata3-satae-usb-3-1-e-atx-949021/

ASUS: https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rampage-v-edition-10-x99-quadddr4-2133-sata3-m-2-usb-3-1-e-atx-932828/

 

Czy ktoś jest w stanie doradzić mi w wyborze? Karta graficzna jeżeli ktoś potrzebuje taki informacji to: (https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1080-xtreme-gaming-premium-pack-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-gv-n1080xtreme-8gd-pp-936747/)

 

Kilka informacji / "wymagań":

- Zależy mi na prostym OC przez BIOS (chłodzenie AIO Silent Loop)

- Nie będę bawił sie w SLI kart graficznych.

- Głównie gram online (League of Legends, Conan Exiles, itp.)

- Słucham muzyki przez system głóśników 2.1, do gier korzystam z Logitech G430.

- Montuje 3 dyski: 2x SATA oraz PCIe 3.0 x4

 

Wszelkie oceny/wybory proszę wraz z uzasadnieniem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moja sprawa,ale czemu bierzesz najsłabszy procek pod 2011-3 (6800K) i płytę za 2500zł ? Płyta za 1000zł jest nadal płytą pod high-end,na X99 są pewne standardy nawet jeśli chodzi o tańsze modele. Zen i Skylake-X będą w tym roku,ja bym poczekał z pakowaniem 5000zł w X99.Kupowanie Broadwella ponad Haswella na X99 jest bez sensu bo wykastrowali go z L4 cache a OC ma na ogół gorsze od takiego 5820K. Jeśli cełowałbym w overkill na X99 to raczej albo szukając 5960X w fajnej cenie albo biorąc 5820K wraz z EK Predator 360 i celował w 4.7GHz zamiast pakować 1500zł w płytę typowo pod 4-way SLI jak tego nie potrzebujesz. Tesel podesłał ci super płytę,sam jestem zdziwiony że jest aż tyle tańsza od tych dwóch które ty rozważasz. Sam śledzę dyskusje o X99 od dawna i ludzie chwalą płyty asrocka a na asusie nie jeden się przejechał.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice

 

Dzięki za taką odpowiedź. Co do płyty: akurat wziąłem pod uwagę również efekt wizualny płyty głównej nie ukrywam. Jeżeli będę mógł to poczekam spokojnie na Skylake-X. O kastracji z L4 nawet nie wiedziałem (nie znalazłem o tym informacji w sklepie). Co do chłodzenia: posiadam be quiet! Silent Loop 280 mm. Dodatkowo mam pewne "ale" do ASRock ponieważ miałem 2 płyty od tej firmy i z każdą miałem problem (zapewne wada fabryczna, ale zawsze). Co do OC znalazłem jeszcze jeden model: https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-x99x-killer-x99-quadddr4-2133-sata3-raid-atx-661393/. Osobiście powiem zależy mi też na karcie sieciowej ponieważ większość czasu gram w gry MMO.

 

Edit: dodajmy fakt, że bardzo przyszłościowo kupuje PC, więc nie zamykam się na SLI.

 

Możesz coś jeszcze doradzić? :D

Edytowane przez Dreknar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna płyta i podwójny LAN na prawdę fajna opcja. Ja osobiście mam Killera na swojej Z97 Gigabyte. Samo działanie Killera jest OK ale sterowniki potrafią wybijać mi duże opóźnienie DPC,kilka razy wyższe niż inne komponenty mojego systemu. Jak ci się podoba i ma to czego oczekujesz od płyty tzn. złącze m.2 pci-e oraz dobry wbudowany LAN to nie ma co pakować 1500zł więcej w płytę typu Asus ROG czy MSI Godlike. Sprawdź też czy masz odpowiedni zestaw do montażu swojego chłodzenia na 2011-3.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chłodzeniem jestem pewny. Sporo o nim czytałem i zbiera pozytywne opinie.

 

Co do płyty głównej: rozumiem, że taka "high-end" nie będzie potrzebny, ale nie oznacza, że jest zły. Zatem jeżeli będę musiał ciąć koszty będę wiedział na co zwracać uwagę.

 

Znalazłem jeszcze jeden ciekawy model (ASRock): https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-x99-professional-gaming-i7-x99-quadlddr4-2133-sata3-satae-m-2-atx-950402/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty pod X99 to płyty high-endowe bo sama platforma X99 jest high-endowa. Nie sądzę że znaleźlibyśmy jedna złą płytę pod X99 nawet szukając wśród tych tańszych tzn ok. 1000zł tak jak nie ma słabych procesorów pod X99. X99 to najwyższa półka. Ja kupując dla siebie brałbym asrocka taichi. Podoba mi się stylistyka,ma lan od intela,wysokiej jakości wykonanie i lubię bios asrocka. Miałem płyty różnych producentów ale bios asrocka był dla mnie zawsze najbardziej przystępny i intuicyjny. Wszystko jest tam gdzie się spodziewasz że powinno być. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...