Skocz do zawartości
lucjuss

modernizacja kompa grafika i zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki. Mam parę pytań odnośnie małej modernizacji mojego komputera , ale wcześniej napisze jakie posiadam podzespoły 

 

Płyta ---> GIGABAYTE GA-78LMT-S2

 

PROCESOR   ----> AMD FX BLACK EDITION 

                               FX 6300 6-CORE

                              3.5 GHz. 14.0 MB 

 

ZASILACZ----->  AKYGA ATX 12v  wr.2.31

                           500W  BASIC SERIES 

 

RAM------>   DDR3  GEIL 2X8 GB PC-3 12800

                     GN38GB1600 C11S

 

GRAFIKA ---------> PALIT Geforce GT 740 2GB DDR3  128 bit

 

 

 

Na początek chciałbym  wymienić grafikę , i tu mam pytanie czy pod tą płytę mogę zastosować kartę 4GB ???? jeśli tak to proszę o doradzenie, kwota na grafikę to około 700-900zł

I teraz nasuwa się mi pytanie czy zasilacz da radę ??? jeśli nie da rady to co byście zaproponowali  w rozsądnych pieniądzach (nie mówimy o zasilaczach  z górnej pułki )

Co do RAM to myślę że 16 GB wystarczy .

Z góry dziękuje za porady i pozdrawiam Lucjan 

 

                    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień ("ogień" to słowo klucz) idzie zasilacz, który jest sprzętem z tzw. czarnej listy, więc do wymiany. Z nowych zasilaczy w cenie do 200 zł mogę zasugerować następujące modele: SPC Vero L1 500W (2 lata gwarancji D2D), Corsair VS 450 (3 lata gwarancji), SPC Vero L1 600W (2 lata gwarancji D2D, niezależna regulacja napięć - zdecydowanie najlepszy z tej trójki). Jeśli możesz pozwolić sobie na większy wydatek, to możesz rozważyć zakup np. Corsaira CX 450M, SPC Supremo L2 550W (należy dokonać rejestracji w ciągu 28 dni od daty zakupu, by gwarancja wynosiła 5 lat).

Można wsadzić RX 470 4GB, np. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-470-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-v341-002r-993495/, https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-470-black-edition-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-rx-470p4ldb6-985477/.

Warto powoli przymierzać się do wymiany reszty podzespołów (procesor, mobo, RAM).

 

Możesz pochwalić się modelem obudowy i monitora.

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem co do obudowy to szały nie ma  Tracer Midi Tower

a monitor mam samsung S24D300

komputer był kupowany 3,5 roku temu

Mam też pytanie co sądzisz ( sądzicie ) o zasilaczu ???

 

CORSAIR BUILDER SERIES CX 500W 80+ BRONZE

ATX CORSAIR CX600 600W

 

i grafice 

MSI Geforce GTX 960 4GB

Gigabyte GeForce GTX 960 4GB

GIGABYTE GEFORCE GTX 1050 TI 4GB OC WINDFORCE

 

poz.Lucjan 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, by był szał w kwestii obudowy, tylko kartę graficzną trzeba zmieścić (zresztą i tak nie podałeś modelu). ;)

 

Te zasilacze wybitne nie są, nowsze wersje są wyraźnie lepsze. Jeśli rozważasz zakup takiego nowego ze sklepu, to nie ma to sensu. W kwestii GTXów 960 sytuacja jest analogiczna jak w przypadku tych zasilaczy. Z kolei jeśli nie byłoby problemem dołożenie do RX 470 4GB, to GTX 1050 Ti też można sobie darować (albo lepiej zainteresować się tańszą wersją).

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, by był szał w kwestii obudowy, tylko kartę graficzną trzeba zmieścić (zresztą i tak nie podałeś modelu). ;)

 

Te zasilacze wybitne nie są, nowsze wersje są wyraźnie lepsze. Jeśli rozważasz zakup takiego nowego ze sklepu, to nie ma to sensu. W kwestii GTXów 960 sytuacja jest analogiczna jak w przypadku tych zasilaczy. Z kolei jeśli nie byłoby problemem dołożenie do RX 470 4GB, to GTX 1050 Ti też można sobie darować (albo lepiej zainteresować się tańszą wersją).

witam co do obudowy to dokładnie tak się nazywa 

RACER DASANI MIDI TOWER TRAOBU44140

 

Przeglądnąłem też te zasilacze i wybrałem SPC Vero L1 600W 

a jeszcze małe pytanie odnośnie  RX 470 4GB  jakiej firmy polecasz (polecacie) 

RADEON

MSI

ASUS

GYGABYTE 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam takie ram

RAM Geil DDR3 8GB 1600MHZ CL11 OEM - GN38GB1600C11S

link do strony http://www.sferis.pl/pamiec-ram-geil-ddr3-8gb-1600mhz-cl11-oem-gn38gb1600c11s-p330390

 

procesor AMD FX 6300 3,5GHz

płyta GIGAYTE GA-78LMT-S2

 

Mam parę  pytań odnośnie tych kości , posiadam i 2x8GB --->16GB

 

1.CZY TE KOŚCI SĄ ODPOWIEDNIE TO TEJ PŁYTY I PROCESORA ?????

2.CZY SĄ WYDAJNE ???

3. CZY DZIAŁAJĄ W SYSTEMIE SINGLE CHANNEL A MOŻE DUAL CHANNEL ???

 

JEŚLI SĄ ŹLE DOBRANE TO PROSIŁBYM O POMOC W DOBORZE  INNYCH KOŚCI Z MYŚLĄ PRZYSZŁOŚCIOWĄ 

BO ZA PARĘ (LAT) ZAMIERZAM WYMIENIĆ PROCESOR I PŁYTĘ 

POZ. LUCJAN

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz z włączonym capsem i usuń zbędne formatowanie tekstu .

 

Przyszłościowe kości - DDR4 2133 mhz / 2400 mhz lub 3 000 / 3 200 mhz .

 

DDR3 już nie jest przyszłością a co dopiero za parę lat gdzie to w zasadzie będzie zabytek .

 

Płyta obsługuje kości 1 333 mhz / 1 066 mhz , nie wiem jak z kosciami 1 600 mhz - możliwe że zwolnią do 1 333 mhz .

 

1 600 mhz CL11 to raczej kiepski wybór , szukał bym 1600 mhz CL8/CL9 albo 2133 mhz CL9 i potem ustawił niższe timmingi ( jak płyta na to pozwala ) .

 

Mushin 8GB DDR3 1600 mhz CL9 - 223 zł

 

Crucial Ballsitix Sport 8GB DDR3 1600 mhz CL9 - 247 zł

 

Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR3 1600 mhz CL8 - 268 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...