Skocz do zawartości
Tathar

Upgrade komputera pod WoWa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Posiadam PC o następującej specce:

 

Płyta główna: ASUS M5A78L-M LX

Procesor: AMD Phenom II X2 560 3,3GHz z wbudowanym układem graficznym AMD Radeon 3000

RAM: 2x Transcend Jetram 2GB 1333MHz DDR3 CL9 DIMM

Dysk: HDD SATA 500GB

System: Windows 7 Home Premium 32bit

Zasilacz: Gembird ATX 450W

 

Gram głównie w World of Warcraft i LoLa, z czego to drugie na low/średnich chodzi w miarę OK, mam te 30-40 fps. Problem natomiast jest przy WoWie, gdzie sprzęt po prostu umiera w bólach i męczarniach (a ja razem z nim), max 20 fps, z czego przeważnie jest kilkanaście, jak nie kilka :-D . 

 

Konfiguracja minimalna do World of Warcraft:

System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10,

Procesor: Intel Core 2 Duo E8500 lub AMD Phenom II X3 720,

Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 440 lub Radeon HD 5670,

Pamięć RAM: 2 GB,

Dysk twardy: 45 GB wolnego miejsca.

 

Czy jest sens upgradu kompa, mam na myśli zakup używanej karty graficznej i ewentualnie procesora (chciałbym pograć w WoWa mając te 40-50fps na luzie)? Jeżeli tak to czy możecie coś polecić/pomóc wybrać? Myślę że gdzieś +/- 400zł chciałbym wydać (oczywiście im mniej tym lepiej).

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek powinien dawać radę , zmiana karty + zasilacz najbardziej wskazana .

 

Do tego OC procka i próba odblokowania pozostałych 2 rdzenii .

 

Co do karty - HD77xx / HD78xx z allegro/olx  , chyba że WoW lepiej reaguje na karty NV .

 

Zasilacz - albo używana Delta/Fortron 350W z allegro/olx albo nowe markowe psu 350W/400W/450W ., Corsair VS , coś od SPC , Xigmatek , Chieftec , Antec etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

World of Warcraft i LoL chodzą na 2 core, więc wymiana CPU nie ma sensu. RAM to tych kier też Ci starczy. Zostaje grafika. tak jak pisał kolega wyżej, albo HD77xx/HD78xx lub GTX70Ti, oczywiście używki. Jak starczy budżetu, to zasilacz, ale ten trzeba kupić nowy, czyli 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się czy nie powinienem założyć osobnego tematu mimo podobnego problemu. 

 

Także chciałbym wydać powiedzmy do 400zł na upgrade komputera, choć mi zależy, żeby uruchomić na nim GTA V.

Aktualnie posiadam:

 

CPU: Intel E4400, MOBO: Gigabyte P35-DS3R, GPU: Asus 5670 1GB, DDR2 - 2 x 1GB Geil 800 MHz 4-4-4-12. Zasilacz to Chieftec GPS-400AA-101 A

 

Zastanawiam się nad wymianą podstawki lub modem na lga771 i zmianę CPU na L5410 (powinien zadziałać?), dorzuceniu kolejnych 2GB ramu + wymianę karty graficznej. 

Czy takie coś ma sens? Co możecie mi polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mod S771 + jakiś Xeon np. E5450 , L5410 jest nisko taktowany i nie wiadomo czy zadziała na modowanej płycie S775 .

 

Do tego jakieś lepsze GPU jak np. HD77xx / HD78xx .

 

Xeon E5450 + HD77xx powinien starczyć do minimalnych detali , jak chcesz coś więcej to tylko zmiana platformy na coś sporo nowszego .

 

Do tego dołożenie ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...