Skocz do zawartości
Immortally Insane

Problem z rozdzielczościa przez displayport

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Na DVI w sterownikach mam do wyboru wiele rozdzielczości chociażby np. 1280x720, 1920x1200 itp. Kiedy podłączyłem monitor przez displayport mam do wyboru jedynie 640x480 (zalecaną) oraz 1920x1200 którą po wielkich bólach udało mi się ręcznie utworzyć w panelu sterowanie NV. Wygląda to tak:

post-184606-0-97234200-1487030787_thumb.jpg

 

Cały problem w tym że utworzona przeze mnie rozdzielczość działa tylko na pulpicie, w gierkach nie mam żadnego wyboru jedyna opcja jaka się wyświetla to 640x480. Kiedy zmienię format obrazu z 4:3 na jakiś inny np. 16:10 nie mam do wyboru już żadnej rozdzielczości. Przeinstalowałem drivery od monitora i grafy, kabel DP oryginalny od monitora. Podłączenie przez HDMI odpada bo mam już tak podłączony TV. Sprzęt z siga.

Jakieś pomysły?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnij CRU, wypakuj, odpal reset-all, to wywali rozdziałki. Restart(kompa). Zobacz wtedy czy pomogło. Zawsze też możesz ustawić rozdziałki za pomocą CRU,...ale powinieneś mieć dostępne od razu, nie wiem z czego ten problem...Może coś w sterowniku NV namieszane. Można też się pokusić o odinstalowanie sterów grafy za pomocą DDU.

Tak w ogóle to kabel może byc niskiej jakości i to może byc tez przyczyną.

 

A w ogóle to powinieneś mieć 8 bitów na kolor zdaje się, właśnie zerknąłem że masz 6 - co może świadczyć o niskiej jakości kabla. Ale to strzał na slepo. Powinny śmigać inne rozdziałki bez problemu.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset do fabryki monitor zaliczył już wcześniej. CRU kompletnie nic nie wskórał, natomiast po użyciu DDU i restarcie miałem już dostępne wszystkie rozdziałki w panelu sterowania windowsa, ale jak tylko zainstalowałem drivery NV problem powrócił.

 

update

Po instalacji driverów od monitora do win8 x64 wymusza mi w gierkach natywną rozdzielczość, więc 1 problem odpadł, ale po podłączeniu TV przez HDMI za cholerę nie mogę sklonować ekranów. Czego bym nie zrobił klonują się w rozdzielczości 640x480. Hot plug również nic nie daje. Ewidentnie mieszają drivery NV.

 

update II

Problem z TV też połowicznie rozwiązany, kiedy wyłączę monitor obraz automatycznie przechodzi na TV w rozdzielczości 1200x1080. W następnym tygodniu podłącze LCD i TV przez rozdzielacz 1---->2 HDMI.

Edytowane przez Immortally Insane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...