Skocz do zawartości
lukaszintel86

Pomoc w modernizacji PC - buzet około 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam, po wielu latach wkońcu przyszedł czas na modernizację swojego wysłużonego stacjonarnego komputera. To co obecnie posiada to epoka kamienia łupanego:

 

| PŁYTA Asus P5Q PRO | PROCESOR Intel Q9550 2,83 GHz | CHŁODZENIE Pentagram FREEZONE HP-120 AlCu || RAM OCZ 8 GB (4x2GB) PC1066 CL5 5-5-15 REAPER HPC || HDD1 WD2500AAKS | HDD2 WD3200AAKS | HDD3 WD6400AACS | HDD4 HD322HJ | NAGRYWARKA Pioneer DVR-216DBK || GRAFIKA 5870 ATI | KARTA MUZYCZNA Creative AUDIGY 2 Platinum (SB0240) || ZASILACZ Be Quiet DARK POWER P7-Pro 750W | OBUDOWA Chieftec BRAVO BA-01B-B-SL || MONITOR1 LG W2452V-PF (TN)

 

to co bym chciał wykorzystać ze starego komputera.

 

CHŁODZENIE Pentagram FREEZONE HP-120 AlCu - nie wiem czy się nada.

DYSKI NA DANE - to jeszcze wybiorę które zostają a które w niepamięc HDD1 WD2500AAKS | HDD2 WD3200AAKS | HDD3 WD6400AACS | HDD4 HD322HJ

NAGRYWARKA Pioneer DVR-216DBK

GRAFIKA 5870 ATI - dopóki nie kupię czegoś lepszego za miesiąc

ZASILACZ Be Quiet DARK POWER P7-Pro 750W - czy on się nadaje po latach jeszcze? Jest modularny, nie mam z nim kłopotów.

OBUDOWA Chieftec BRAVO BA-01B-B-SL

MONITOR1 LG W2452V-PF (TN)

 

Modernizacje chce zrobić w 2 etapach - chodzi oczywiście o pieniązki - 1 etap to zakup MOBO, CPU, RAM, 2 etam to SSD I GRAFIKA

 

Wybrałem sobie coś takiego, uwazacie że ta płyta spełni oczekiwania, boję się MSI bo zawsze kojarzył mi się z awaryjnością, lubiałem ASUS ale nie widziałem aby coś polecano w tym czasie. co do CPU, to chyba bardzo dobry wybór, z tego co wiem mają wejśc nowe AMD ale nie mam do nich totalnie przekazania, zawsze szalałem na INTELU, co do RAMU, sam nie wiem czy są odpowiednie, działałem bardziej na oko.:

 

CPU Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX
MOBO MSI Z270 GAMING M3
RAM Corsair Vengeance LED 32GB DDR4 (CMU32GX4M2C3000C15)

 

Czy te chłodzenie co mam wykorzystam czy raczej jest to nie możliwe?

Edytowane przez lukaszintel86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia nie wykrzystasz więc musisz albo kupić nowe albo jechać przez jakiś czas na boxie .

 

Skoro ci się marzy I7 7700K to kupno dodatkowego chłodzenia jest konieczne , procek go nie ma .

 

Zresztą po co chcesz robić że marzy ci się I7K + 32 GB ram ?

 

Co do dysków - jak to dyski SATA i są w miarę dobrym stanie to można je dać do nowego kompa , co innego jak jakiś dysk będzie mocno zajechany lub co gorsza to będzie dysk ATA to wtedy odpada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, po wnikliwej analizie forów dyskusyjnych oraz rożnego rodzaju recenzji postanowiłem na ten moment że zestaw wygląda następująco, proszę o porady czy coś byście zmieniali:

 

Łyta Główna MSI Z270 Gaming Pro Carbon 785 zł
Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX 1565 zł
Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15, White 578 zł
Chłodzenie Procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130) 140 zł

 

Płyta główna jest całkiem fajnie doposażona w duzą ilość gniazd USB na czym mi ostatecznie zależy, co do, mocna faza zasilania to jest jej plus, sam tylko nie wiem jak to jest z awaryjnością MSI, czy według was są to godne polecenia konstrukcie, czy pod ten procesor będę musiał aktualizować BIOS czy tutaj mnie ta niespodzianka nie spotka, nie planuje kręcić, bardziej seryjnie pobawić się tym automatem który oferuje, na plus są diody LED bo chcę zrobić tak zwane świeciło w pokoju komputerowym :)

 

Pytanie co do mojego zasilacza - ZASILACZ Be Quiet DARK POWER P7-Pro 750W - czy jeżeli jest cichy i stabilnie nadal po latach trzyma napięcia toczy byście go zastosowali do nowego zestawu?

 

Procesor myślę że naprawdę godny uwagi tym bardziej że kocham INTEL.

Chłodzenie sądzę że wystarczy w 100 procentach, tak jak mówiłem nie bawię się w jakieś mega ekstremalne chłodzenie, pytanie co do radiatora, czy mogę go wymienić na jakiś inny świecący ledowy? czy to nie jest żaden kłopot?

 

Pytanie co do pamięci RAM, czy lepiej kupić w moim przypadku 3200 czy te wystarczą, w przyszłości będę chciał dodać jeszcze jeden komplet dlatego że od czasu do czasu składam filmy z kamerki GOPRO i sądzę że tam się RAM przyda.

 

To co napisane kupię w tym miesiącu sprzedając stare śmieci tj, płyta główna ASUS P5Q PRO - widziałem że doceniona rzecz nawet po 300 zł można oddać, do tego 2 komplety pamięci OCZ REAPER 1060 2x2 GB, chłodzenie stare PENTAGRAM oraz procesor Q9550 rev 0 odblokowana. Czy orientuje się ktoś z Panów ile realnie za taką platformę wezmę?

 

Za około miesiąc planuje dokupienie dysku SSD, karty dźwiękowej - lubię bardzo dobry dźwięk dlatego będę mierzył w XONARA albo SOUNDBLASTERA. Dysku SSD - moje pytanie co z M2, płyta ma fajne chłodzenie na dysk M2, a może jedna zwykły kablowy?

 

Pytanko do znawców tematu - posiadam taką szufladę z przodu HOTSWAP do szybkiej zmiany dysków twardych, wymieniam różne komputery - dyski z innymi pulpitem, czy jak zastosuje to do dysku SSD to czy obniży to jest odczyty - szuflada ma już parę ładnych lat, ale nie wiem czy jest to tylko przyjaciółka na starą SATA czy jest to pełny kontroler?

 

Dojdzie też karta graficzna, narazie włożę starego radeona na testy 5870. Mierzył będę w 1070, myślę że też dokupię monitor o wyższej rozdzielczości. Ale to w niedalekiej przyszłości.

Edytowane przez lukaszintel86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pieniądze to bierz SSD M.2 Samsung 960EVO, Toshiba OCZ RD400, jak jeszcze więcej pieniędzy to Samsung 960PRO. Jak liczysz złotówki to Goodram Iridium Pro 240GB SATA.

Odnośnie RAM 3000CL15 vs 3200CL16, różnica zaniedbywalna.

Jak chcesz w miarę szybko sprzedać swoje mobo/CPU/RAM, to Mobo 150zł, CPU 200zł, RAM 100zł. Tyle realnie można za to wziąć, tak aby sprzedać na dniach. Jak możesz czekać na pasjonata, to Mobo za 200zł, CPU za 250zł, RAM za 150zł.

Dziś nikt już nie kupuje top płyt s775 (poza garstką pasjonatów), bo tanie płyty s1155 są tańsze. A wiadomo i7-3770, które można tam włożyć, jest wiele szybszy nawet od Q9650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, na ten moment część rzeczy już posiada do zestawu:

 

Zasilacz                 Be Quiet DARK POWER P7-Pro 750W
OBudowa                     Chieftec BRAVO BA-01B-B-SL
Nagrywarka BLUERAY             LG BH10LS30
Procesor                  Intel Core i7-7700K 4.2GHz 8MB     
Płyta Główna                  MSI Z270 Gaming Pro Carbon                      
Chłodzenie Procesora                  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)           
Dysk Twardy                              Toshiba P300 2TB         
Dysk Twardy                              WD WD6400AACS 640GB Sata
Pamięć RAM                               Corsair Vengeance LED 2x8GB 3000MHz

             





Pamięci kupiłem za 499 zł białe led, uważam że to dobra okazja z tego co widzę to X-KOM jeszcze są, co uważacie?

http://www.x-kom.pl/p/336695-pamiec-ram-ddr4-corsair-16gb-3000mhz-vengeance-white-led-cl15-2x8192.html

Mam dylemat co kupić jeżeli chodzi o system SSD, z jednej strony mamy do wyboru Dysk SSD GoodRAM Iridium Pro, z 2 strony kolega zaproponował mi do zakupienia dysk M2 Intel HDWD120EZSTA za kwotę 500 zł - prowadzi sklep komputerowy w Warszawie - dysk nowy 5 lat gwarancji, czy uwazacie że to dobra maszyna Intela, wiem ze jest na awaryjniejszych kościach.

https://www.morele.net/dysk-ssd-intel-ssd-pro-6000p-series-256gb-m-2-ssdpekkf256g7x1-1048292/

Kolejnym dylematem jest grafika, co włożyć w tego potwora, chce kupić monitor jakiś lepszy ale w przyszłosci, grać gram oczywiście w gry, GTX1080? GTX 1070, jaka najlepiej? MSI tylko który :)

Czekam na propozycje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD weź:

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

 

 

Co do grafiki to zależy w jakiej rodzielczości masz zamiar grać. Do FHD spokojnie starczy GTX 1070 czy nawet 1060 na upartego. Jak masz zamiar kupić monitor 2.5K (2560x1440) lub 4K (3840x2160)  to można pomyśleć nad 1080. Za niedługo  może być premiera GTX 1080Ti tak w ciągu miesiąca może się pojawić. Cena jednak pewnie będzie wysoka powyżej 4000 zł. 

 

Te części już  zamówiłeś? IMO połowę bym wymienił. Płytę główna np na ASRock'a Z270 Extreme4.  IMO pewniejsza od tej MSI.  Zasilacz jeszcze da radę, ale szukałbym coś nowego powoli np:

 

https://www.morele.net/zasilacz-evga-750w-supernova-g2-220-g2-0750-xr-743686/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD faktycznie wezmę ten IRIDIUM

 

No właśnie 2,5K chyba będę chciał kupować 27 calowca ale to jeszcze za około miesiąc, z tego co mi się wydaje to 1070 da rade w niej?

 

Dlaczego płyta główna to według Ciebie zły wybór, chyba raczej pewne są rzeczy od MSI na ten już moment, nie trawie ASROCKA, kojarzy mi się z tanimi starymi płytami głównymi,

Czy uważasz że są awaryjne?

 

zasilacz sam nie wiem...

 

Robiłem dziś pomiary mirnikiem oraz testerem zasilaczy, bez obciążenia, dziwne zachowanie bo bez żadnego obciążenia linia 5 pokazuje mi 4,3 i tester piszczy, dopiero po podłączeniu radiatora do molexa wszystko idzie na 5 i jest ok, nic nie piszczy,  miernik to samo, czy to oznacza problem bo zawsze jak podpinałem tester pod inny zasilacz to odrazu było pełne ładne napięcie na każdej Lini, o co może chodzić? Napięcia niby stabilne, jak podpiłem jakiś inny zasilacz to odrazu miał stabilnie 5, czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...