Skocz do zawartości
Mi88

Zestaw komputerowy CS:GO ~ 4000 - 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc w przygotowaniu zestawu komputerowego.

 

1. Zestaw ma zawierać również system operacyjny Win10 oraz monitor 144 hz.

2.  Przeznaczenie - CS:GO.

3. 4000-4500 zł

4. Części nowe. Najlepiej z morele.net.

5. Komputer nie będzie w przyszłości podkręcany.

 

Wstępnie myślałem o tym gotowym zestawie z monitorem. Przy zakupie jednego i drugiego jest 10% rabatu. 

 

https://www.morele.net/komputer-morele-sky-g2960-974953/

 

https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gb2488hsu-636024/

 

Zestaw nie zawiera jednak dysku ssd ani systemu.

Czy dysk ssd znacząco poprawi osiągi komputera ? 

 

Bardzo proszę o pomoc bo im więcej czytam i oglądam tym bardziej nie wiem na co się zdecydować

 

Pozdrawiam

Mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być , zestawy z morele.net nie są takie złe - wszystko masz jak na dłoni choć czasami dobór komponentów mógł by być lepszy .

 

Monitor to raczej średniak , matryca TN to kiepski pomysł choć 144 hz kusi , ale dobry monitor 120+ hz z porządną matrycą to sporo większe koszty .

 

Co do SSD - osiągów za bardzo nie podniesie ( zależy od tytułu i konkretnego miejsca w grze ) ale znacznie podniesie komfort grania czy pracy na kompie - znacznie większa responsywność systemu/rpogramów , krótsze ładowanie map/poziomów czy dodatkowych modów - taki przykład z własnego podwórka , gram w pewną grę pt. ETS 2 - typowy sumulator jazdy tirem , w grze mam kilka GB modów , na HDD ładowało się to kilka minut , na SSD 10-15 s i gra jest gotowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Co do monitora to jak pisałem tylko pod CS'a ale jestem otwarty na Wasze sugestie.

Czekam na propozycję Panowie, Panie.

 

Zaproponowano mi jeszcze taki zestaw:

 

http://www.x-kom.pl/p/326725-desktop-shiru-4200-i5-6400-gtx1060-8gb-1tb.html

http://www.x-kom.pl/p/216875-monitor-led-24-269-lg-24gm77-b-czarny.html

 

Tu również brak dysku SSD. Konieczne jest dokupienie systemu co generuje koszty.

 

Wiem, że akurat przy tej grze znaczenie ma mocniejszy procesor, zaś sama grafika schodzi na drugi plan. Ile w tym prawdy ? 

 

 

A może ktoś jest w stanie zaproponować zestaw oparty o procesor i5 7600k ale ze słabszą kartą graficzną, którą bym wymienił w niedługim czasie ? 

Edytowane przez Mi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poświęcić chwile i udzielić mi wyczerpującej odpowiedzi ? 

Proszę o zaproponowanie zestawu:

 

1. 2500 zł

2. 3000 zł z procesorem i5 7600k ale słabszą grafiką, która w przyszłości była by zmieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym zestaw z morele albo samemu coś złożył / poprosił o złożenie , możesz też wybrać jakiś gotowiec z PPC - tyle że tutaj masz zestaw bez budy .

 

Zestaw z morele jest o tyle lepszy że masz wszystko wypisane czarno na białym , wiadomo od kogo każdy podzespół , wiadomo jaka buda i zasilacz , czego o zestawie z X-kom powiedzieć nie można .

 

Co do 7600K - na chwilęobecną procek + chłodzenie ( SPC Fortis 3 / Grandis 2 jako minimum ) + płyta na Z270 + 8GB ram DDR4 3000 mhz CL15 to koszt ~2100 zł , musiał byś mocno zejść z kartą albo przyciąć na monitorze ( jakiś normalny 24" FHD 60 hz czy nawet 21,5" ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a czy może byłbyś w stanie zaproponować mi taki pełny zestaw w oparciu o 7600k do 3000 zł nawet z dużo słabszą grafiką ? 

Najlepiej na morele.

 

Monitor to oddzielna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama skrzynka ma być do ~3000 zł to GPU sobie na razie odpuść , 7600K + chłodzenie + płyta i 8GB ram to zabierze większość z budżetu .

 

Zostanie ~900 zł na dyski , budę i zasilacz , ew. OS .

 

Nie ma sensu wydawać kasy na grafikę pokroju GTX1050 / Rx 460 , integra z Kaby powinna dać radę choć kokosów się nie spowdziewaj .

 

Chyba że przytniesz na monitorze - zamiast iść w kierunku 144 hz za 1k + zł to kupić 21,5/24" FHD IPS/VA za 600-700 zł czy mniej , wtedy można będzie przenieść część kasy na kompa .

 

Sama gotowa skrzynka bez OS-u za ~3000 zł - I5 7600K + SPC Fortis 3 , MSI Z270-A , Corsair Vengeance 8GB DDR4 3000 mhz CL15 , A-Data SU800 128GB + WD Blue 1TB , SPC Gladius M20 + SPC Vero L1 600W .

 

Ew. dopłata do 16GB ram to ~250 zł ( CS:GO w ogóle korzysta z takiej ilości ram ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem SSD 256GB i 16gb ram ale widzę że dobijam do 3,5k a o grafice mogę pomarzyć. Jak żyć.

 

Monitor 144hz w przypadku CS'a to absolutny must have.

 

A może ja przesadzam, może przyzwoite, stabilne 200-250 fps będę w stanie osiągnąć na słabszym sprzęcie ? Gdzie całość wraz z GPU obejmie 2,5-3 tys zł ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym prosić o pomoc 

5. Komputer nie będzie w przyszłości podkręcany.

to bedziesz kręcił czy nie? bo jak nie to po co K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem SSD 256GB i 16gb ram ale widzę że dobijam do 3,5k a o grafice mogę pomarzyć. Jak żyć.

 

Monitor 144hz w przypadku CS'a to absolutny must have.

 

A może ja przesadzam, może przyzwoite, stabilne 200-250 fps będę w stanie osiągnąć na słabszym sprzęcie ? Gdzie całość wraz z GPU obejmie 2,5-3 tys zł ? 

 

Ja to generalnie nie rozumiem, po co 7600k do tego zestawu.Nie żebym grał w csa, ale z tego co czytam/oglądam, to do ~200 fps na ultra ludziom w 2015 wystarczał i5-4590. Tak patrząc na testy na yt, to ludzie śmigają na i5-6500 + gtx 1060/r9 470 i osiągają twoje klatki:

W opisie człowiek podaje, że na 1080p i ultra nie schodzi poniżej 144 klatek.

 

 

Tutaj to wygląda jeszcze lepiej, aczkolwiek momentami widzę, że łapie zwiechy i spada do ~140 klatek. Generalnie trochę nie chce mi się oglądać tych wszystkich filmów, ale tobie to bym radził przejrzeć naście gamingów i dobrać wziąć ten zestaw, który spełnia oczekiwania klatek, oraz z którym ludzie nie mają problemów. Widziałem natomiast w paru miejscach, że ludzie wyciągają sporo klatek kręcąc karty graficzne - może to też Ci pomoże. Jest sporo tych filmów na yt. No i jakby nie patrzeć, to masz jeszcze do ogarnięcia monitor pod kartę - free sync i g sync podobno pomaga w input lagu, który podobno ważny w tej grze.;)

Generalnie wydaje mi się dość karkołomne wydawanie ponad 1100zł na sam procesor, którego w dodatku nie chcesz kręcić. 16GB ram-u do cs'a to raczej też duży zbytek. Z tego co kojarzę, to ludzie kupują takie rzeczy jak chcą jednocześnie nagrywać te swoje 144 klatki(najlepiej w 4k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...