Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie,
w związku z tym, że w ciągu ostatnich kilku lat miało miejsce kilka przejęć, przez różnych producentów, chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Mianowicie:
- Z tego co wiem, to jakiś czas temu WD przejęło Hitachi. W takim razie dlaczego np ten dysk: http://skleplaptopy.pl/dysk-zewnetrzny-hitachi-touro-mobile-mx3-25-1tb-usb-30-czarny-p31017.html jest sygnowany logiem hitachi? Kto odpowiada za produkcje tych dysków przenośnych? Czy gdy WD przejął dział dysków Hitachi, to zmienił się  tylko właściciel, czy zaszły jakieś gruntowne zmiany w fabach i projektowaniem dysków HGST zajmuje się teraz tylko WD, a dawni projektanci dysków HGST już nie pracują?
- Kto produkuje dyski typu Toshiba P300, czy Toshiba DT01ACA050? Z tego co słyszałem, to toshiba przejęła fab dysków 3,5" od WD i tu pytanie, czy właśnie dyski typu P300 to są prawdziwe dyski od tośki, produkowane w dawnej fabryce WD, czy to dyski zaprojektowane przez WD i z doklejonym logo toshiby?
- Ostatnie pytanie dotyczy dysków przenośnych tośki jak np ten: http://www.euro.com.pl/archiwizacja-danych1/toshiba-canvio-basics-1tb-usb-3-0.bhtml? i penów jak np ten: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/pamiec-toshiba-transmemory-mx-64gb-czarny? czy są to produkty wytwarzane i projektowane przez Toshibe, czy jakieś rebrandy?

Z góry przepraszam, jeśli coś co napisałem wyżej może się wydać głupie, jednak chciałbym się po prostu dokształcić, dlatego liczę na konkretne odpowiedzi i wyrozumiałość.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WD przejęło Hitachi ale nie zlikwidowało marki ani fabryk bo niby po co? HGST produkuje swoje a WD produkuje swoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I o ile wiem Toshiba też robi swoje i jest jedynym tak "małym" producentem dysków zachowującym dużą niezależność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toshiba robi z Hitachi.. bo identyczny dysk w tej samej obudowie ma Toshiba i Hitachi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Projektuje je projektant a produkuje producent.

 

Jak mamy odpowiedziec na to pytanie jak nie podales nawet konkretnego modelu? W dyskach przenośnych siedzą normalne hdd różnych producentów. Nikt nie trzyma się jednej firmy od początku do końca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co znaczy projektują? Bo każdy zamawiający ma swoje jakieś założenia: pojemność, prędkość zapisu/odczytu, wielkość, wygląd. Albo sami proponują albo zdają się na propozycję producenta. To kto usiądzie do komputera i zaprojektuje model 3d obudowy to chyba nie ma aż takiego znaczenia prawda? Równie dobrze, projektem może zajmować się zewnętrzny podwykonawca poza zamawiającym oraz producentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.