Skocz do zawartości
kojoT

Windows 7/10 - ten sam problem ze wstawaniem systemu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem raczej drobny ale strasznie irytujący. Sprzęt z sygnaturki i ten sam problem wcześniej pod 7 jak i na 10. Zawsze usypiam komputer. Standardowo wybudzałem myszką na usb. System przestał reagować na myszkę. Zaczął odpalać tylko z klawiatury(bezprzewodowej.) Teraz raz reaguje raz nie. Czasem reaguje dopiero na power switcha. W windzie oczywiście jest włączone budzenie z tych urządzeń.  Do tego jak się obudzi, to raz na 2/3/4 razy mam czarny ekran, wiatraki mielą ale ledy w myszy już nie świecą i muszę resetować. Wtedy jeszcze włącznik inaczej działa. Mianowicie, wystarczy go wcisnąć bez przytrzymywania aby komputer się wyłączył. Doszedłem do tego, że przy czarnym ekranie przepiąłem kabel od monitora z gpu na mobo i okazało się że komputer wstał czyli jakby gpu mimo zasilania też nie wstawało. Komputer stabilny bez syfu.

Jakieś rady?

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. 

 

Poszukałem na zagranicznych forach i okazuje się że podobne problemy miało wiele osób na różnych systemach 7/8/10, zwłaszcza po większym update od M$. Nie wiadomo co jest dokładną przyczyną. Rozwiązaniem natomiast jest poprzestawianie opcji planu zasilania. Nie chodzi tu o konkretne zmiany ale coś typu wymuszenie "odświeżenia" planu poprzez zmianę czegokolwiek. Ja tak zrobiłem i działa:) Piszę to, bo może się komuś kiedyś przyda. 

 

P.s. w międzyczasie, reakcja na myszkę była taka, że włączało się w niej podświetlenie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...