Skocz do zawartości
emkacafe

MSI 1070 Gaming X - elektryczny dźwięk pod pobciążeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do Was pytanie, gdyż sam nie wiem co o tym sądzić i nie znam się na sprzęcie. Ostatnią moją kartą była GTX 460 i nie miałem takich "objawów". Odkąd przesiadłem się na MSI 1070 Gaming X, pod obciążeniem (w czasie wymagającej gry) z karty dobiega takie jakby elektryczne brzęczenie. Przykładałem ucho i odgłos ten na pewno pochodzi od karty, nie zasilacza. Co ciekawe, dźwięk ten pojawia się w zależności od tego co akurat jest wyświetlane na ekranie. Przykładowo podczas gry w Wiedźmina 3 w 1080p na ultra (60 fps), gdy skieruję myszką widok prosto przed siebie w jakiejś wiosce, tam gdzie są domki i ludzie - dźwięk jest, kiedy spojrzę Geraltem w ziemię - ucisza się. Znowu na wioskę - od razu znów się pojawia itd. O co tu może chodzić? To wina sekcji zasilania? Cewek? Nie jest to pisk. Pisk pojawia się przy kilkuset i wyższych wartościach fps, ale słyszałem, że przy takich wartościach to normalne. Chodzi mi więc głównie o to dziwne bzyczenie nawet przy 60 fps. Jest się czym martwić, czy to może jest normalny objaw pracy karty graficznej?

Podaję jeszcze specyfikację komputera, gdyby miało to w czymś pomóc:

zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W
i5-6600k
Asus Z170 Pro Gaming
RAM Corsair 16 GB 3200 MHz

Edytowane przez emkacafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coil whine,piszczenie cewek,typowe dla kart graficznych. Może to być piszczenie,może być brzęczenie. Nie wpływa to na działanie i osiągi karty,ale może przeszkadzać użytkownikowi więc możesz kartę reklamować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...