Skocz do zawartości
Arkados1

Modernizacja pod World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam do Was pytanie odnośnie modernizacji mojego zestawu, pod grę World of Tanks. Poniżej moja obecna specyfikacja.

 

AMD Athlon II X4 620 2,6Ghz

Gigabyte HD 6970

Gigabyte 970A-UD3

GoodRamy 1333 2 kostki po 4 GB

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

Dysk Twardy nawet nie wiem jaki, lecz od niedawna i tak cały system i World Of Tanks siedzi na SSD od Transcenda (SSD270s)

Całość chłodzona Fortisem 2.

 

Sprawa wygląda tak, że bez względu jakiej jakości tekstur bym nie wybrał to i tak ilość FPS potrafi się wahać między 20-50FPS. Dodam iż mam monitor FHD.

 

BUDŻET: Tutaj sprawa jest dosyć otwarta chciałbym zainwestować około 700zł lecz jeśli pojawią się jakieś mocne argumenty aby dopłacić do modyfikacji to prawdopodobnie będę w stanie dopłacić.

 

Zdaję sobie sprawę, że trzeba wymienić procesor jak i płytę a w przyszłości pamięci RAM także.

 

A i kolejna sprawa, w swoim pokoju mam rozstawione głośniki 5.1 od Logitecha dokładnie model Z506 oraz słuchawki które wymagają połączenia przez port S/PDIF, więc grono płyt które pozwoli na połączenie tych wszystkich kabli mocno się zawęża. Jeśli płyta będzie dosyć dobra to jestem w stanie rozważyć kupno karty dźwiękowej. Na sam koniec powiem tylko, że chciałbym mieć możliwość lekkiego OC niekoniecznie przez odblokowany mnożnik.

 

Czekam na Wasze propozycje co powinienem wymienić aby móc cieszyć się z płynnej gry w tę grę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że WoT lubi bardziej wysoki zegar CPU, jak wielordzeniowość.

Dziś jeśli chcesz wymienić CPU i płytę, to musisz wymienić też RAM, bo żenienie CPU skylake, czy kabylake z DDR3 to nieporozumienie.

Najtaniej

Płyta główna MSI B250M PRO-VH, B250, DDR4, VGA, HDMI, mATX

2 x Pamięć GoodRam PLAY Blue, DDR4 4GB 2400MHz CL15

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box (BX80677G4560)

W morele za to 835,98zł. Taniej o jakąś sensowną kwotę i rozsądniej się nie da.

 

Generalnie, jak masz jakiś problem z wydajnością w grze, to uruchamiasz na ustawieniach gry jakich używasz MSI Afterburner, zakładasz w nim monitorowanie wszystkich rdzeni CPU, oraz GPU i pamięci. W trakcie gry, dostaniesz informację co powoduje spadki fps. Jak zobaczysz, że np. 1 rdzeń CPU zasuwa na 100%, a reszta leży na 20%, a GPU jest na 50%. To jasne, że gra zwalania bo brak jest szybkości pojedynczego rdzenia CPU. Jeśli zobaczysz, że wszystkie rdzenie CPU na 100% , a GPU na 60% to znaczy, że CPU jako taki za wolny. Jak zobaczysz odwrotnie, to znaczy CPU powiedzmy 70% na każdym rdzeniu, a GPU 100% znaczy gra zwalnia przez grafikę. Jak zobaczysz, że RAM na 100%, znaczy, że gra zwalnia bo musi korzystać ze swap HDD. Po takiej analizie widać gdzie jest bottleneck.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie problem polega na tym, że W Wot grafika max 50% a procesor korzysta z jednego,2(?) rdzeni na 100% i najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie się na platformę niebieskich, która oferuje nieporównywalną wydajność na rdzeń wobec AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście platforma na Intel Pentium G4560, ale to jak wyżej pisałem trzeba dołożyć więcej jak 700zł.

 

Możesz też podkręcić swojego AMD Athlon II X4 620, zwykle ten CPU kręci na 3,3-3,7GHz. Gdybyś nawet dostał w okolicach 3,6GHz, to widział byś już 80% GPU.

 

Ta płyta dla ciebie jest lepsza, bo ma S/PDIF

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-d2v-b250-ddr4-dvi-vga-matx-976045/

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował tak jak radzi barwniak podkręcić CPU, natomiast z wymianą poczekałbym do pojawienia się 4-ro rdzeniowych RyZEN i do tego czasu dozbierałbym pieniądze na płytę i RAM pod nową platformę. Podkręcony CPU powinien pozwolić wytrzymać do czasu modernizacji.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcony na 3,3, może potem go zrobię na więcej, które napięcia powinienem zwiększyć aby wszystko trzymało się kupy? No i z tego co widzę a raczej nie widze po zdjęciu to na tej płycie nie ma S/PDIF

Edytowane przez Arkados1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy FX4300 powinna być poprawa w WoT - w końcu procek ma sporo wyższy zegar , ew. nie wiele droższy FX4320 z zegarem 4.2 GHz .

 

Może WoT zareaguje też na cache L2/L3 .

 

Bez zmiany platformy więcej nie zyskasz .

 

Potem albo zabawa w szukanie Pentium G3258 ( odblokowany mnożnik ) + płyta na H81 z gwarancją OC albo kupowanie Pentium G4xxx + płyta na H110 + ram DDR4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew. nie wiele droższy FX4320 z zegarem 4.2 GHz .

 

toć to to samo tylko podkrecone

 

jak juz to znaleźć fx4350 ale tylko uzywka bo nie ma ich w sprzedaży już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...