Skocz do zawartości
lukaszintel86

Jaka karta muzyczna na ten moment - nowy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wierzyć specyfikacji, to karta dźwiękowa zintegrowana na tej płycie powinna być wystarczająco dobra do tej klasy głośników. ... ale by być pewnym, to musiałbym sam przetestować, więc ... może podłącz te kolumny i zobacz jak to gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj też wśród znajomych, czy ktoś nie posiada dobrej jakości dźwiękówki, żebyś mógł ją pożyczyć i porównać z tą na płycie. Jeśli usłyszysz różnicę, to wtedy zastanów się dopiero nad osobną kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam słuchawki Sony MDV-55 i powiem szczerze że pomiędzy iPadem a moim telefonem Samsung Note 3 słyszę dosyć dużą różnicę w dżwięku na korzyść telefonu. 

 

Nie pomyślałem o tym żeby pożyczyć od kogoś kartę, dzieki za pomysł! Tylko teraz trzeba znaleźć owego osobnika  :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam słuchawki Sony MDV-55 i powiem szczerze że pomiędzy iPadem a moim telefonem Samsung Note 3 słyszę dosyć dużą różnicę w dżwięku na korzyść telefonu. 

 

 

 

Obciążenie słuchawkami, a głośnikami aktywnymi to dwa różne rodzaje obciążeń. Przy słuchawkach jest zmienna i nierzadko trudna impedancja, gdzie źródło musi mieć dobrą wydajność prądową ... coś jak wzmacniacz przy głośnikach. Także o ile przy "trudniejszych" słuchawkach karty zintegrowane zdecydowanie będą się wykładać (przynajmniej do czasu aż się kupi wzmacniacz słuchawkowy), o tyle (przynajmniej te lepsze integry) jako źródło do  kolumn z wbudowanym wzmacniaczem mogą się sprawdzić nie gorzej od nie jednej pełno-prawnej karty dźwiękowej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planuję zainwestować w audio do mojego komputera. Planuję kupić głośniki Edifier R1600T III (takie ze względu na to, że mam mało miejsca na biurku i dosyć blisko ścianę, więc według recenzji i opinii powinny się spisywać w takich warunkach). Przeszukując różne tematy nie byłem w stanie uzyskać odpowiedzi i zastanawiam się czy do takich głośników opłaca się kupować jakąkolwiek kartę dźwiękową? Aktualnie posiadam zintegrowaną na płycie Gigabyte Z77X-D3H.

Z recenzji tej płyty głównej na google wynika że ma ona słabą kartę muzyczną, teraz zależy czy jesteś jakimś audiofilodebilem :-) czy normalnym szarym słuchaczek wybrzdąkiwań :-)

 

Większości osób wystarcza zintegrowana karta muzyczna, choć zapewne lekka różnica między jakąś dedykowaną dodatkową a zintegrowaną będzie na tych głośnikach.

 

Wiem to z doświadczenia, kiedyś słuchałem tylko na zintegrowanej ( i któregoś dnia na wysypisku złomu ( byłem operatorem koparki i koparkospycharki na wysypisku w Manchesterze hehe) przywieźli komputery z biura ( tam się nie bawią w recykling sprzedażowy) i wydobyłem z nich starego sounbblaster x-fi ) i przesiadając się na tego sbs x-fi na naprawdę średnich głośnikach od logitech różnica była słyszalna ale nie jakoś potęga.

 

Zapewne zakupienie nawet jakiegoś takiego SBS XFI nowego to jakość będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji tej płyty głównej na google wynika że ma ona słabą kartę muzyczną,

 

Jeśli ten test został prawidłowo przeprowadzony:

http://pclab.pl/art49616-21.html

... to faktycznie jest bardzo słaba ta integra. 72dB SNR to bieda z nędzą.

 

Znalazłem kolejny test i tutaj nie jest może aż tak tragicznie, ale nadal dosyć kiepsko:

https://www.technic3d.com/review/mainboards/1425-gigabyte-z77x-d3h-mainboard-im-test/9.htm

 

Na polski: jeśli będzie SNR na poziomie 72dB na samym źródle, to nie wiem, czy nawet w takich nie najwyższych lotów kolumienkach nie będzie zwiększonych szumów tła.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle - spójrz na wartości intermodulacji oraz zniekształceń. To nie są wg mnie wyniki, które można pominąć; w skrócie - jest słabo.

 

Ogólnie uważam, że jeśli ktokolwiek zwraca choćby małą uwagę na dźwięk, to warto wysupłać te 150zł na np. DGX-a. Karta dźwiękowa to nie procesor, czy grafika, które się starzeją i stają coraz mniej wydajne wobec nowych aplikacji, jest to raczej zakup na lata, więc i 150zł to nie jest duży koszt. A jak się znajdzie używkę, to już w ogóle można ubić niezły interes.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał w ogóle ktoś z Was jak zachowuje się EQ w Realteku, a jak w Creative?

Bo to zasadnicza różnica, i odgrywa zauważalne znaczenie przy porównaniach gdy ktoś go używa.

Może i integra będzie lepsza, lub porównywalna przy płaskim EQ, np. gdy ktos używa tylko pokręteł danego zestawu, ale niekoniecznie gdy używa EQ.

 

Np. budżetowe zestawy 2.1 Creative sprzed ponad 10 lat miały do siebie to, że kręcenie pokrętłem basu na płaskim EQ zamieniało suba w kartonowe pudełko pochukujące zalewającym wszystko basem, i trzęsieniem mebli.

EQ na najniższym ustawieniu pokrętła dodawał kontroli, cywilizowania, i głębokości. Oczywiście istotna jest akustyka pomieszczenia, i dobre umiejscowienie dla suba. Mówimy tu głównie o basie, bo to jest raczej najważniejsze dla użytkownika 2.1 któremu z uwagi na np. basowe gatunki może nawet z nawiązką wystarczać to co jest. Pozbawienie choćby średnio kontrolowanego suba kogoś, w niektórych gatunkach może kogoś pod niektórymi względami rozczarować, więc polecam sobie posłuchać wcześniej dany model 2.0 na ulubionych kawałkach. Życzę oczywiście jak najlepiej. Bo tak na prawdę, o ile próba czasu tych Logitechów nie odmieniła, to one siały całkiem niezłym basem jak je pamiętam. Nawet na integrze.

 

Nie spotkałem się z topowymi układami, ale zazwyczaj Realtekowi brakuje wyraźnie dobrego podbicia basu w EQ i kontroli odpowiednich częstotliwości.

Również nie przychylam się do opinii że do takich głośników nie opłaca się osobna karta, choćby właśnie z powodów EQ jeśli ktoś używa, czy z własnych doświadczeń porzucenia integry przy 2.1. Co prawda nie aż takiej, ale proszę Was.

 

W takim układzie, ja bym szedł w najtańszą polecaną używkę karty PCIe, jeśli slotu na PCI brak, czyli ASUS Xonar DGX. No dobra, może polecana była bardziej DX. Licytują się, ale 250 się nie opłaca aż wydawać za kup teraz.

Za to 150 za DGX, albo jak się wyhaczy aukcję.. cóż... to i tak cena jakiegoś 2.1, więc jeśli tamte jeszcze są w dobrym stanie, to tylko karta w tym wypadku coś da. I stery Uni Xonar do tego.

 

Większość ostatnich 2.1 na półkach sklepowych to syf, i uważam że nie porówalny do tego co było nawet kiedyś.

Wystarczy popatrzeć na rozmiar skrzyń.

A co do Stereo, to już mówiłem, warto odsłuchać wcześniej. I tutaj budżet raczej bliżej DG, czyli 250 zł na jakieś sensowniejsze 2.0.

Kto wie, może autorowi bardziej spasuje to w jego muzyce.

Koledze wyżej mogę polecić w takim układzie po kosztach Xtreme Gamer lub lepiej Music, na sterownikach PAX, kompatybilne z W10, choć większa różnica vs integra może być przy większych grzebaniach w panelu karty, ale nawet niekoniecznie. Lub DGX na PCIe, bo tam jest tylko jeden slot PCI. Lub D1.

Ale taniej CT wyjdzie, i nie nadszarpie nazbyt. Nie wydawałbym w obu wypadkach zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować kartę dźwiękową, tylko by mieć lepszy EQ, aby móc podbić bas? To nie lepiej przekręcić pokrętło "Bass" na kolumnach? Natomiast jak mamy najtańsze kolumny, które nie mają pokręteł bass/treble, to lepiej dopłacić do wyższego modelu kolumn, które poza obecnością takich pokręteł mają lepszą jakość dźwięku.


Np. budżetowe zestawy 2.1 Creative sprzed ponad 10 lat miały do siebie to, że kręcenie pokrętłem basu na płaskim EQ zamieniało suba w kartonowe pudełko pochukujące zalewającym wszystko basem, i trzęsieniem mebli.
 

 

Miałem kiedyś (może nawet ponad 10 lat temu) budżetowe Creative x.1 (może nie najtańsze z ich oferty, ale oczko wyższe od najtańszych) i kręcenie pokrętłem basu nie robiło takiego efektu o którym piszesz. Jednak zakładając, że mamy taki szrot, że po przekręceniu tego pokrętła dostajemy efekt kartonowego pudełka, to zamiast kupować dźwiękówkę, wymieniłbym głośniki.

 

Tak, czy inaczej, jeśli chodzi sprawę kolegi, to wygląda na to, że ma kiepską tą integrę, więc pojawia się i tak sens zakupu dźwiękówki.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu CT nie tylko mamy EQ, ale właśnie też pokrętło od basu/trebla.

Do tego jak się zamuli za bardzo pasma, i trzeba trochę dźwięku na sterydach, jest i Crystalizer, i fajnie brzmiące stery PAX.

 

Największy uzysk po wymianie karty jest gdy zaczynamy się bawić tymi różnymi opcjami, ale spotkałem się i z zadowolonymi ludźmi bez powlaczanych różnych cudów.

 

Kartonowe pudełko to może złe określenie.

Powiedzieć że była tragedia, to też przesadzone.

Basu było dużo, ale buczy za mocno. Nie miało takiej głębokości i kontroli, jak w przypadku ustawienia na subie na minimum przekręcając silnie gałkę, i ustawiając odpowiednio podbicie basu na karcie.

Zwłaszcza do takich zabiegów opłaca się karta, i jestem w stanie zrozumieć czemu autor lubił swoje Audigy.

 

CT, P380, słynne z pohukiwania basem i modów na wygłuszanie w środku. Ale z solidnym zejściem. Każdy model rzecz jasna może inaczej grać, ale co się tyczy wyciągania basu, to zazwyczaj najgorzej jest jak się podbije gdzieś przy głośnikach czy wzmaku, a nie na karcie.

 

Chyba ze sa to faktycznie jakies lepsze kolumienki, i to co jest, wystarcza, i jeśli ktoś nie chce za bardzo ingerować w brzmienie. Ale na pewno najniższego zejścia na samych suwakach na pewno nie będzie. Pomijam co można nieumiejętnie zrobić ew. wtedy z resztą pasm. Ale tak jak mówiłem, chodziło o bas.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jeżeli jest sens dokupienia tego (z racji tego, że jeżeli upgrade audio to pomyślałem że nie tylko głośniki) to jestem w stanie wyłożyc +-200zł tylko zastanawiałem się czy będzie sens takiego kupna, żeby nie dokupić sobie czegoś co będzie zbędne. PCI mam zajęte kartą WiFi, więc PCIe tylko wchodzi w grę. Czytając różne artykuły właśnie ten Xonar DGX jest polecany.

 

Aktualnie mam podłączone Logitech PureFi Express, które są pozostałością po starym iPodzie:

sku_53899_1_1x-1489258358.jpeg

 

PS. Edifiery już są w drodze.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jakie są wrażenia ludzi po zmianie karty na tych Edifierach, lub podobnych, czy najbliżej podle tego DGX, czy czegoś porównywalnego z kart od ASUSA.

 

Możesz w spokoju poczekać też na Edifiery żeby ocenić jak to gra obecnie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do mnie dotarły i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dźwiękiem jaki się wydobywa z tych głośniczków. Grają bardzo dobrze i chyba zostawię jak jest. Z drugiej strony nie chciałbym ich ograniczać jeżeli jest taka możliwość.

 

Poczytam opinie albo spróbuję znaleźć kogoś kto mógłby jakąś pożyczyć na godzinkę.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wracam do was po paru tygodniach używania mojego zestawu komputerowego, nie kupowałem jeszcze karty bo robiłem testy na moich starych głośniczkach i tej karcie zintegrowanej, nie wiem dlaczego ale totalnie mi to nie pasuje, według mnie na wcześniejszym komputerze miałem czysty dźwięk a tutaj tak nie jest, dodatkowo jest problem dlatego że głośniki od czasu do czasu sobie zatrzeszczą, też nie wiem czym to jest spowodowane. Wydobywa się od czasu do czasu jak są odpalone ale nie gra żadna muzyka jakiś trzask, strasznie mnie to denerwuje.

 

Czym to może być spowodowane?

 

Kolejne pytanie jest odnośnie audio, czy taki sprzęt to tandeta czy coś wartego bardziej niż te moje Logitechy?

 

http://allegro.pl/glosniki-5-1-sven-ht-210-125w-bluetooth-optyk-usb-i6699804783.html

 

Czy to też jest tandeta? Nie jestem jakimś wybitnym audiofilem ale myślę że mają więcej mocy ale czy grają lepiej.

 

Dodatkowo wraca temat karty muzycznej bo na pewno zmieniam, co kupić na ten moment taniego ale lepszego niż ten Realtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na elementarne pytanie, czy 5 głośników + sub za 450 zł może być dobre vs 2 kolumny za tą samą kwotę? Tak z biznesowego punktu widzenia.

 

Dla odskoczni, ja kupiłem takie cuś + to za ... 400zł.. oczywiście używane.

Jeśli chodzi o model Fenixa to ten, ale srebrny.

 

Jak myślisz, warto było?

Podłączone przez prodigy cube black edition po coaxialu z PC.

 

Oprócz tego kupiłem za taką samą kwotę PANASONIC SCHT870.

Fakt nie ma wejścia cyfrowego, ale również grał całkiem przyzwoicie po cinchu przez PC. Kupiony od znajomego, który sporadycznie go używał, obecnie podłączony do TV, spisuje się na medal w tej cenie, a nowy kosztował jak nie mylę się w granicach 2000zł.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze jest to pokój typowo komputerowy w domu i nie potrzebuje tutaj bóg wie czego, chodzi o coś do gierek i do posłuchania muzyki, w salonie na dole posiadam już onkyo porządne i zestaw warfedale podłączony do htpc wiec sądzę ze tutaj poprostu chce mieć coś w miarę porządnego, wiem że to nie jest coś mega dobrego ale chyba chłam totalny to też nie jest - dodam ze nie jestem audiofilem.

 

Co do tej integry to na pewno wymieniam to bo mnie po prostu wku......... Wcześniej miałem Audigi2 i było o niebo lepiej na moich X530 które wszyscy oceniają negatywnie.Cały czas łamie się nadal nad Creativem, ale nie wiem jaki wybrać, chodzi teraz o kartę muzyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...