Skocz do zawartości
lukaszintel86

Jaka karta muzyczna na ten moment - nowy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam do was zapytanie, miałem zestaw oparty na quad9550 oraz ASUS P5Q PRO, 8 GB RAM DDR2, miałem też w komputerze kartę Creative Audigi 2, według Mnie mimo swojego wieku i to dosyć zaawansowanego grała ona idealnie na głośnikach Creative.

 

obecnie zmieniam zestaw na:

 

Płyta Główna MSI Z270 Gaming Pro Carbon 785 zł
Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX 1450 zł
Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15, White 578 zł
 

Uważam że mimo dobrej integry to mi nie wystarczy, moje pytanie, co na ten moment równego lub lepszego niż Audigi2? Czytałem że bardzo fajna jest Audigi RX ale podobno nie ma nawet equalizera w menu, tutaj miałem bardzo fajny panel i było naprawdę dobrze, stąd moje pytanie co do 5.1 ? jakiś XONAR Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta integra z tej płyty pewnie jest lepsza od tej Audigy 2 - by mieć 100% pewność, trzeba by ją pomierzyć w RMAA. Brak EQualizera? - kolumny przecież zwykle mają możliwość korekcji basu i sopranów.


ps. Creative nie robi na tyle dobrej klasy kolumn, by się specjalnie wykosztowywać, na lepsze źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej lepszości to bym uważał. Wątpię, by jakakolwiek integra dorównała Audigy 2 parametrami na wyjściu, zwłaszcza pod względem intermodulacji, zniekształceń, czy np. głośności na wejściu MIC (to są spore bolączki tych układów).

 

Co do tanich kart, to zastanów się nad Xonarem DGX - bardzo dobra ze wzmacniaczem słuchawkowym, więc obsłuży Ci nawet porządne słuchawki hi-fi, gdybyś w pewnym momencie takie skombinował.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzuciłem się na Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, ale jak szukasz coś "stacjonarnego" to polecam Asus Xonar DX/XD tudzież D1 lub Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE ... Górna półka Audio In Motion SC808, ale to byś musiał naprawdę chcieć.

 

Głośniki to inna para kaloszy.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz wciąż wejście pci na płycie, kup audigy 2 zs lub xfi extreme music (sb0460). do tego sterowniki od daniel_k. i masz wszystko co trzeba. w sumie na swojej audigy 2 tez mozna tak zrobic. jest ona lepsza niz integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu da sprawdzanie programem o brzmieniu to nic nie powie. ?

 

 

Jeśli zmierzy poziom zniekształceń ( IMD, THD, poziom szumów, równomierność i szerokość pasma ) to "mu powie" o tym czy karta wiernie odtwarza nagrania.

 

Co do tej lepszości to bym uważał. Wątpię, by jakakolwiek integra dorównała Audigy 2 parametrami na wyjściu, zwłaszcza pod względem intermodulacji, zniekształceń,

 

Audigy 2 (nie ZS) to nie było znowu takie niedoścignione cudo. Trzeba by tą integrę zmierzyć, jak i tego Audigy 2, by wiedzieć na czym się stoi (tylko do tego potrzeba poza wiedzą jeszcze dobrej karty referencyjnej, z odpowiednio dobrym wejściem, bo pomiar wykonany na pętli Audigy-Audigy czy interga-integra, będzie ograniczony możliwościami wejścia tych kart ... także prawidłowy pomiar musiałby wyglądać następująco: Audigy 2 Out -> E-MU1212M In i odpowiednio integra Out -> E-MU1212M In).

 czy np. głośności na wejściu MIC (to są spore bolączki tych układów).

 

Z tym jakoś nigdy problemów nie miałem ... zarówno na Audigy, jak i integrach Realtek.

 

 

jeśli masz wciąż wejście pci na płycie, kup audigy 2 zs lub xfi extreme music (sb0460).

 

Nie ładował bym się w karty na przestarzałym PCI, bo to złącze jest na wymarciu (w przyszłości nie będzie w co taką kartę wpiąć). Poza tym, chyba już w płycie którą planuje kupić nie ma starego PCI.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie więc jak ma pomiędzy skoro nie będzie miał lepszej karty do zrobienia tego pomiaru. Szkoda w ogóle temat poruszać.

 

Xonarar dgx nie pogoni nic więcej omowego więc nie szalał bym że jest do słuchawek hi-fi.

 

Co do wspomnianego AIM SC 808 tak to w sumie najlepsze co można wsadzić w budę tylko że to karta STEREO. 5.1poprostu jest tam dodatkiem i tyle rewelacji pod tym względem nie ma

 

Do autora.

Złóż wszystko popodpinaj i sprawdź jak Ci to będzie grało. Ale nie szalał bym z wydawaniem kasy na cokolwiek do głośników Creativa. Do malucha można wsadzić silnik od Porsche tylko po co?

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonarar dgx nie pogoni nic więcej omowego więc nie szalał bym że jest do słuchawek hi-fi.

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

DGX spokojnie wystarczy zeby napedzic cos pokroju DT770 Pro i to nawet w wersji 250Ω.

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DGX spokojnie wystarczy zeby napedzic cos pokroju DT770 Pro i to nawet w wersji 250Ω.

Żartujesz mój AIM SC 808 na tyle słabo gra z DT 990/250 że do do momentu kiedy kupiłem espressivo-e chciałem je sprzedać w cholerne.

 

To że coś gra głośno nie znaczy że jest dobrze kontrolowane.

 

Poza tym autor szuka czegoś do głośników nie wspominał słowem o słuchawkach

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz mój AIM SC 808 na tyle słabo gra z DT 990/250 że do do momentu kiedy kupiłem espressivo-e chciałem je sprzedać w cholerne.

 

To że coś gra głośno nie znaczy że jest dobrze kontrolowane.

 

Poza tym autor szuka czegoś do głośników nie wspominał słowem o słuchawkach

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

 

Tylko jedno pytanie ? Audigy ZS używka do 100zł... Feliks Audio Espressivo 1500zł... 808-kę masz za ok 400zł. Chyba nie te półki cenowe i dedykowane?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówię o walorach cenowych, brzmieniowych, jakościowych, tylko mocy wyjściowej. 

AIM SC 808 to    75mW 
espressiwo-e  to    400mW
Nie pamiętam pełnych zestawień przy jakim obciążeniu ile jest.
O dgx na szybko nic nie znalazłem,ale na pewno szały nie ma.
wiec niech nikt nie mówi ze DGX napędzi 250Ohm słuchawki i to jeszcze bez problemu.

poza tym temat jest o głośnikach Creative to to pewnie nie najlepszym modelu, bo autor nawet nie podał jaki to model. O słuchawkach nawet nie wspomniał. 
IMO jak by to model nie był. Najwyższy realtek spokojnie do nich wystarczy nie ma co szaleć. Wzrostu jakości nie będzie na tyle dużego lepiej tą kasę inaczej spożytkować.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przepraszam ale wracam z tematem, wiec tak, napisze dokładnie o co chodzi, słucham muzyki na głośnikach:

 

X-530 Logitech - pomyliłem co nieco jak widzicie, w poprzednim komputerze miałem Creative Audigi2, byłem z tego mega zadowolony, nie słucham dużo muzyki ale lubię jak jest dosyć czysto, uważam że na mojej starej płycie ASUS P5Q PRO było super, mam nadal tego Audigi2 ale nie wiem czy mogę go zamontować na nową płytę główną - MSI Gaming PRO CARBON, tym bardziej że stawiam Windows 10 PRO 64, pamiętam że na 7-demce miałem problem, dlatego pytam co doradzacie aby było tak samo dobrze? Może nadal zostać przy Creative ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

X-530 Logitech -

 

Integra wystarczy.

witam, mam nadal tego Audigi2 ale nie wiem czy mogę go zamontować na nową płytę główną - MSI Gaming PRO CARBON

 

Ta płyta nie ma PCI = nie zamontujesz (no chyba, że google zwróciło zdjęcie innej płyty po wpisaniu MSI Gaming PRO CARBON ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej do tych głośników szkoda naprawdę wydawać kasy na kartę.

 

Co do karty która posiadasz. jak tylko masz slot żeby ja wpiac. to czemu niby byś nie mógł jej podłączyć? Pobaw się ze sterami.

Podepnij i oceń sam czy lepiej według ciebie głośniki grają na karcie czy integrze. Ale kupować coś więcej nie ma kompletnie sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważasz że to słaba płyta?

 

5.1 jest do gier, co do muzyki wiem że wtedy idzie 2.0.

 

Powiem tak mi to wystraczy ale uważam że integra zagra gorzej niż karta do tego stworzona.

 

Czy to załatwi sprawę?

 

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-7-1-pcie-creative-sb-audigy-rx-i6694489089.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważasz że to słaba płyta?

 

5.1 jest do gier, co do muzyki wiem że wtedy idzie 2.0.

 

Powiem tak mi to wystraczy ale uważam że integra zagra gorzej niż karta do tego stworzona.

 

Czy to załatwi sprawę?

 

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-7-1-pcie-creative-sb-audigy-rx-i6694489089.html

 

daruj sobie te głośniki to szrot nie usłyszysz różnicy, a nawet jeśli to na pewno nie wartej 250zl. sub to jak by ktoś kopał noga w karton. zamulony dźwięk. wykastrowana średnica.   odłóż te pieniądze i kup dobra kartę stereo i dobre słuchawki stereo zagra to 100razy lepie.zarówno w muzyce iak i w grach 

Edytowane przez bleck55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra do tych głośników wystarczy. Masz OBCZAJ    Od strony audio jak widać MSI dupska nie urwało na tle konkurencji. Audigy 2 ZS

 

Na necie jest wiele porównań różnych układów audio. Moim zdaniem, jak nie wymieniasz głośników to nie ma sensu wydawać.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wywnioskowałem z tego tekstu:

 

 

Basically, what this test does is pipe the audio signal from the front-channel output to the line-in input via a 3.5mm male to 3.5mm male mini-plug cable, and then RightMark Audio Analyzer (RMAA) does the audio analysis.

... że nie podłączono badanej karty do karty referencyjnej, a jedynie zrobiono pętlę badanej karty ... czyli defacto zmierzyli możliwości wejścia tych kart, bo wyjścia są na 99,99% lepsze. ... a wyniki i tak całkiem spoko nie licząc MSI (przypominam, jakość wyjścia najpewniej jest dużo lepsza, a jedynie jej wejście tak kiepskie)

 

Tutaj mamy tak dobre wyniki, że Audigy 2 zostaje w tyle, a byłyby lepsze, gdyby pomiar był przy 96 kHz, bo przy wyższym próbkowaniu DAC ma zwykle gorsze parametry (a próbkowanie pasma słyszalnego przy 96 kHz to i tak super dokładność)

 

... a tutaj im jakieś bzdury powychodziły (źle przeprowadzili pomiary, co widać szczególnie w teście 24bit 96kHz).

 

Moje wnioski: tak długo jak nie obciążymy karty jakimś ciężkim obciążeniem impedancyjnym (słuchawkami), tak długo dobra intergra wymiata.

 

ps. dzięki za wklejenie tych linków

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego RightMark Audio Analyser jest o kant czegoś rozbić... bo ile pomiarów to tyle wyników.

Owszem obecne integry ZS-a Gold przegonią, ale latka lecą i  nie jest to dziwne, acz to nie do końca tak jest, audiofil by tu musiał wyjaśniać....

 

Ja na przykład pomiędzy Audigy 2 ZS Gold a Prodigy Cube Black słyszę różnicę na plus tego drugiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego RightMark Audio Analyser jest o kant czegoś rozbić... bo ile pomiarów to tyle wyników.

 

Przecież jak ktoś nie potrafi używać jakiegoś narzędzia, to nie jest winne narzędzie, tylko ten co je obsługuje!

Dl acz to nie do końca tak jest, audiofil by tu musiał wyjaśniać....

 

Znam tych "audiofilów" z audiostereo - "słyszą" rzeczy, których słyszeć nie mogą ("o dziwo" przestają w ślepym teście), natomiast nie słyszą rzeczy, które na prawdę są słyszalne (w ślepym teście). Także co drugi audiofil to głuchy snob z kiepskim, choć drogim sprzętem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku a całokształt tego co słyszysz to już inna bajka. Jak to mawiają na papierze jedno a w praniu drugie. Generalnie chodzi o scenę i formę (zimno, ciepło, jak jest to wszystko zbalansowane itd) . Nie mówiąc o tym, że karta to jedno, ale równie ważny jest odpowiednio dopasowany sprzęt głośniki, słuchawki, bo jak wiemy, różnie to bywa.

 

Co do RMAA... to nie kwestia umiejętności, co różnorodności testowania, chociażby na różnych refach.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelki wykresy nie grają espressivo-e ma 0.4thd i co z tego skoro brzmi genialnie. A powinien okropnie

 

Najpierw określmy co dla kogo znaczy że coś brzmi "genialnie". Dla mnie "genialnie" brzmi sprzęt, który wiernie potrafi odtwarzać nagrania. Natomiast taka zniekształcająca espressivo-e dla mnie "genialna" nie jest, choć znajdzie swoich amatorów, tak jak mają swoich amatorów BoomBoxy, wzmacniacze lampowe (napędzające kolumny głośnikowe - nie myl z wzmacniaczami gitarowymi których rola jest zupełnie inna) czy tuby basowe w 20sto letnich BMW.

Jakość dźwięku a całokształt tego co słyszysz to już inna bajka. Jak to mawiają na papierze jedno a w praniu drugie. Generalnie chodzi o scenę i formę (zimno, ciepło, jak jest to wszystko zbalansowane itd) .

 

Jak masz neutralny sprzęt, a brzmienie kiepskie, to przynajmniej wiesz gdzie jest problem (podpowiedź: w tandetnej realizacji nagrania ... albo po prostu w guście).

 

Na moich kolumnach jedno nagranie gra "ciepło", inne "zimno" (to jakie mam kolumny? "ciepłe" czy "zimne"?) ... bo tak zostało zrealizowane, a kolumny to tylko odtwarzają. ... a są zapewne tacy, którym wszystkie nagrania grają na jedno kopyto, czyli np. ciepło (wystarczy spora ilość parzystych zniekształceń harmonicznych + podbity bas/wycięta góra)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat szeroki, ale ja na szczęście audiofilem nie jestem.

 

Kolumna, kolumnie nierówna, tak jak i sprzęt odtwarzający. Wszystko dosyć ciężko połączyć, by mieć wierny dźwięk. Dobra nie ma co tu tego rozkminiać. Myślę, że każdy ma własne preferencje, gust i ucho.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planuję zainwestować w audio do mojego komputera. Planuję kupić głośniki Edifier R1600T III (takie ze względu na to, że mam mało miejsca na biurku i dosyć blisko ścianę, więc według recenzji i opinii powinny się spisywać w takich warunkach). Przeszukując różne tematy nie byłem w stanie uzyskać odpowiedzi i zastanawiam się czy do takich głośników opłaca się kupować jakąkolwiek kartę dźwiękową? Aktualnie posiadam zintegrowaną na płycie Gigabyte Z77X-D3H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...