Skocz do zawartości
kulfi82

Organizacja pomieszczenia do serwisowania komputerów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem w trakcie organizacji nowego pomieszczenia serwisowego komputerów. W poprzedniej lokalizacji mieliśmy osobny wentylowany pokoik gdzie bez problemu można było stosować niewielką sprężarkę. W nowej lokalizacji niestety tego nie mamy, użycie kompresora nie wchodzi w grę. Raz, że nadmierny hałas jest niedopuszczalny, dwa brak możliwości odprowadzenia syfu. W pierwszej kolejności pomyślałem o odkurzaczu serwisowanym na wzór 3M, nie jestem jednak pewien czy to zda egzamin. Każdy z nas spotkał się pewnie nie raz z budą gdzie w grę wchodziła jedynie szpachelka ;) 

 

Czy macie jakieś pomysły na to jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam patentu na bezpieczne czyszczenie serwisowanych komputerów czyli odprowadzanie syfu/kurzu z obudów komputerowych. Pomieszczenie nie jest przystosowane do użycia kompresora (brak systemu wentylacji). Może ktoś ma jakiś pomysł jak to inaczej rozwiązać, jaśniej już niestety nie potrafię przedstawić problemu

 

Niczego nie oczekuję zwracam się z prośbą o podsuniecie pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz i dokładne czyszczenie raczej odpada. Tutaj sprężone powietrze jest hmm .. niezastąpione.

 

Ja być może zbudowałbym dedykowane pudełko z odciągiem odkurzaczowym do zbiornika (ewentualnie + jakiś wentyl wydmuchowy) i cichy kompresor.

 

Pudełko np cosik takowego   , kompresor hmm... zależy jaki ma być niezbędny (wymagana pojemność i ciśnienie), bo na rynku są naprawdę ciche kompresory (medyczne, dentystyczne)

 

Temat raczej szerszy, ale znajomość pomieszczenia, otoczenia, aranżacji itd... wskazana. No i budżet. 

 

Chałupniczo to bierzesz 4 litery, obudowę, butelkę ze sprężonym i czyścisz na zewnątrz budynku, haha, i taki serwis widziałem.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery plexi, dwie z nich z wycięciami, jedna do wyciągu druga do rękawicy, kompresor, wentylatory delta odpowiednie, tuba do odciągu, i tyle. Koszt całości około 1700 zł.

Inne potrzebne: płyta osb albo inna jak kto co lubi, ciepły klej/sylikon, klej do gumy, dobra rękawica albo dwie, guma ( my rozcięliśmy oponę ) by zrobić przedłożenie do rękawicy, my zrobiliśmy mocowanie bocznej płyty plexi na magnesach, można zrobić na wiele sposobów :-)

My takie coś zbudowaliśmy w muzeum może nie do czyszczenia komputerów ale do czyszczenia prac które do nas trafiały bądź materiałów do pracy dla artystów. Kolega w tym też malował swoje modele aut, robiliśmy w tym rzeczy które normalnie trzeba by było robić na otwartym powietrzu.

 

Kompresor był jednak za ścianą bo głośny, tak samo delty też były za oknem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc, faktycznie tak jak wspomniał NostradamuSek odkurzacz to średni pomysł bo czasami dostajemy takie budy, że kompresor trzeba na 8 bar nabijać aby do środka zajrzało światło. Fajnym pomysłem jest te dygestorium takie coś pasowałby u nas idealnie ale ceny, nawet tych z odzysku miażdżą. Latanie na zewnątrz odpada bo to pierwsze piętro :-/ Wychodzi na to, że będziemy improwizować z płytami.

Edytowane przez kulfi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...