Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

____________________________________________________________________

23:07

Kupilem dzis nagrzewnice od fiata125p za 20zł na szrocie.Wygląda jak nowa :) ale syfu w niej od groma, od 18 walcze z czyszczeniem(bo czyszcze tylko środek, wierzch był tak czysty ze wystarczyło opłukać) i juz coraz mniej wyplywa go ze środka. po czyszczeniu octem i wodą z płynem na zmiane co godzine teraz przyszedł czas na bardziej hardcoreową mieszanine ze wszystkiego co mialem w szafce w lazience tj. vanish, ajax, płyn do mycia naczyn, zmywacz do sidoluxu i wiele innych chemikaliów i teraz płukam nagrzewnice co 10-15min bo boje sie ze moze cos sie z nią stac przy dluzszym lezakowaniu w tej cieczy :) jakie bedą efekty napisze pozniej jak narazie lece plukac minelo 15 min :wink:

 

____________________________________________________________________

00:02

Nagrzewnica w srodku czysta(99%) tylko czasem wypłynie jakis zagubiony syfek :wink:, po za tym szczelna i gotowa do działania, jeszcze tylko kolanka wlutuje, przemaluje i bedzie cycuś 1klasa:D

Pozdrawiam i dobranoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zapodam. Szkoda tylko że ta mała ma alu finy :? Reszta moniężno miedziana. Na foto nie ma jeszcze jednego poldka bo mi się nie chciało po niego iść do samochodu ;]

 

UPDATE - Kto mi umieści foto albo poda linka gdzie je mogę umieścić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem nagrzewnice od jelcza ;] fajna, bo wejdzie w 2x 5.25 :] ...

Za czyszczenie najprawdopodobniej wezme sie jutro. Wlasciwie mam juz wszystko do mojego wc ;] oprocz.. wezy :/ ktore strasznie ciezko dorwac u mnie w jaworznie :( ... yhhh... no ale wracajac do tematu ... jelczyk = cos ala łada ;] tylko ze ciut mniejsze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK MNIEJWIĘCEJ BĘDĄ WYGLĄDAŁY WSZYSTKIE NAGRZEWNICE. NA ZDJĘCIU REKORD. I NIECH WKOŃCU JAKIŚ MODERATOR ZROBI POŻĄDEK BO AŻ MI WSTYD.

 

Dołączona grafika

 

 

UPDATE - wytrawiał ktoś z Was finy w nagrzewnicy ?? Jeśli tak to czym ?? Kupiłem chlorek żelaza - podobno będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem i poloneza i kadeta i teraz łade przy ładzie to kadet wygląda jak pociach!łka. A łada waży może ze 3 kadety razem wźęte. Niestety nie mogłem zapewnić moim nagrzewniczkom poźądnego nawiewu ale wiem że przy pasywnym to kadet tak do pasa sięga fiacikowi/plonezowi na mojej stronce jest opis elektrolizy i co mi wyszło z kadeciny. A finy czyściłem czymś w stylu cilit kamień i rdza i zwykłym proszkiem do mycia wann czy jak to się tam zwie. Dopiero przy ładzie udało mi się doczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorobić do tej nagrzewnicy króciec ??

 

FOTO -http://img66.exs.cx/img66/6647/Obraz.jpg

A nie masz tego co tam orginalnie było?

 

Najlepiej to zrobić takie przykręcane (nie wiem czy mi się wydawało, czy gdzieś nie widziałem łady z przylutowanymi króćcami, dramat)

 

Mam łade i planuje zrobić z miedzi (5mm grubości) albo pleksy (10mm grubości), takie właśnie płaskie przykręcane, z gwintem na króciec 3/8'

 

TAKIE COŚ myśle pasowałoby Ci do tego (zrobić/znaleźć).

 

Ja potrzebuje takie, tylko bez rurki, a z gwintem na króciec zrobić.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czissss.... ;p az poswiece sie dla dobra forum... i pobawie sie z rozcienczonymi kwasami... slaby roztwor.... po kilka plukan... pamietam tez ze iturielladnie finy wyczyscil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec po tekscie mitsuma i efektach jego prac stwierdziłem ze kozysta z wody krulewskiej achkolwiek niewiem jak z czasem moczenia gdzies mitsum wspomniał ze po 1 godzinie jego nagrzewnica wyglada tak jak na fotach. Stwierdziłem ze woda jest bardzo zrąca i wstawiłem do roztwor wody królewskiej (bardzo silnego) swoja nagrzewnice ale niestety po 5 min jak przyszłem to moja nagrzwnica wygladała a własciwie nie wyglądala po prostu rozpuscila sie , oczywiscie syf połowicznie tez ale nie wszystki i tym to sposobem pozbyłem sie 50 zł za rekorda

ale trocze syfu mi zostało wiec mioge sprzedac :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyrobicie elektrolize ze wam syf wypływa?? ja zrobiłem tak ze do plastikowej miski wsypałem gdzieś z 0,5kg . i za elektrode użyłęm takiej długiej śruby. i te bombelki leciały mi ttylko z tej strony gdzie było najblizej do tej śruby. wiec zostawięłm tak na 20 minut i bombelki leiały i jak wyjołem to syfu było sporo i te finy zrobiły mi sie jakieś takie rózowe jakby strasznie dziwne. potem jak za elektrode uzyłem garnka to ąłdnie mi całą powierznią bombelkowało ale niemogłem całęgo zanużyć bo mi sie zasialcz wyłączał. uzyłęm do elektrolizy zasialcza 300W L&C lipny taki i po pewnym czasei jak tak trzymałem nagrzewnice (Łada) mi błysnoł i sie spalił :/ i teraz mam pytanie czy zwykły prostownik z asamochody sie nie spali ?? i czy to rózwe takie pomarańczowe mozę to dobre ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyrobicie elektrolize ze wam syf wypływa?? ja zrobiłem tak ze do plastikowej miski wsypałem gdzieś z 0,5kg . i za elektrode użyłęm takiej długiej śruby. i te bombelki leciały mi ttylko z tej strony gdzie było najblizej do tej śruby. wiec zostawięłm tak na 20 minut i bombelki leiały i jak wyjołem to syfu było sporo i te finy zrobiły mi sie jakieś takie rózowe jakby strasznie dziwne. potem jak za elektrode uzyłem garnka to ąłdnie mi całą powierznią bombelkowało ale niemogłem całęgo zanużyć bo mi sie zasialcz wyłączał. uzyłęm do elektrolizy zasialcza 300W L&C lipny taki i po pewnym czasei jak tak trzymałem nagrzewnice (Łada) mi błysnoł i sie spalił :/ i teraz mam pytanie czy zwykły prostownik z asamochody sie nie spali ?? i czy to rózwe takie pomarańczowe mozę to dobre ??jak wyrobicie elektrolize ze wam syf wypływa?? ja zrobiłem tak ze do plastikowej miski wsypałem gdzieś z 0,5kg . i za elektrode użyłęm takiej długiej śruby. i te bombelki leciały mi ttylko z tej strony gdzie było najblizej do tej śruby. wiec zostawięłm tak na 20 minut i bombelki leiały i jak wyjołem to syfu było sporo i te finy zrobiły mi sie jakieś takie rózowe jakby strasznie dziwne. potem jak za elektrode uzyłem garnka to ąłdnie mi całą powierznią bombelkowało ale niemogłem całęgo zanużyć bo mi sie zasialcz wyłączał. uzyłęm do elektrolizy zasialcza 300W L&C lipny taki i po pewnym czasei jak tak trzymałem nagrzewnice (Łada) mi błysnoł i sie spalił :/ i teraz mam pytanie czy zwykły prostownik z asamochody sie nie spali ?? i czy to rózwe takie pomarańczowe mozę to dobre ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie właśnie rekorda :D

I ni cholery nie mogę go doczyścić 8O

 

Cała noc topienia w occie....

Cała noc topienia w odkamieniaczu...

 

i doopa... :evil:

 

z zewnątrz - całkiem niezle - wiadomo ze i tak jeszcze bedzie polerowana itd. ale w środku... sajgon

 

płucze cały czas pod ciśnieniem ( koncówka od szlaufa w baterii łazienkowej, z "przejściówką" ) i ciągle wylatują kawałki syfu...

 

wyglada ona tak:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zna ktos jakis super hiper efektywny sposob na wyczyszczenie jej w srodku? Co z elektrolizą?

 

Aha - i jeszcze jedno - czym zasilacie katode przy elektrolizie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec po tekscie mitsuma i efektach jego prac stwierdziłem ze kozysta z wody krulewskiej achkolwiek niewiem jak z czasem moczenia gdzies mitsum wspomniał ze po 1 godzinie jego nagrzewnica wyglada tak jak na fotach. Stwierdziłem ze woda jest bardzo zrąca i wstawiłem do roztwor wody królewskiej (bardzo silnego) swoja nagrzewnice ale niestety po 5 min jak przyszłem to moja nagrzwnica wygladała a własciwie nie wyglądala po prostu rozpuscila sie , oczywiscie syf połowicznie tez ale nie wszystki i tym to sposobem pozbyłem sie 50 zł za rekorda

ale trocze syfu mi zostało wiec mioge sprzedac :) :D

Co to jest ta woda królewska ?? 8O Spiryt ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda królewska, to nazwa mieszaniny kwasu azotowego i kwas solnego w ilości 1:3 objętości. Jest to doskonały rozpuszczalnik, roztwarzający większość metali. Nazwa wzięła się stąd, że jest w stanie rozpuścić nawet królewski metal - złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mieszanka kwasu solnego i azotowego w składzie obj. 3:1

Prze**** mocny :D rozpuszcza nawet złoto... :D

Więc ja nie mówie o czymś takim jak kawałek miedzi, mosiądzu itd... :lol:

Nie próbuj tego w domu :>

 

Wg. mnie trzeba zmasowany atak :D => Elektroliza, ocet i niech leży... potem odkamieniacz i niech lezy... :D Efekt powinien być ok... albo znalezć magiczną mieszanke :D

 

Jak mitusm nie chce zdradzić to sami musimy poszukać :> :D

 

Edit:

 

ooo... widze, że albo coś u mnie z pisaniem albo z czasem na tweaku... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...