Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

Hmmmm wiesz że w tej cenie to już można mieć BIP?? nagrzewnice to porażka jeśli chodzi o komfort użytkowania - to sobie jasno powiedzmy ale za to cena/wydajność to zdecydowanie lepiej wypadają - magiczną granicą cenową jest 100zł - do tego progu opłaca się kupować nagrzewnicę - szrotówkę regenerowaną bo w tej cenie tylko takie są powyżej już rozsądnie jest rozważyć zakup chłodnicy przeznaczonej specjalnie do układu WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm wiesz że w tej cenie to już można mieć BIP?? nagrzewnice to porażka jeśli chodzi o komfort użytkowania - to sobie jasno powiedzmy ale za to cena/wydajność to zdecydowanie lepiej wypadają - magiczną granicą cenową jest 100zł - do tego progu opłaca się kupować nagrzewnicę - szrotówkę regenerowaną bo w tej cenie tylko takie są powyżej już rozsądnie jest rozważyć zakup chłodnicy przeznaczonej specjalnie do układu WC

1280673[/snapback]

powiem ci ze żaden BIP nie dorównuje ładzie - zwłaszcza jeżeli chodzi o hałas wydzielany przy przepływie powietrza...

no -ale każdy wydaje kasę na to na co ma ochotę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się nie chce czytać waszych wypowiedzi więc powiem że nówka nagrzewnica (sam radiator) od Caro Plus kosztuje 150zł, mogę mieć na tony tego. 400zł to kosztuje kompletna nagrzewnica.

1280613[/snapback]

z tym sie moge zgodzic ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

powiem ci ze żaden BIP nie dorównuje ładzie - zwłaszcza jeżeli chodzi o hałas wydzielany przy przepływie powietrza...

no -ale każdy wydaje kasę na to na co ma ochotę....

1280769[/snapback]

W układzie nie powinno być powietrza... przy najmniej u mnie nie ma :P i żadnego hałasu nie będzie - co do wydajności masz rację... bo BIP to najsłabsza chłodniczka z HWLabs - są jeszcze inne ale nadal pozostaje kwestia komfortu użytkowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

A to nie wiedziałem <_< ja mam BIE 3 i nie zauważyłem/usłyszałem.... wiem że niektórzy się skarżą na kadety bo mają pozaginane finy to powoduje wydzielanie się szumu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że przerywam...help needed

Przywiodła mnie do was szukajka, mam nadzieję ze nie jest za późno bo chyba spartolłem elektrolize fiata :-| .

 

Nagrzewa wygląda jak wygląda, 2x spaliłem brzeszczot, ...

Pierwsze co zrobiłem to nasypałem za dużo soli i pomyliłem polaryzacje, to wszystko przez ok 15min przy prądzie >10A (brakuje mi zakresu, a wskazówka mało nie wyskoczyła z amperomierza).

Efekt, zielona woda, zmana koloru fiata... <_<

Nastepnie, jak skapowalem że coś jest nie tak wylałem stary roztwór i zrobiłem nowy z mniejszą ilością soli, "+"dalem do brzeszczota, "-"do nagrzewnicy. Prąd rzędu 8-9A przez 1-1.5h.

Efekt: Niesamowity żur w wiadrze, o połowę krotszy brzeszczot, fiat bardzo zafajdany syfem

Na drgi dzień powtórka: Woda, troche soli, nowy brzeszczot, pąd 4-6A przez 3h

Efekt jak poprzednio, dodatkowo syfiasty roztwór był ciepły

 

Acha, źrodlo to prostownik "home made" z możliwością regulacji naterzenia prądu, a nagrzewnica była wcześniej czyszczona szczotką drucianą zapiętą na wiertare

 

I teraz pytania: Co robię nie tak? Ile razy moge męczyć tą samą nagrzewnice?

Czy wielokrotna elektroliza może doprowadzić do rozszczelnienia?

 

p.s. Jeżeli było ->sorki, dajcie linka albo co, jeżdże na modemie i przyznaje że nie czytałem tego co jest na wcześniejszych stronach z powodów finansowych :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że za każdym razem tej soli było dość mało w porównaniu z tymi proporcjami co ktoś kiedys dawał....

Jakieś sugestie :/

1285363[/snapback]

Moze pieprzu troche... :roll:

...pieprz nie dobrze na nerki* :lol:

 

Twoje przegicie chyba polega na ilosci i parametrach tych elektroliz; zreszta jezeli myslales, ze wyjmiesz nagrzewnice niczym te wyczyszczone z Allegro tozes sie troche pomylil. Proponuje wziac papierek scierny i troche sie pobawic mechanicznie...

 

 

*cytat z "Dzień Świra"

 

P.S Świra; nie Świdra :wink:

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jej nie mylem po akcji... Ile razy tą elektrolize można robić, czy ona powoduje jakieś ubytki czy co ? czy można ile wlezie :D

1285647[/snapback]

Popatrz na swoje brzeszczoty i zapytaj sie raz jeszcze czy powoduje ubytki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z ilością nie przeginać i było by lepiej gdyby nie palić brzeszczotu bo wtedy żelazo dyfunduje do miedzi która również w tym wypadku generuje piane... ok, umyje to co zostało i się pomyśli co dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te reklamy !!!

Zachęcony spotem specyfiku Cillit Bang postanowiłem wypróbować go na swojej nagrzewnicy. Efekty przedstawiam na fotkach:

1.Na pierwszej fotce nagrzewnica po dwóch elektrolizach (w sumie ok. 6 godzin) i czyszczeniu preparatami typu CIF, Stahl-fix

2.Druga fotka: nagrzewnica 5 minut po spryskaniu Cilitem Bang

3. 3cia fotka: Nagrzewnica po kilkunasto-sekundowym czyszczeniu szczoteczką do zębów (starą :lol: )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak więc jak widać na załączonych obrazkach całkiem niezłe efekty. Koszty niewielkie tym bardziej, że jakby poszperać w specyfikach mamy, czy w moim przypadku żony to warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem elektrolizke i tez za bardzo nie wiedziałem który biegun do czego ale kombinowałem tak żeby bąbelki/piana szły zawsze z czyszczonego czegos a nie z brzeszczota i po jakichś 20 sekundach woda sei czarna zrobiła a czyszczony przedmiot był "czystszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem elektrolizke i tez za bardzo nie wiedziałem który biegun do czego ale kombinowałem tak żeby bąbelki/piana szły zawsze z czyszczonego czegos a nie z brzeszczota i po jakichś 20 sekundach woda sei czarna zrobiła a czyszczony przedmiot był "czystszy"

1299409[/snapback]

 

Ee to ja chyba cos nie tak robie ale efekty mam dosc dobre ja zawsze podłanczam tak zeby sie pienił brzeszczot a nie nagrzewnica jak to ma w koncu byc?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki lecą z nagrzewnicy... w przeciwnym przypadku... odwrotna polaryzacja... patrz kilka postów wyżej co zrobił Owies.. :/

1299474[/snapback]

hehe, bardzo zabawne, moj problem polegał na zbyt dużej ilości soli w stosunku do wody i płynącego przez całość pradu, a w dodatku to wszystko działo się przez pół dnia dopoki brzeszczoty się nie spaliły do reszty...

 

Ech, zczytałem całe 17stron, przekopiowałem sobie wasze uwagi i rady i jestem delikatnie zmieszany... Wiem już na czym polegał moj błąd (seria błądów) i jestem pod niezwykłym wrażeniam lustra jakie można zroić z takiego kloca.

Szacuken 4 all

Wyciągam wnioski i szukam metody, dziś nie spaliłem brzeszczotu i zbadałem że moj fiat dzierży 3 warstwy farby, jeszcze nie przecieka :) Mam nadzieje że wyjde na ludzi....

 

edit:

Cilit komień..., rozpuchol nitro, ocet, kwas fosforowy V, no i mój skil :D

troche fot z czyśczenia teraz wygląda to tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu ja ze swoimi problemami, nie mam pojęcia jak się pozbyć nalotu z finów, chodzi o te małe placki na już wyczyszczonej miedzi...

Atakuje ten szit chemią jka tylko w domu jest: Domestos, cilit kir, nitro, fosfor V, kwasek cytr, ocet.... i nic dalej nic :/ Da siętoto wogóle zniszczyć / wyplenić ?

pod fotką jest jeszcze kilka innych pickczersów

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o czysczeniu nagrzewy kwasem octowym 30%?Nie rozszczelni sie?

I mam jescze pytanie odnosnie patyny na moim poldku. Otóż wyczysciełm finy takim środkiem do łazienek i była widoczna ładna czerwonawa miedz. Niestety po nocy pokrywa się lekko niebieskawą/zielonawą warstwą patyny?Ma to jakis wpływ na wydajność?Jak sie tego pozbyć, oprócz malowania?

Edytowane przez Kepons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...