Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

alez Ty genialny!

tylko jestem jedno ale...

w topicu o swojej budzie napisałeś, że nie masz warsztatu ani wiertarki, która też gdzies sobie tam lezy. Przydało by sie jeszcze jakies zdoloności manualne, ale powoatpiewam, ze je masz, skoro nie umiesz wyciąć dziur w plastiku.

 

wypadadało by sie też podszkolić, lamele to są te "rurki" którymi płynie woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadłem na pomysł chłodnicy tylko potrzeba 4 radiatorki 6x6cm porobić dziury finach radiatora, pociągnąć rurki miedzane i wiaterek 120mm B)

1454313[/snapback]

 

Bardzo dobry pomysł tylko wydajnościowo chyba na poziomie chłodnicy CCCP ;-) to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa zmniejszamy chłdnice: bierzemy Spire Falcon/Whisper Rock robimy dziury na rurki miedziane.

 

No 2:bierzemy coolerek od chipsetu, robimy dziury na rurki miedziane.

 

The End :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwesti formalnej:

- lamele- blaszki grilla/radiatora,

- kanały- kanały :-).

1454764[/snapback]

a to ci...

myslałem, ze tak:

finy-blaszki grilla/radiatora

lamel-kanały

 

czyli moje rozumowanie było błedne :rolleyes:

ach jak ja lubie dowiadywać sie czegoś nowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz wspomniał Logan zabrałem się za rozlutowywanie jego nagrzewnicy typu "Łada" w celu stwierdzenia stanu zabrudzenia-zakamienienia-zasyfienia przed potraktowaniem ultradźwiękami (w skrócie US) oraz po takowym czyszceniu.

Nagrzewnica jest już rozlutowana, jest zakamieniona, jedna trzecia kanałów jest niedrożna (sprawdzałem cienkim drutem zgiętym w długie ucho, aby nie przepychać kamienia mechanicznie) i ogólnie prezentuje się gorzej niż Nazira (ta z jego arta). Zdjęcia zapodam jak tylko braciszek wróci z grilowania ;) Czyszczenia US odbędzie się prawdopodobnie we wtorek i wtedy też prawdopodobnie zamieszczę wyniki operacji.

Jako, że moja Volvica (a'la Record ino szersza) podczas kąpieli w US rozszczelniła się w sposób uniemożliwiający jej łatwe załatanie postanowiłem przy pomocy Kinzo zobaczyć co w niej piszczy. To co zobaczyłem w środku bardzo mnie ucieszyło. Zero kamienia a jedynie gdzieniegdzie bardzo cienka warstwa rudawego nalotu :) CocaCola i po sprawie :D W kanałach znalazłem bardzo ciekawą rzecz: stare, brudne kawałki sylikonu. Skąd się tam wzięły nie wiem. Po ich usunięciu kanały w 100% drożne.. ZERO kamienia :D jak przyświeciłem latarką w kanały to ładnie błyszczała miedź. Czyli US działa :D

Dobra.. nie ma co więcej gadać. Fotki zapodam pewnie jutro rano. A kolejna relacja i wyniki we wtorek. 3majcie się B)

 

p.s. czy ktoś już otwierał nagrzewnice o budowie kadetówki? czy tez jako pierwszy się za to zabrałem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. czy ktoś już otwierał nagrzewnice o budowie kadetówki? czy tez jako pierwszy się za to zabrałem? ;)

1456834[/snapback]

pałeł otwierał, raven i kalwero jezli sie nie myle, ale jak do tej pory nie widziałem żadnej zlutowanje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto mi chodziło, racja  kanały sa z mosiądzu ale finy z miedzi masz racje, zagalopowałem sie troszeczkę :)

no.. a już miałem dzwonic po Stiepana z Ukrainy :-P

 

Przeglądałem właśnie postępy pałełka w czyszceniu jego fiacianki i nasunęła mi się jedna myśl. Po jakiego grzyba przykładacie tak wielką wagę do tego, aby zbiorniczki od środka tak ślicznie błyszczały? Ani tego nie widać, ani to nie oddaje ciepła w sposób znaczący.. ogólnie ta część odgrywa jedną rolę: miesza i przelewa wodę. Rozumiem, że ma być czysta itd. ale żeby aż tak błyszczała :mellow: IMHO przesada. Zadbajcie lepiej o stan kanałów, żeby to one tak błyszczały :wink:

 

Aaa.. zapomniałbym, obiecane fotki:

Dołączona grafika Dołączona grafika

na pierwszym widać ładny widoczek nagrzewnicy Logana, a na drugi zbiorcze zdjęcie ładzianki i Volvicy w negliżu :D Ładziana przed US a Volvica przed CocaColą ;)

Myślę, że dokładniejszych zdjęć nie potrzeba, ale jak ktoś się uprze to mogę podesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie ma3ek ma racje.. ja robie bloczek, zalałem go wodą, wylałem, i zostaiwłem na noc... dziś patrze, miedz zaczeła sie szybko utleniać... to w sumie nie ma az tak sensu czyścic.

 

ale troche przeczyścić trzeba, osobiście nie chciałbym mieć syfu w ukladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż mam ci odpowiedzieć??

ot dla estetyki po prostu no i dla reklamy :D wiele to wysiłku nie kosztuje a zrobić możną poza tym widać bezsprzecznie że niema tam kamienia ani innego świństwa

zapytam bo nie wiem czy ta nagrzewnica z volvo była po tych ultradźwiękach?? no i poczekam jak to wygląda po potraktowaniu cocacola bo naprawdę ciekawy jestem efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo juz jest po US, czyli ultradzwiekach ;)

Dokładnie, fipa zasługujesz na medal za czytanie ze zrozumieniem :P

 

Z wizji lokalnej wykonanej przez króćce jeszcze przed kąpielą w US wynikało jednoznacznie, że stan nagrzewnicy jest identyczny jak ładzianki Logana obecnie, czyli zakamieniona i szara. Po zastosowaniu chemii i elektrolizy stan ten nie zmienił się w sposób znaczący. Dopiero US dokonały cudu przemiany i tak oto powstał stan obecny.

 

Z premedytacją nie robiłem z nią nic więcej - nie czyściłem mechanicznie rdzawego nalotu, aby zobaczyć, czy uda się za pomocą US i CocaColi wyczyścić nagrzewnicę w stopniu zadowalającym, nie zmuszającym do otwierania (rozlutowania bądź cięcia).

 

Na razie to tyle. Dobranoc.

 

p.s. Logan: jeśli chodzi o Poxilinę to regulanim forum zabrania pokazywania niecenzuralnych rzeczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam rozlutowywać fiacika nad kuchenką, nie mam wyboru. jak długo trzeba trzymać tę nagrzewnicę by ta cyna spłynęła??? ja jakieś 30min i 3-4 kropelki cyny spłyneły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam rozlutowywać fiacika nad kuchenką, nie mam wyboru. jak długo trzeba trzymać tę nagrzewnicę by ta cyna spłynęła??? ja jakieś 30min i 3-4 kropelki cyny spłyneły

1459551[/snapback]

OMG pół godziny 8O

to masz podgrzać i śrubokretem wyciagać a nie czekac a sama słynie, cos mi sie wydaje, ze z niej to juz sito zostało :lol:

a co lutownia na kuchenka, nie polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem próbę szczelności: bąbelki lećą tylko tam, gdzie cynja spłynęła. reszta nie tknięta ba! nawet farba nie zaczęła schodzić :blink:

 

hehehehe fajnie się miedż pali, zielonym płomieniem :D

 

edit:

 

ja tylko jedną stronę prażyłem 30min... yba wsadzędo piekarnika i dam 350*C <_<

 

edit no2:

 

sory za offtopic ale czy palomino siędobrze podkręcają i czy się grzeją?

nie chce zagotować wody :mur:

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, którzy przeczytali to, co napisałem tu wcześniej bardzo przepraszam, ale puściły mi nerwy. Zaczyna mi brakować sił na takich, z całym szacunkiem, bobslejów. Hmmm.. właściwie to nie mam za co go szanować, więc: (..) bez szacunku bobslejów.

 

Chciałem jeszcze dodać, że fotek z odrdzewiania CocaColą na razie nie będzie, gdyż środek odrdzewiający został pochłonięty przeze mnie w celach „coolingu” :P Jutro zakupię więcej :D

Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie zdjęcie to już zamieszczałem ale być może nie wszyscy o tym wiedzą- tak w przekroju poprzecznym wygląda kanał fiara (również łady, japońców i innych podobnych):

 

Dołączona grafika

 

Jak widać bardzo łatwo rozszczelnić kanały zbyt długim "wygrzewaniem".

 

ma3ek -> mie czytałem- co było? Bluzgi poleciały? ;-)

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...