Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, obiecana relacja z pola walki.

Otóż. Dzisiejsze czyszczenie ultradźwiękami nagrzewnicy typu Łada nawet nie zabrudziło wody (60 litrów płynu). Co prawda wszystkie kanały stały się drożne (wczoraj jak sprawdzałem to woda sikała mniej więcej przez 2/3 otworów), kamień zszedł ale pozostały jakieś szarawe plamy, które nawet mechanicznie nie schodzą. Jest dużo lepiej niż było, jednak oczekiwałem znacznie więcej.

 

Dla porównania powiem tylko, że z mojej Volvicy odsączyłem dobrą garść piachu i rdzy a woda (te 60l.) była zupełnie brunatna.

Prawdopodobnie nagrzewnica Logana była dużo bardziej czysta niż moja, dlatego taka duża różnica w otrzymanym efekcie.

 

PODSUMOWANIE: Na pewno US bardzo dobrze udrażniają kanały i oczyszczają z kamienia. A największą ich zaletą jest to, że nie trzeba rozlutowywać nagrzewnicy.

 

p.s. fotki będą jak dorwę aparat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale problem moze byc taki, ze jak sie nie rozlutuje nagrzewnicy i zapoda US to ten kamien odtegowany z kanalow nie bedzie mial jak wyleciec i sie bedzie miotac w zbiorniku. i bedzie chyba jeszcze gorzej. chyba ze te US skrusza kamien do malych drobinek.

 

ja tez sie nie moge doczekac fotek mojej zmolestownej lady:/ i daj znac czy masz w piatek czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, jestem :-P . rozlutowałem nagrzewkę 1 dzień odmakała w kwasku cytrynowym. kamiania nie usunęło, ale całą farbę zdjęło... jak mechanicznie kanały wypucować??? brzeszczot piły odpada, jest o 1cm za sherocki :cry: dałoby kawałkiem sklejki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja z Loganem nie rozumiemy bobsleja?

 

Właśnie skończyliśmy pierwszą część męczarni w piwnicy. Obiecałem fotki nagrzwnicy Logana po US. Oto i one:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Mówiełem już wczesniej, że się delikatnie zawiodłem.. ale to co zobaczyłem po rozlutowaniu drugiej części zupełnie nas przeraziło:

Dołączona grafika

 

Czyli UltraDźwięki nie są takie cudowne albo działają na określiny rodzaj brudu :D

Za to tego nie będę komentował:

Dołączona grafika

 

Aha.. oto sprzęt, na jakim pracowaliśmy:

Dołączona grafika

 

WNIOSEK: jeśli masz kupić odpicowaną i błyszczącą się z zewnątrz nagrzewnicę za 100 zł od mit...a czy kogo kolwiek, kto nie czyści nagrzewnic mechanicznie od środka.. to zastanów się dwa razy czy chciałbyś, aby takie coś znalazło się u Ciebie w układzie :mellow: i czy nie szkoda bloków i pompki.

 

p.s tylko czemu moja nagrzewnica tak ładnie się wyczyściła? ehh.. jaki ten świat tajemniczy :P

 

 

aaaa, o zgrozo zrozumiałem:

qrde, gdzie ta lupa...

bobslej, wystarczy kliknąć na obrazek a i lupa się znajdzie :D Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WNIOSEK: jeśli masz kupić odpicowaną i błyszczącą się z zewnątrz nagrzewnicę za 100 zł od mit...a czy kogo kolwiek, kto nie czyści nagrzewnic mechanicznie od środka.. to zastanów się dwa razy czy chciałbyś, aby takie coś znalazło się u Ciebie w układzie :mellow: i czy nie szkoda bloków i pompki.

świete słowa świete słowa

 

widze że nie tyklko ja oczekiwałem cudów po tej metodzie

a wiec pozostaje żmudne i meczace czysczenie mechniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety... pozostaje rozpruwanie i brutalna siła ;-).

 

Zwróćcie uwagę też na fakt, że niektóre kanały są zatkane całkowicie lub częściowo cyną (podczas produkcji). I teraz- albo podgrzać je i przepchnąć zator, albo rozpiłować (zatory częściowe). Obie metody grożą niestety rozszczelnieniem czy to kanałów czy też połączenia kanał-spód zbiorniczka- wiem z obdukcji :-( ...

To drugie da się załatać- pod warunkiem, że nieszczelność znajduje się na jednym ze skrajnych kanałów.

 

Może jednak warto zostawić taki zator niż zmarnować wiele godzin na wcześniejszym czyszczeniu (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usiłowałem brzeszczotem przepychać, gucio... na 18 kanałów 2 były nie zatkane :sad: reszta tak jakby ktoś chłodził tą nagrzewnicą beton. no i się brzeszczot złamał :mur:

 

Jadę p o drugą

 

A może to:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52821565

 

Też fiatopoldek

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problema: ta lada po ultradzwiekach wyglada ciagle jak kupa wiadomo czego. na tej fotce http://img179.echo.cx/my.php?image=us17xx.jpg widac cos co nazir nazywa dnem i wg niego jest z mosiadzu. zostalo to potraktowane szczotka typu druciak i jest ciut lepiej. jednak jak drapie sie to zawziecie czyms ostrym (srubokretem:D) to dochodzi sie do czegos zlotego (chyba ten mosiadz) a czegos identycznie wygladajacego jak to zlote tylko ze srebrne ale moze za bardzo drapalem:/ generalnie jest to syzyfowa praca jakies 10 min na paseczek miedzy 1 rzedem 3 kanalow a kolejnym i do tego nie wiem co zrobic z tymi kanalamy wystajacymi bo w miejscu gdize sie stykaja z dnem zostaje do cholerstwo i nie chce zejsc no i te koncoweczki kanalow tez sa otegowane tym czym czarnym czyms ale tak sie gna i maja taki paskudny ksztalt ze za cholere nawet jednego nie moe wyczyscic do zlotego koloru. ma3ek mowil ze to nie ma sensu bo i tak tego woda nie wyplucze nigdy ale mi sie to cholernie nie podoba bo lekki drap srubokretem i jak daje pod kran to woda sie robi czarna od gowna:/ przegladalem prace nazira i u niego to dno jest cale czarne od chyba tej "zczernialej cyny". wy to czyscicie do ladngo zlotego kolorku? jestli tak to jak?

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety... pozostaje rozpruwanie i brutalna siła ;-).

 

Zwróćcie uwagę też na fakt, że niektóre kanały są zatkane całkowicie lub częściowo cyną (podczas produkcji).

 

1473500[/snapback]

 

Racja, sam mialem taka trafiejna nagrzewke od Poldka i byla resztkami przytkana. Probowalem to cisnieniem ale na koncu zaczalem przebijac kanaly brzeszczotem (pukajac delikatnie) co czyscilem i szlo piknie az do czasu jak trafilem na upartego i niestety operacja sie udala a pacjent zszedl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy, a gdzie Ty u mnie widzisz to "całe czarne"? Za każdym razem czyszczę mechanicznie (szczotka druciana) dno aż do czystej cyny, czyli do usunięcia ciemnej warstwy powstałej w trakcie kwaśnych kąpieli. Rezultaty są dwojakie - albo srebrzysta powierzchnia, albo nieco szarawa aczkolwiek z metalicznym połyskiem (to drugie jak mniemam wystepuje w przypadku lutu z zawartością ołowiu). Uzywam szczotki drucianej do multiszlifierki i to na tyle intensywnie, że po jednej nagrzewnicy ze szczotki właściwie nic nie zostaje.

To co widać na tej Twojej fotce faktycznie nie wygląda ciekawie, jeszcze trochę pracy wymaga. Ale w żadnym wypadku nie dokopuj się do mosiądzu, zwłaszcza przy samych kanalikach, bo Ci się wszystko porozszczelnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne powiadasz? No to pogratulować sokolego wzroku. :lol:

 

W takim razie proszę bardzo jak to wygląda przez dziurę:

 

Dołączona grafika

 

Oraz specjalnie dla Ciebie fotka czegoś równie czarnego w podobnej sytuacji oświetleniowej jak na cytowanym przez Ciebie zdjęciu:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytanie tego całego tematu 23 stronicowego zamierzam odbyć później, to będzie BARDZO zasochłonne :) żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie: jak usunąć rdze z miedzianych blaszek (to chyba są finy czy jakoś tak) w nagrzewnicy ??

Edytowane przez nUar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...