Skocz do zawartości
ZONK000 OC

Problem z buforowaniem audio / wideo przez wifi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam internet z kablówki Multimedia 60Mbit down, 3Mbit up, nie ma mnie niestety w domu i nie pamietam dokladnie modelu modemu dodanego przez operatora, ale wyglada on w ten sposob ze na wejsciu jest koncentryk, na wyjsciu koncentryk do TV oraz RJ45 ktory podpinam do routera. I tu jest problem, smartfony (trzy sztuki, dwa android, jeden iOS) maja problem z buforowaniem materialow. Powiedzmy wlaczajac jakie kolwiek radio internetowe zbuforuje 30 sekund, stanie i ma problem sie ruszyc dalej, czasem sie ruszy, czasem juz stanie na amen. To samo youtube, jak i ipla, nie wazne czy to w aplikacji czy w przegladarce. Sprawdzajac predkosc na speedtest jest po 20Mbit w gore, pingi takze niskie, nic łącza nie obciąża. Pobieranie plikow dziala wysmienicie, problem jest z materialem ktory musi byc buforowany. Wezmę wylacze WIFI w telefonie, wskoczy LTE- blyskawicznie material zaczyna byc buforowany, wszystko dziala jak burza. Nie wiem za bardzo od kiedy problem wystepuje ale juz chyba wiele miesiecy. W routerach mieszalem kanalami, zakresem 20/40MHz, bez zadnych zmian. Testuje na dwoch routerach Asus N10E oraz N10U, na obu jest to samo, soft w nich zaktualizowany. Macie jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować jeszcze wyresetować router do ustawień fabrycznych. Oprócz tego jakby była możliwość, to podmienić modem od operatora - nie wiem jak działa Multimedia, ale zawsze kolejny czynnik do wykluczenia. Łącząc się po kablu np. laptopem do modemu, problem nie występuje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routery oczywiscie byly przywracane do ustawien fabrycznych. Laptopy i wszystko laczone przewodem dziala poprawnie. Moze faktycznie by spróbować podmienic ten modem. Nie pamietam wlasnie czy to sie zaczelo po zmianie dostawcy czy pozniej... Wczesniej normalnie wpadala mi do mieszkania skretka a teraz koncentryk.

Edytowane przez ZONK000 OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMM wlaczone, QOS wylaczone. Wish... tego nigdzie nie widzę, może niema bo to routery takie bylejakie... Jest możliwe żeby w bloku wpływ miały jakieś zaklócenia? Problem występuje cały czas 24/h... Wystepowaly tez inne anomalia, np pogoda w aplikacji accuweather w teorii pokazywala że się odswierza a była inna niż na drugim smartfonie (a jak może być ta sama pogoda inna na dwóch telefonach). I po wylaczeniu wifi PYK i zaktualizowala się do poprawnej-takiej jak na drugim telefonie. Coś jest ewidentnie nie tak a nie wiem co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na monitoringu routera ile po wifi gubi pakietów (w procentach) TX/RX i ile błędów. Zakładam, że testy Wifi z buforowaniem robisz w pokoju w którym jest router, a nie na piętrze w skrajnej części domu. Testy trzeba robić w warunkach optymalnych. Znaczy tylko 1 urządzenie wifi podłączone do routera.

Ustaw na routerze razem AES/TKIP i tylko WPA 2.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie w tym rzecz, nie wazne czy siedze przy routerze czy na drugim koncu mieszkania (mieszkanie w bloku). Gdzie bym nie byl jest to samo. Powod jest jakis inny, i koleś z pracy wlasnie przed chwila mi powiedzial ze ma internet w Multimedia, i po kupnie nowego tabletu zaczely sie identyczne problemy jak u mnie. Mowi ze jesli sa dwa urzadzenia polaczone z wifi dziala wszystko normalnie, ale po podlaczeniu trzeciego wszystkie momentalnie zaczynaja sie krzaczyc tak jak u mnie. Bede musial zwrocic na to uwage... W necie tez widze teraz wiadomosci ze multimedia umozliwia podlaczenie tylko kilku urzadzen itp. Chyba sie do nich przejde zapytac, moze cos powiedza bo bardzo mnie to juz drazni a nie przypominam sobie zebym od innych dostawcow mial takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że problem rozwiązany, dwie ostatnie opcje które zmieniłem w routerze to:

- IGMP snooping z OFF na ON (chociaż to zapewne nie miało wpływu na zaistniały problem)

- Zaprzestałem klonowania MAC

 

Z tym klonowaniem MAC to jest taka historia że u dwóch wcześniejszych operatorów był przypisany adres MAC konkretnego urządzenia i żadno inne podłączone kablem nie działało. Dlatego klonowało się MAC w routerze, dał bym sobie głowę obciąć że gość instalujący i uruchamiający internet z multimedii także spisywał MAC z laptopa i trzeba było klonować...

 

Wyłączyłem klonowanie, restart modemu (bo internet zniknął), internet się pojawił, doba minęła i wszystko nadal ładnie działa, a żeby głupie radio internetowe włączyć musiałem wyłączać WiFi i używać LTE.

 

Dziękuję za odpowiedzi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...