Skocz do zawartości
Adiw

Lepsza grafika czy więcej ramu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć planuje wymianę grafiki jednak nie dawno poszła mi jedna kość ram i zostało mi tylko 4gb , budżet to ok.1000-1100 .

I teraz pytanie czy brać rx 470 + ram czy dopłacić do 480 i kupić ram jak stanieje ? 

Config

i5 6500 

asrock hyper h170 pro4

4gb ddr4

corsair vs 450w

Edytowane przez Adiw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale miałem te pamięci : http://www.x-kom.pl/p/332699-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-2400mhz-viper-elite-czerwone-2x4gb.html

Dałem za nie 235 bodajże a teraz 300zł a jednej kupić nie mogę chyba że sprzedałbym obecną i kupił jakieś tańsze 

Jeszcze pytanie jaka wersja rxa 480 do 1000zł ? 

I czemu nie 470 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzial dlatego ze jest troche wydajniejsza,



Tez nie moge znalezc kosci samej 4GB tej firmy i tego modelu. Pozostaje odsprzedaz i kupno dwoch takich samych w komplecie albo kupno innej pamieci o takich samych parametrach.

 

Jesli chcesz troche wieksza wydajnosc to RX 480, jaka wersje? Tutaj ciezko doradzic poniewaz kazdy model ma swoje ale, zloty srodek dla tych kart jest zrobieniem im undervoltingu.

 

Test RX 470, wersja G1 Gaming:



Wielki test RX 480:

 

Ja osobiscie wybralem do koszyka zakupowego RX 480 od Sapphire, ze wzgledu na temperatury i wysokie fabryczne OC oraz podatnosci tej karty na undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do 480-ki 8GB, lub 1060-ki 6GB. Chyba, że planujesz szybką wymianę.

 

Poprzeglądaj ceny.

 

Najwyżej szukaj używek z długą gwarą np http://allegro.pl/xfx-radeon-rx-480-rs-8gb-gddr5-gw-30msc-i6725168409.html#thumb/3

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to chyba kupie po prostu 8gb ramu i posiedze na starym gtxie 660 na low sie niby lapie w czesci gier dzieki wszystkim za pomoc

 

660-ka na dziś to już naprawdę słaba karta, ale zrób jak uważasz. Nie wiem, czy nie zaproponować ci w tym przypadku Sapphire Nitro Radeon RX 470 8G D5 OC, chociaż kupiłbym używkę 480-kę. Budżet i jego elastyczność i kiedy chcesz zmienić to już sam musisz sobie odpowiedzieć. 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do full hd 4GB VRAM na karcie to w zupełności dość, o ile patrzysz pod kątem racjonalnego wykorzystania budżetu. Nie słuchaj piewców gigabajtów mających dwie lewe ręce i nie potrafiących w razie potrzeby przesunąć jednego czy dwóch suwaków o oczko w dół jak twórca kompletnie spieprzy wykorzystanie pamięci przez grę.

 

Natomiast dokupienia RAM to nie unikniesz żadną miarą.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale miałem te pamięci : http://www.x-kom.pl/p/332699-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-2400mhz-viper-elite-czerwone-2x4gb.html

Dałem za nie 235 bodajże a teraz 300zł a jednej kupić nie mogę chyba że sprzedałbym obecną i kupił jakieś tańsze 

Jeszcze pytanie jaka wersja rxa 480 do 1000zł ? 

I czemu nie 470 ?

 

A nie lepiej uwaloną kość RAM reklamować ? Producent daje na nie 60 miesięcy gwarancji, skontaktuj się więc z X-kom-em i oni napewno cię pokierują co zrobić żeby wymienić tą kość w ramach gwarancji producenta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...