Skocz do zawartości
WDEM

Budżetowy PC - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany "bebechów" w moim starym pececie. Poszperałem trochę w internecie i ułożyłem taki zestaw:

-Procesor: Pentium G4560 - z czasem w planach coś mocniejszego,

-Karta graficzna: Radeon RX470 lub GeForce 1050Ti (w przypadku obu producent najpewniej GIGABYTE),

-Płyta główna: Tutaj pierwsze pytanie, z jakim chipsetem H110 czy B250? Różnica w cenie nie znaczna bo jakieś 50-80 zł, a B250 nie potrzebuje update BIOS'u i obsługuje DDR4 2400 MHz,

-RAM DDR4: no właśnie czy będzie zauważalna różnica między 2133 MHz, a 2400 MHz? jakiego producenta polecacie? Myślałem o GoodRAM PLAY 8 GB w jednej kości,

-Dysk SSD 120 GB-128 GB + plus mój stary HDD 500 GB, jakieś sugestie odnośnie SSD?

-Obudowa zostanie obecna ma kilka przydatnych bajerów wyświetlacz temperatur i dużo wyjść z przodu :),

-Zasilacz: Według strony z konfiguratorem sprzętu do takiego zestawu potrzebne będzie 240W, obecnie posiadam dwa zasilacze. Jeden 250 W FORTRON FSP250-60MDN oraz 400 W Modecom FEEL. Warto je zostawić czy może lepiej kupić nowy zasilacz? FORTRON ogólnie bardziej polecana marka ale czy wystarczy 250 W?

 

Komputer będzie służył głównie do grania, chciałbym zagrać w nowego Battlefielda, GTA V i kilka innych nowych tytułów :) Nie zależy mi na graniu tylko na najwyższych ustawieniach średnie też mnie zadowolą. Poza tym komputer czasem będzie służył do wykonania średnich/dużych konstrukcji w programach CAD jak SolidWorks, oraz do obliczeń numerycznych DEM i FEM - wykonywanych na karcie graficznej, dlatego chciałbym mocną kartę.

Budżet około 2000 zł.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

144 W to faktycznie trochę mało dla G4560 + Rx 470 czy GTX1050Ti , lepiej kupić nowe 350-400W np. Corsair VS .

 

Co do karty - Rx 470 jest szybszy , czasami tylko kilka FPS a czasami różnica jest dość spora .

 

Co do płyty - na H110 też masz płyty które nie wymagają update biosu np. Asrock H110M-HDV , zresztą update biosu to koszt 20-25 zł ( cena z morele ) .

 

SSD - A-Data SU800 128GB za 235 zł w morele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...