Skocz do zawartości
iskariota90

Cisza+ Gry ~4200

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakieś 2 tyg mam zamiar kupić komputer jego przeznaczeniem będą gry ( Wiedzmin 3 , PoE , MOBA , Skyrimy i inne takie ) .

Komputer ten ma być też cichy ponieważ będzie w sypialni a żona ma delikatny sen :D 

Ponadto komputer na służyć dosyć długo ( z 5 lat albo i lepiej jak Bóg dopomoże ).

Posiadam monitor  ips234v 23' 1920x1080.

 

Moja propozycja to : 

 

https://www.morele.net/inventory/info/gK1eZp/

 

Co sądzicie o tym zestawie ? bedzie cichy ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz dodatkowe chłodzenie, to możesz zamienić i5-7500 box na oem - zawsze to 20 zł taniej.

Swoją drogą, strasznie drogo wyszło. W tym budżecie miałbyś coś takiego z zestawów:

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2017?page=0,12

 

Procek ten sam, ram-u tyle samo, dyski takie same. Różnica na płycie, zasilaczu oraz karcie - w zestawie z marca jest mocniejsza od twojego radeona.

Jeśli natomiast chcesz zostać przy swoich częściach, to powinno być to ciche(nic prócz napędu raczej nie będzie przeszkadzało). Rozważyłbym ewentualnie wzięcie już teraz 16GB ram-u(2x8), ewentualnie większy dysk ssd, skoro budujesz kompa z perspektywą 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzieki :D dobre i 20zl :D Właśnie wiem że za te pieniądze to mógłbym coś mocniejszego kupić , ale niestety cisza i bezawaryjność to priorytety dlatego z zasilacza raczej nie zjadę :/

Co do ramu być może za rok dokupiłbym kolejne 2x4 co dawałoby te 16 . Co do dyski to myśle ze te 120 pod win 10 moze starczy jak sądzisz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tym ssd będziesz chciał trzymać jedynie windowsa to styknie - 10 zajmuje 20gb. Dorzucisz wieśka zajmującego z 40gb i połowa miejsca zawalona. Większy dysk jest dodatkowo szybszy - porównaj sobie twój ssd 128GB z wersją 256GB. No i może trochę skrzywiony jestem, ale oprogramowanie(czy gry) lubię też trzymać na ssd - wszystko ładuje się choćby szybciej.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz dodatkowe chłodzenie, to możesz zamienić i5-7500 box na oem - zawsze to 20 zł taniej.

Procesory raczej się nie psują, ale może jednak warto dać te 20 zł więcej za dodatkowe 2 lata gwarancji (na wersję OEM jest zaledwie rok gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i może trochę skrzywiony jestem, ale oprogramowanie(czy gry) lubię też trzymać na ssd - wszystko ładuje się choćby szybciej. :)

Ja sobie nie wyobrażam trzymania aktualnie granych gier na HDD. Po to kupiłem SSD by z niego korzystać. Na SSD wszystko działa płynniej i szybciej (tzn szybiej się ładuje i uruchamia, nie ma większej ilości FPS - to muszę napisać, by kogoś nie zmylił mój ogólny wpis) - szczególnie jest to widoczne w grach, które doczytują z dysku.

 

Co do ciszy i lekkiego snu małżonki, to nikt nie wie jak będzie działał ten PC na jej jakość snu, więc ciężko ocenić. Ostatecznie zawsze można stosować zatyczki (nie jest to złośliwość, mówię Ci to bo miałem strasznych sąsiadów i bez zatyczek spać się nie dało, a szum działajacego PC działał na mnie kojąco :P)

Edytowane przez swenor27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz dodatkowe chłodzenie, to możesz zamienić i5-7500 box na oem - zawsze to 20 zł taniej.

Swoją drogą, strasznie drogo wyszło. W tym budżecie miałbyś coś takiego z zestawów:

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2017?page=0,12

 

Procek ten sam, ram-u tyle samo, dyski takie same. Różnica na płycie, zasilaczu oraz karcie - w zestawie z marca jest mocniejsza od twojego radeona.

Jeśli natomiast chcesz zostać przy swoich częściach, to powinno być to ciche(nic prócz napędu raczej nie będzie przeszkadzało). Rozważyłbym ewentualnie wzięcie już teraz 16GB ram-u(2x8), ewentualnie większy dysk ssd, skoro budujesz kompa z perspektywą 5 lat.

 

 

A zdajesz sobie sprawę, że wersje OEM procesorów mają krótszą gwarancję ?

 

Autor pewnie już kupił komputer i oby nie posłuchał twojej rady. Zostawiam posta dla innych by wiedzieli.  Na i5 7500 OEM jest 12 miesiecy gwarancji. Fakt procki praktycznie się nie psują, ale trudniej potem taki sprzedać, a może ktoś  nie popatrzy i kupi.  20 zł to żadne pieniądze w tym wypadku. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdajesz sobie sprawę, że wersje OEM procesorów mają krótszą gwarancję ?

 

Autor pewnie już kupił komputer i oby nie posłuchał twojej rady. Zostawiam posta dla innych by wiedzieli.  Na i5 7500 OEM jest 12 miesiecy gwarancji. Fakt procki praktycznie się nie psują, ale trudniej potem taki sprzedać, a może ktoś  nie popatrzy i kupi.  20 zł to żadne pieniądze w tym wypadku. 

 

1. Zdajesz. Generalnie wersje oem procków mają 12 miesięcy gwarancji producenta(swoją drogą - ciekawe czy spalony cpu można skutecznie reklamować do 2 lat u sprzedawcy?). Nie tylko i5-7500.:) Nie mają też dołączonej instrukcji obsługi - może komuś robi to różnicę.

2. Jeśli kupujesz procesor planując w przyszłości jego odsprzedaż w ciągu 1-3 lat od zakupu, to może i faktycznie gwarancja producenta zrobi różnicę w cenie - nie wiem, nie handluję używanymi cpu na gwarancji producenta. Wątpię żeby robiła różnicę po upływie 3 lat. Jeśli natomiast nie planujesz odsprzedaży w tym czasie/gwarancja nie robi różnicy, to jakoś nie widzę powodu, aby dopłacać. Jak sam zauważyłeś: "Fakt procki praktycznie się nie psują". Podsumowując - jeśli nie sprzedasz w ciągu 1-3 lat od zakupu, to 20zł różnicy zapłaciłeś za wentylator, którego nie zamierzasz używać i hipotetyczną gwarancję, która chroni Cię przed czymś, co się praktycznie* nie zdarza, co dalej oznacza że bezsensu wydałeś 20zł.

 

*nie mogę znaleźć żadnej ciekawej analizy pokazującej prawdopodobieństwo usterki cpu w zależności od czasu. Jeśli kiedykolwiek na taką trafiłeś, to chętnie poczytam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu to jest twoje rozumowanie.  

 

Procki się nie psują owszem, ale tu chodzi o fakt że poleciłeś  OEM. Ktoś to inny przeczyta nie spojrzy, że procesor ma rok gwarancji i się złapie za głowę. Co ja zrobiłem. Pomyśl o takim scenariuszu. Dlatego poczułem się w obowiązku aby o tym wspomnieć. Nie uważasz ?  20 zł  serio ? 7500 sie nie kręci, a boxowy wentylator nie jest też taką  tragedią. To nie te wentylatory co kiedyś dawali. Są cichsze.   Ta Fera 3 zresztą to też nie jest jakiś rarytas jeśli chodzi o ciszę. W każdym razie ja się upieram by brać tylko i wyłącznie wersje BOX.  Z mojej strony eot

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu to jest twoje rozumowanie.  

 

Procki się nie psują owszem, ale tu chodzi o fakt że poleciłeś  OEM. Ktoś to inny przeczyta nie spojrzy, że procesor ma rok gwarancji i się złapie za głowę. Co ja zrobiłem. Pomyśl o takim scenariuszu. Dlatego poczułem się w obowiązku aby o tym wspomnieć. Nie uważasz ?  20 zł  serio ? 7500 sie nie kręci, a boxowy wentylator nie jest też taką  tragedią. To nie te wentylatory co kiedyś dawali. Są cichsze.   Ta Fera 3 zresztą to też nie jest jakiś rarytas jeśli chodzi o ciszę. W każdym razie ja się upieram by brać tylko i wyłącznie wersje BOX.  Z mojej strony eot

 

Jak bezsensu, to może jaśniej. W cenie tych 20-30, a czasami 40zł masz:

1. Wentylator.

2. Radiator.

3. Instrukcję.

4. 2 lata gwarancji więcej.

5. Pudełko.

 

Od tych 20zł odlicz koszt wentylatora oraz radiatora i wyjdzie Ci ile faktycznie jest warta gwarancja producenta. Pozostałą część płacisz za coś czego nie potrzebujesz, bo... autor dobrał już sobie chłodzenie.

Jeśli uważasz, że warto dopłacać 20zł za wentylator i kawałek aluminium w postaci boxowego radiatora, który schowasz pod łóżkiem, to spoko - twoja decyzja. Jeśli natomiast boisz się ryzyka awarii podzespołu, to rozumiem, że w innych wątkach polecasz także dokupienie dodatkowej gwarancji do, np. hdd toshiby? Producent daje 2 lata gwarancji, dodatkowy rok kosztuje tylko 20zł. To chyba warto? Przynajmniej dostajesz realny rok gwarancji, a nie kawałek plastiki i aluminium plus 2 lata gwarancji "gratis". Zgodzimy się, że ryzyko awarii takiej toshiby jest więcej niż 4 razy wyższe niż i5-7500, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie 2 dodatkowe  lata gwarancji za 20 zł. OGARNIJ SIĘ.  Gdybym nie wspomniał o tym że procki  prawie że się nie  psują to też byś nawet o tym nie wspomniał . Walnąłeś gafę z tą wersją OEM i teraz próbujesz na siłe mi wmówić, ze nie warto i ciągle pierdzielisz o tym wentylatorze, który nie jest tematem dyskusji, a gwarancja jest tematem dyskusji. Dla mnie  i pewnie nie tylko dla mnie im dłuższa tym lepiej i tyczy się to też procesorów.   Nie każdy kupujący używki na Allegro/OLX wie, że procki można kupować bez gwarancji bo te rzadko się psują. Zwykle patrzą czy ma gwarancje .

 

Ja tylko wspomniałem o tym, że nie warto tego brać dla 20 zł jak ktoś często zmienia platformę. Nie pisałem tego tylko do autora tematu bo ten pewnie długo nie zmieni platformy.  Ale jak ktoś tu zajrzy poczyta sobie: "o ktoś polecił tańszy OEM dobra wezmę"  Potem po zakupie dowie się, że ma tylko rok gwarancji i co ? Sprzeda takiego procka powiedzmy po 2 latach  bez gwarancji łatwiej niż takiego z 3 letnią, gdzie mu pozostał jeszcze rok ?  Raczej nie.  Gdyby sprzedawali karty graficznie w wersji OEM z 12 miesiącami gwarancji też byś polecał, bo np. nie mają pudełka czy jakis tam akcesoriów  tylko są  sprzedawane w foli, wiem naciągany przykład, ale coś w tym jest. A karty graficzne są już nieco bardziej awaryjne i tu już każdy patrzy na gwarancję, żeby lepiej była lub szuka taniej bez gwarancji i ryzykuje. O to mi dokładnie chodzi.  

 

Zastanów się bo twoje argumenty  owszem  są bezsensu no moze po za tym wentylatorem bo faktycznie wiekszość go wyrzuca.  Ale w przypadku gwarancji nie masz racji i  koniecznie na siłe próbujesz wmówić, że masz, bo nie masz w tym momencie. Gdyby OEM miał tak samo 3 lata to nawet bym się tu nie udzielał. To nie jest pierwszy raz jak komuś odradzam OEM i nie ja jedyny zresztą na tym forum. Dalej będziesz się upierał ? Ok pisz co chcesz i tak wiem że dobrze napisałem. 

 

Z mojej strony koniec dyskusji. Żegnam :)

 

P.S i nie cytuj za każdym razem mojego poprzedniego posta. Naucz się korzystać z forum. Poprzednich postów się nie cytuje. Chyba że ktoś po mnie by odpowiedział. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za ściana tekstu. To lecimy od końca - z cytowaniami. 

 

Ok pisz co chcesz i tak wiem że dobrze napisałem. 

 

Na przyszłość polecam zaczynać każdą wypowiedź tą sentencją - oszczędzisz potencjalnemu dyskutantowi odpowiedzi. Bo po co się męczyć, skoro ty i tak "wiesz jak jest"?:) Szkoda klawiatury. Niemniej - dalej.

 

 

Ja tylko wspomniałem o tym, że nie warto tego brać dla 20 zł jak ktoś często zmienia platformę. Nie pisałem tego tylko do autora tematu bo ten pewnie długo nie zmieni platformy. 

 

Z czego by wynikało, że oba twoje posty nie mają nic wspólnego z tematem, prawda? Nieładnie tak offtopować.

 

 

Potem po zakupie dowie się, że ma tylko rok gwarancji i co ? Sprzeda takiego procka powiedzmy po 2 latach  bez gwarancji łatwiej niż takiego z 3 letnią, gdzie mu pozostał jeszcze rok ?  Raczej nie. 

 

O, w dodatku zakładasz, że ludzie kompletnie nie czytają!  Wiesz, na morelach jest taka fajna zakładka - gwarancja i zwroty. Warto tam zaglądać. Można dowiedzieć się wielu bardzo ciekawych rzeczy. Generalnie warto pytać o gwarancję. Nie tylko cpu. Nie tylko na morelach. I faktycznie brać dłuższą tam, gdzie ma to sens.

 

 

To nie jest pierwszy raz jak komuś odradzam OEM i nie ja jedyny zresztą na tym forum. Dalej będziesz się upierał ?

 

No widzę, że masz doświadczenie w odradzaniu. Tyle, że dalej nie widzę NIC poza silnym przekonaniem o słuszności swoich poglądów. Jakieś badania dotyczące awaryjności cpu względem czasu użytkowania? Może chociaż względem warunków użytkowania? Cokolwiek? Bo powiem Ci, że poza stwierdzeniem: "To w końcu tylko 20zł, co nie?" i silnym przekonaniem o słuszności wydania tych pieniędzy na wentylator, radiator i właśnie gwarancję, to nie widzę nic, co potwierdzałoby twoją hipotezę. Dodatkowo pragnę zauważyć, że kompletnie nie odniosłeś się do pytania o hdd. Jak myślisz - lepiej wydać te 20zł na gwarancję w boxie cpu, czy może właśnie hdd? Tu i tu 20zł. A może warto dołożyć 20 złotych do obu tych rzeczy? Czy po prostu robisz błąd poznawczy, przez co 20zł przyrównane do 800zł które kosztuje cpu wydaje się mniejszym(i przez to "sensowniejszym") wydatkiem niż 20zł przyrównane do 200zł, które kosztuje hdd? Zastanawiałeś się nad tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu że ma rok gwarancji za 20 zł mniej i nie warto tego brać.  .  Masz tu krótko i na temat bez ściany tekstu. WIęcej tu nie zaglądam bo nie warto z

tobą dyskutować misiu kolorowy.  więc żegnam.  EOT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...