Skocz do zawartości
Pacza

Podkręcanie GTX 750 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym nieco podkręcić mojego leciwego już gtx'a 750 ti, ale nie wiem jak się za to zabrać, wiec mam dwa pytania:

 

-Czy płyta MSI B150M PRO-VDH i zasilacz Chieftec 500W będą wystarczające do OC karty?

 

-Jaki software będzie do tego najlepszy? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie Nvidia Inspektor:  http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

 

p.s... Mini Maxwell - 750ti - ma możliwość edycji biosu, co umożliwia wpisanie w niego już ustalonych taktowań/napięć/limitów.

 

Jak ustalisz sobie stabilne OC w programach zewnętrznych, możesz te wartości wpisać do biosu karty - lub ktoś z Nas, jak nie wiesz jak.

 

To daje gwarancję na 100% OC karty.

 

Ale najważniejsze jest to, że OC w biosie karty sprawia, że karta jest tak jakby oryginalnie podkręcona przez producenta.

 

Wtedy nie trzeba używać programów zewnętrznych do OC - karta zawsze trzyma już wprowadzone wartości.

 

To tak dla wiadomości przedstawiłem.

 

Posiadałem 750ti i OC w biosie elegancko się sprawowało: 1400/6400mhz. przy niskim napięciu GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się stabilnie podkręcić zegar i pamięć o 150 hz bez zmiany napięcia. Przy wyższych wartościach gra sie zawiesza i trzeba restatować komputer. Może mi ktoś powiedzieć jaka jest bezpieczna wartość overvoltage dla tej karty, żeby jej nie spalić? Obecnie mam okolo 50 stopni w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...