Skocz do zawartości
Tranquility

i5-2500 + RX 470 8GB lub GTX 1050 Ti 4GB

RX 470 lub GTX 1050 Ti pod i5-2500  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. RX 470 czy GTX 1050 Ti pod i5-2500 ( bez K / bez OC ) RAM 1333MHz

    • RX 470 4GB/8GB
      9
    • GTX 1050 Ti 4GB
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Którą grafikę doradzicie pod procesor i5-2500 ? Głównie do Battlefield 1 / Battlefield 4.

Procesor już leciwy i taktowanie też niezbyt wysokie ale niestety zmiana procesora nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu taki duzy rozrzut? Rx 470 jest o wiele lepszy od 1050ti. Jesli procek to wersja bez K i nie bedzie OC, najlepszym rozwiazaniem bedzie gtx ( mniejsze obciazenie proca przez ster graficzny). Jednak 1050ti to nie za mocna karta. Moze poluj na uzywki, mysle ze dobrym rozwiazaniem bylby gtx 970. Dosyc drogi na alllegro, chociaz juz widzialem niektore sztuki po 720zl. Jesli uzywki nie wchodza w gre to optowalbym jednak za 1050ti, wlasnie ze wzgledu na proca. Te Bfy to po sieci?

Edytowane przez Krydor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak głównie sieci ale single playera też :) a procesor to jest niestety bez K czyli taktowanie fabryczne...

 

GTX 970 nie biorę pod uwagę ze względu na RAM bo ma 3,5GB + 500 MB niestety :/

 

Ale jeśli uważasz że GTX 1050 Tu będzie lepszym wyborem to chyba będę zmierzał w tym kierunku . Rozumiem że jeśli bym kupił RX 470 to będę miał gorsze FPSy przy tym procesorze aniżeli na GTX 1050 Ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RX 470 będzie więcej FPS, tylko w miejscach mocno obciążających procka będzie większa różnica między max a min fps, ale czy poniżej wyników min 1050ti? Wątpię

Edytowane przez bamboocha
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziadka i5-2400 sparowalem z 1060/6GB i sobie chwalę. Gry w które gram przekraczają 60fps w FHD.

 

Tapped from Nexus.

I was quit when I came in here. I'm twice as quit now.

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj sprawa wyglada tak, ze po sieci glownie procesor jest obciazany, dlatego w wymagajacych tytulach jak BF4 BF1 ( szczegolnie), zwlaszcza na serwerach 64 osobowych mozesz miec nizszy minimalny fps i to nawet sporo. Oczywiscie nie biorac tego pod uwage rx 470 sama w sobie jest lepsza karta. Pamietaj tez ze dzialanie prockow intela bardzo usprawnia szybki ram w dualu 2x4gb badz 2x8gb, najlepiej 1866mhz lub 2133mhz. Napisz jeszcze w sumie jaki masz budzet?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za info. Budżet do ok 900 PLN. Ale bardziej martwi mnie prędkość RAMu bo na tym kompie jest 2x2 GB DDR3 ale o bardzo niskim taktowaniu 1333 Mhz mam zamiar dokupić jeszcze 2x2 GB po taniości czyli ta sama prędkość. Komputer nie jest składakiem a jest to Lenovo ThinkCentre po prostu trochę go modernizuje bo grafika w nim jest HD6670 1GB więc nawet LOL ledwo zipie na full ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 2500 ale K i będę brał rx470 4gb na 2 lata spokojnie starczy do fhd. Za mało gram i nie przywiązuje już takiej wagi do detali jak za młodu, zawsze można coś wyłączyć. Kiedyś co miesiąc/2 coś zmieniałem ze sprzętu. I wyciągnąłem max. Teraz na tym z sygnatury siedzę z 4 lata, a ostatni rok na stałe ma 3,7ghz bo tak niska temp i chłodzenie chodzi na min obrotach. Boli mnie tylko że grafa ma 1gb to niektóre gry się nie odpalają.

 

Wysłane z mojego LG G3

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 2500 ale K i będę brał rx470 4gb na 2 lata spokojnie starczy do fhd. Za mało gram i nie przywiązuje już takiej wagi do detali jak za młodu, zawsze można coś wyłączyć. Kiedyś co miesiąc/2 coś zmieniałem ze sprzętu. I wyciągnąłem max. Teraz na tym z sygnatury siedzę z 4 lata, a ostatni rok na stałe ma 3,7ghz bo tak niska temp i chłodzenie chodzi na min obrotach. Boli mnie tylko że grafa ma 1gb to niektóre gry się nie odpalają.

 

Wysłane z mojego LG G3

 

No tak tylko Ty masz OC procka na 4.5GHz a to robi gigantyczną różnicę - nie ma wtedy takich "dropów", natomiast zdaję sobie sprawę że w moim przypadku 2500 bez OC będą dropy tylko zastanawiam się czy lepiej to będzię "wyglądało" na 470 czy na 1050 - ale póki co po wszystkich opiniach i tak chyba lepiej wybrać 470 nawet jak nie będę zmieniał procesora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż on ma turbo tyle co ja mam stałe taktowanie i myślę że spokojnie wystarczy do gier jeszcze na rok czy dwa.

A dwa lata temu moglem go sprzedać z zyskiem ewentualnie bez straty. Ale koszt zmiany platformy był za duży względem przyrostu mocy.

Niedługo zmieniam monitor (miesiąc, góra 2) i jak stary 6850 przestanie dawać rade w WoTa, CSa i w MadMaxie przy fhd to 470 też zagości

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo problem mam trochę z miejscem - pomiędzy grafiką a pamięcią RAM jest miejsca na styk ale chyba grafa z "backplate" nie wejdzie....
 
Obecna grafika ma długość 16,5 cm a RX mają po ok 25 - 27 cm...

 
 
Lenovo.jpg  Lenovo2.jpg
Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za grafiką widzę masz w budzie pełno miejsca ... a jak dotrzesz kartą aż do wtyczek SATA, tak że zaczną kolidować, to wymień je na "kątowe" i powinno wszystko się zmieścić nawet przy karcie 30cm.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z portami SATA już sobie poradziłem przepinając je do portów obok :) Bardziej martwi mnie już miejsce na backplate - karta bez blachy z tyłu wejdzie ale z backplate już chyba nie - najlepiej by było przymierzyć pewnie no ale nie mam możliwości więc chyba poszukam zwykłej karty bez blachy z tyłu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z portami SATA już sobie poradziłem przepinając je do portów obok :) Bardziej martwi mnie już miejsce na backplate - karta bez blachy z tyłu wejdzie ale z backplate już chyba nie - najlepiej by było przymierzyć pewnie no ale nie mam możliwości więc chyba poszukam zwykłej karty bez blachy z tyłu ...

 

W końcu padło na MSI RX 470 ARMOR 8G OC - bez backplate i niski profil - czekam aż przyjdzie :) Zdecydowałem się też na wersję z większą ilością pamięci bo dobrych parę lat temu kupiłem grafę z 2GB zamiast 4GB i to był błąd bo teraz nie musiałbym wymieniać jeśli bym od razu dopłacił do wersji 4GB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym i5 2500k możesz jeszcze podkręcić przez mnożnik turbo jeśli ci płyta na to pozwala 

3,7 ghz na wszystkich rdzeniach do tego BCLK o 4-5mhz na każdej płycie ci wyciśnie co da ci jakieś 3,9ghz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś wiedział to wersje bez k też można podkręcić 

płyty pozwalają ustawić na sztywno mnożnik turbo dla wszystkich rdzeni  dodatkowo BCLK można podnieść praktycznie na każdej płycie ze 100mhz na 105 mhz

na i5 2500 bez k można osiągnąć 3,9ghz na dobrej płycie i 3,7 na słabej wystarczy poczytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w starych płytach jest problem z kontaktem w porcie pci-e, może poruszaj kartą.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz co też może być problemem bo kupowanie amd do takiego kompa to też słaby pomysł. Karta nvidi by znacznie mniej obciążała stary zasilacz a także płytę głowną. Spróbuj zaktualizować bios i pobawić się ustawieniami.

Jak byś wymieniał na gtxa to bierz z dodatkowym zasilaniem nie bedzie obciążać tak płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...