Skocz do zawartości
Tranquility

i5-2500 + RX 470 8GB lub GTX 1050 Ti 4GB

RX 470 lub GTX 1050 Ti pod i5-2500  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. RX 470 czy GTX 1050 Ti pod i5-2500 ( bez K / bez OC ) RAM 1333MHz

    • RX 470 4GB/8GB
      9
    • GTX 1050 Ti 4GB
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Może update biosu? Kiedyś pomagał na niektórych płytach

 

Wysłane z mojego LG G3

 

To już zrobiłem dawno jeszcze na starej grafie ( jest najnowsza wersja )....

 

Czasami w starych płytach jest problem z kontaktem w porcie pci-e, może poruszaj kartą.

Nie napisałeś jaki masz zasilacz co też może być problemem bo kupowanie amd do takiego kompa to też słaby pomysł. Karta nvidi by znacznie mniej obciążała stary zasilacz a także płytę głowną. Spróbuj zaktualizować bios i pobawić się ustawieniami.

Jak byś wymieniał na gtxa to bierz z dodatkowym zasilaniem nie bedzie obciążać tak płyty.

 

Ruszałem kartą ale nic to nie pomaga - jest dobrze dociśnięta - kabel od mocy 8-PIN dobrze podłączony do grafy. Zasilacz to Corsair CX500 który ma oryginalnie 2 x PCI-E 8-PIN więc wątpie żeby to była wina po tej stronie. Wygląda mi na to iż po prostu płyta główna nie działa z tym modelem grafiki bo co prawda komputer się uruchamia - wentylatory się kręcą na grafie ale brak obrazu - i co dziwne diody na klawiaturze i myszce się nie świecą - tak jakby płyta główna po zamontowaniu tej grafiki nie dawała więcej mocy na "inne podsystemy" czy coś w tym rodzaju...

 

P.S. Płyta główna to Lenovo IS6XM REV: 1.0

 

UpDate: https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/1p1jf8/troubleshooting_my_brand_new_7870_wont_work/  - wychodzi na to że ten problem występuje nie tylko u mnie ( osoba z tego forum ma ten sam sprzęt co ja oraz taką samą sytuację ) - wychodzi na to iż po prostu płyta nie wspiera niektórych kart graficznych niestety ( ciekawe czy z nVidią by był ten sam problem ).....

 

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej na którąś z poniższych lub ewentualnie lepiej na jakąś inną tańszą jeśli możecie coś doradzić...

 

ASUS P8P67

 

lub

 

ASUS P8P67 EVO  - orientujecie się w czym jest "gorsza" wersja EVO która jest tańsza o 20 PLN ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz w tym sklepie poczytaj o nim w necie, wedle opinii są to płyty z logiem asus pochodzenia z jakiejś lewej fabryki w chinach, też się kiedyś przymierzałem do zmiany, bo mi usb3.0 siadło, ale po gruntownym researchu tego sprzedawcy zrezygnowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz w tym sklepie poczytaj o nim w necie, wedle opinii są to płyty z logiem asus pochodzenia z jakiejś lewej fabryki w chinach, też się kiedyś przymierzałem do zmiany, bo mi usb3.0 siadło, ale po gruntownym researchu tego sprzedawcy zrezygnowałem

 

Dzięki za info - mogę sobie darować tego sprzedawcę są jeszcze inni oraz inne płyty główne - którą mógłbyś polecić ? Procesor nie będzie podkręcany nie wiadomo jak bo to wersja bez K - ważne żeby tylko grafa działała ;)

 

P.S. Na pewno potrzebuję płyty z 3 slotami na RAM ( 2 x 2 i raz 4 GB ) - stara płyta Lenovo to chyba M-ATX większy format nie wejdzie do tej budy... Dodatkowo muszę sprawdzić "konektory" bo się jeszcze okaże że znowu tylko podłączenie dedykowane pod płytę Lenovo i nie będę mógł uruchomić komputera guzikiem z obudowy;-)

 

IMG_20170310_184444.jpg
Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...