Skocz do zawartości
elderion

Toshiba P300, WD Blue/Green czy Seagate Baracuda 1TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

potrzebuję szybkiej konsultacji(najlepiej od użytkowników, którzy mieli styczność z wymienionymi). Muszę w końcu kupić dysk hdd 1 lub 2 TB. Potrzebuję go na archiwum dla dużych plików i backupów.

Zastanawiam się nad jednym z: Toshiba P300, WD Blue, WD Green, Seagate Baracuda. Wszystkie w podobnej cenie i w każdym przypadku ludzie narzekają na głośność - teoretycznie Toshiba chodzi najciszej, ale dla odmiany widzę często komentarze o wysokiej temperaturze pod dużym(i długim) obciążeniem(a ja planuję go tak obciążać, w dodatku w nocy), oraz obniżenie komfortu po roku użytkowania. WD Blue/Green i Seagate są teoretycznie od początku głośniejsze, ale Seagaty nadrabiają to niby wydajnością i żywotnością.

Ktoś używał/używa któregoś z wymienionych, bądź słyszał dobre/złe opinie na ich temat? Coś innego też wchodzi w grę - jeśli ktoś zna w miarę szybki dysk, który jest jednocześnie trochę droższy z wymienionych, ale za to cichy, to proszę o info. Nie widzę problemu, żeby oddać szybkość zapisy/odczytu dużych plików w zamian za ciszę. :) Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P300 3TB i Barracudę 1TB. P300 zupełnie cichy nie jest ale cichszy od Seagate'a. Jak na HDD to ma całkiem przyzwoitą głośność oprócz parkowania głowicy które można wyeliminować. Wysokich temperatur nie zanotowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy BARDZO cichym PC (niesłyszalny z ~1m, obudowę chłodzi 1x140mm@700 RPM, procesor 1x120mm@750 RPM, grafikę 1x92mm@1250 RPM i więcej wentylatorów brak - zasilacz pasywny), po postawieniu na nim Seagate 3TB 3,5" na USB3, słychać tylko i wyłącznie ten dysk. Wcześniej miałem Seagate 2TB 5900 RPM i było tak samo.

 

Obawiam się, że każdy talerzowiec 3,5" jest głośny, przy wysokich wymaganiach odnośnie ciszy.

 

Efekt tego jest taki, że w komputerze mam tylko SSD i wszystko ściągam na niego, na nim pracuję i wszystko instaluję, a talerzowca podłączam tylko na chwilę jak chcę coś zarchiwizować.

 

elderion napisał, że chce działać na dysku w nocy - dla mnie to by odpadało z powodu tego, że bym go słyszał = nie wyspał się najlepiej. No chyba, że go jakoś zapakuje do bitum-boxa i zagnieździ głęboko w wyciszonej obudowie - może wówczas nie byłby słyszalny.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko 3.5" bo ja mam wyciszoną budę i w niej obok SSD mam SSHD 2.5" który jak zaczyna się kręcić to go słyszę. Wszystko zależy jaki mamy punkt odniesienia. Dla ciszy postawiłem serwer plików na SSD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat. Planuję dzisiaj bądź jutro zamówić jeden z tych dysków:

 

https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-hdwd130uzsva-860923/

https://www.morele.net/dysk-toshiba-e300-low-energy-3-5-3tb-707446/

 

Wymagania te same jak wcześniej - ma mi nie buczeć. Planuję zrobić z niego archiwum i będę tam trzymał raczej duże pliki oraz backup dysku systemowego. Chciałem kupić wersję e300, bo wolniej się kręci i powinna działać ciszej niż pozostałe 2, ale cena tego dysku skoczyła z 345 do 380zł. W związku z tym zastanawiam się czy różnica pomiędzy pomiędzy p300 oraz e300 jest zauważalna?

Jeśli ktoś ma pomysł na inny dysk, to jestem otwarty na propozycję. Byleby nie odbiegał mocno ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazon.de z kodem LATO17 można zbić cenę o 10E. To tak apropos P300 1TB, którego kupiłem za ~ 160zł. 

 

I coś od backblaze w temacie awaryjności dysków https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-stats-q1-2016/

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...