Skocz do zawartości
Piotr90pr

Modernizacja do 650 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym modernizować mój komputer. Chce wymienić obudowę, nowy ssd i wentylator na chłodzenie.

 

Mój komputer to :

I5 2500

Msi b75a g43

8 gb ram 2x 4gb

R9 270

thermaltake se 530w

wb 500 gb

Obudowa aerocool (nie mieści się chłodzenie)

raijintek ereboss ( tu bym chciał propozycje wentylatora bo obecne jest głośne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wymien wentylator na be quiet! Pure Wings 2 PWM (BL040). Oprocz tego to ja tez szukam alternatywy dla SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 i na razie nic sensowniejszego nie znalazlem ani nikt mi nie polecil nic innego godnego uwagi w tej cenie.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zakładam. Na ssd`kach za bardzo się nie znam.  Dysku ssd nie chce większego niż 128 gb. Wiec ile częba żeby kupić sdd ? Ja chce mieć w czym wybierać.


Trochę nie rozumiem cię z wywalanie kasy za obudowę chce mieć dobrą i przewiewną.


Najbardziej chodzi mi jaki kupić wentylator i obudowę bo to będę kupować teraz. A z ssd to muszę sprawę przemyśleć i wtedy kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moze taki wentylator PHANTEKS PH-F140SP on ma 82 CFM, sa tez odpowiedniki z podswietleniem LED jesli Cie to interesuje. Dla porownania ten co podalem wczesniej be quiet! Pure Wings 2 PWM (BL040) ma 61 CFM a ten ktory masz teraz Raijintek EreBoss ma 56.5 CFM. Oczywiscie te wentylatory co podalem maja <20 dB halasu a Twoj obecny 28 dB, wiec poziom halasu powinien wyraznie zmalec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad obudowa sam sie zastanawiam, wydaje sie ze to co poleca Purepc jest rozsadne, wiec przy tym coolerze i budzecie co masz to zostaje Ci wybor pomiedzy SilentiumPC Pax M70 Pure Black a Phanteks Enthoo Pro. Sam chcialbym znalesc jakies inne alternatywy, ale szukalem troche i nic ciekawego nie znalazlem, zwlaszcza ze ja tez chce zeby wchodzil cooler powyzej 160mm. Dysk SSD jak jestes pewien, ze Ci 128 GB wystarczy to bierz ten ADATA SU800 128 GB. Ja sie chyba szarpne na GoodRAM Iridium Pro 240 GB. Chociaz tak patrzac po parametrach i cenach na morele.net to jeszcze Patriot Spark 128GB tez sie prezentuje ciekawie, ale niestety nie znalazlem jeszcze zadnego testu.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssdek bierz godrama 240 - nie chodzi tylko w takim dysku o pojemnośc ale takze o wydajnośc i wytrzymałość a po drugie 128 to nie jest duzo jak na dzisiejsze czasy i wczorajsze też

 

buda

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-spc141-773995/

 

oczywiście wentylator do chłodzenia procka z PWM

https://www.morele.net/komputery/chlodzenie-komputerowe/wentylatory-komputerowe-60/,,,,,,,p,0,,20058O847916,20061O996619.741493.1110046.1135291.975520.991177.987441.1026233.1055334.1129047.1085698.1118140.1008562.1032801.1118149.976113.970561.743815.970569.982821.1032724.970577.923172.985134,31354O1085174.1085175.1085173,20041O812794/1/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raijintek ereboss ( tu bym chciał propozycje wentylatora bo obecne jest głośne)

 

Swoją drogą w tym chłodzeniu wentylator tak wystaje poza obrys radiatora, że 120mm może byłoby w sam raz (zmierz linijką wymiary radiatora). Kolejna sprawa, wentylator jest 140mm, ale otwory jakby z 120mm - czyli nawet montaż standardowego 140mm może być niemożliwy (wóczas polecane przez kolegów 140mm z typowym rozstawem się nie będą nadawać).

W takim razie moze taki wentylator PHANTEKS PH-F140SP on ma 82 CFM, sa tez odpowiedniki z podswietleniem LED jesli Cie to interesuje. Dla porownania ten co podalem wczesniej be quiet! Pure Wings 2 PWM (BL040) ma 61 CFM a ten ktory masz teraz Raijintek EreBoss ma 56.5 CFM. Oczywiscie te wentylatory co podalem maja <20 dB halasu a Twoj obecny 28 dB, wiec poziom halasu powinien wyraznie zmalec.

 

Przy większym przepływie powietrza, będzie większy hałas od powietrza "rozcinanego" na żeberkach radiatora i żaden marketing tego nie zmieni. ... także ja bym się tak nie podniecał tymi wielkimi "CFM" rzędu 82 jeśli komuś zależy na ciszy (wentylator i tak będzie pracował na obniżonych obrotach jak ma być cicho, by właśnie CFM nie był za wysoki).

Nad obudowa sam sie zastanawiam, wydaje sie ze to co poleca Purepc jest rozsadne, wiec przy tym coolerze i budzecie co masz to zostaje Ci wybor pomiedzy SilentiumPC Pax M70 Pure Black a Phanteks Enthoo Pro.

 

Skoro w tym Silentium wchodzi na tył max 120mm, to za szeroka ona nie jest, wiec jak ktoś chce mieć dużo miejsca na wysokie chodzenie, to lepiej niech wybiera Phanteks (miejsce na 140mm z tyłu) z tych co poleciłeś.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w tym Silentium wchodzi na tył max 120mm, to za szeroka ona nie jest, wiec jak ktoś chce mieć dużo miejsca na wysokie chodzenie, to lepiej niech wybiera Phanteks (miejsce na 140mm z tyłu) z tych co poleciłeś.

zob co mówi producent odnośnie wysokości

 

co do cfm to trzeba patrzeć przy jakich obrotach 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zob co mówi producent odnośnie wysokości

 

175mm max wysokość chłodzenia w Silentium i 193mm w Phanteks - zgodnie z przewidywaniami.

 

co do cfm to trzeba patrzeć przy jakich obrotach 

 

Nie zawsze wyższy CFM przy danych obrotach daje lepszy stosunek przepływu do hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten PHANTEKS PH-F140SP co podalem nie ma PWM, moj blad. Jednak be quiet! Pure Wings 2 PWM (BL040) ciagle prezentuje sie odpowiednio, ma dobre opinie. Jesli 120 mm to moze Enermax T.B.Vegas Single (UCTVS12P-BL)? Z dyskow SSD to faktycznie  GoodRAM Iridium Pro 240 GB jest praktycznie bezkonkurencyjny jesli chodzi o cena/jakosc. Ta obudowa SilentiumPC Aquarius X70W (SPC141) to faktycznie jakas alternatywa dla SilentiumPC Pax M70 Pure Black i Phanteks Enthoo Pro, ale z tego co widze to tylko M70 jest niby wyciszona. Znalazlem jeszcze Fractal Design Define S (FD-CA-DEF-S-BK), ktora spokojnie powinna pomiescic wieksze coolery. Jest jeszcze Thermaltake Suppressor F31 (CA-1E3-00M1NN-00).

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę na pewno będę brał SilentiumPc PAX M70 z dyskiem ssd jeszcze poczekam do czerwca wtedy kupie odezwę się jeszcze może coś lepszego będzie,


Własnie tak się rozglądam i też bym grał Noctua NF-A15


Gdzie mogę dostać do mocowania te kolki mocujące wentylator do chłodzenia. Bo to jakieś specjalne chyba trzeba bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiednich takich jak mam w obudowie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

175mm max wysokość chłodzenia w Silentium i 193mm w Phanteks - zgodnie z przewidywaniami.

 

Nie zawsze wyższy CFM przy danych obrotach daje lepszy stosunek przepływu do hałasu.

tylko po co te 193mm?

jak 175 to świat?

 

wiadomo że są przypadki odwrotne

ale lepiej mieć większy przepływ przy nizszych obrotach niż wentyl ma wchodzić na max obroty aby osiągnąc potrzebną wydajność - ogólnie to 140 powinny być wydajne i ciche w końcu to 140

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t - ogólnie to 140 powinny być wydajne i ciche w końcu to 140

 

... tak i przy okazji jest dla mnie podejrzane, że obecny wentylator kolegi Piotr90pr jest głośny (głośny bo zepsuty i łożysko hałasuje?).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...