Jump to content
Sign in to follow this  
thomas4

Zgrabny ultrabook do programowania

Recommended Posts

Cześć,

szukam ultrabooka mającego służyć przede wszystkim programowaniu (Visual Studio) + internet. Żadne granie. Posiadam PC, laptop ma być przede wszystkim mobilny, elegancki i płynnie działający, nie musi być królem wydajności, ale nie toleruję zwiech. Rozważam Zenbooka UX310 i inne zenbooki. Moje pytanie, czy i3 + 8GB ram wystarczy do niezbyt wymagających projektów, czy będę odczuwał zmułę? Różnica między 6100u a 6200u w modelu UX310 to dobre parę stów. Budżet to ok 3000zł.

Czysto teoretycznie, jak sprawowałby się intel M3 w tego typu zadaniach? Jestem fanem Xiaomi i byłbym w stanie podjąć się ryzyka ich laptopa w ramach eksperymentu. Oczywiście wersja z i5 jest zdecydowanie lepsza, ale sprowadzenie jej to minimum 3k+, czyli 1000zł więcej.

Ideapad byłby dla mnie idealnym wyborem, ale niestety skreśla go jedna drobna rzecz... umiejscowienie prawego shifta. Byłem w xkomie i wciąż naciskałem strzałkę, więc programowanie z tym byłoby kłopotliwe.

Rozważę tego Acera. Poza tymi propozycjami, czy są dostępne jakieś ultrabooki bez systemu? Kiedy szukałem, był raczej mały wybór.

Edit:

patrzę jeszcze na zenbooki, i mam zagwozdkę, nie widzę czym różnią się te dwa modele, poza tym że droższy nie ma dGPU (sic!):

ASUS ZenBook UX303UB i5-6200U/8GB/256SSD/Win10

ASUS ZenBook UX310UA i5-6200U/8GB/240SSD/Win10

Edited by thomas4

Konkurencyjne laptopy odpadły (UX303 ze względu na problemy z zawiasem, UX310 z powodu udawanego IPS) i kupiłem UX306UA z QHD+. Z początku obawiałem się matrycy o takiej rozdzielczości i problemów ze skalowaniem okien, ale wypadło lepiej niż mogłem oczekiwać. Świetna ostrość obrazu, problemy ze skalowaniem jedynie w nielicznych programach. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, pracuje się na razie wyśmienicie.