Jump to content
Sign in to follow this  
thomas4

Zgrabny ultrabook do programowania

Recommended Posts

Cześć,

szukam ultrabooka mającego służyć przede wszystkim programowaniu (Visual Studio) + internet. Żadne granie. Posiadam PC, laptop ma być przede wszystkim mobilny, elegancki i płynnie działający, nie musi być królem wydajności, ale nie toleruję zwiech. Rozważam Zenbooka UX310 i inne zenbooki. Moje pytanie, czy i3 + 8GB ram wystarczy do niezbyt wymagających projektów, czy będę odczuwał zmułę? Różnica między 6100u a 6200u w modelu UX310 to dobre parę stów. Budżet to ok 3000zł.

Czysto teoretycznie, jak sprawowałby się intel M3 w tego typu zadaniach? Jestem fanem Xiaomi i byłbym w stanie podjąć się ryzyka ich laptopa w ramach eksperymentu. Oczywiście wersja z i5 jest zdecydowanie lepsza, ale sprowadzenie jej to minimum 3k+, czyli 1000zł więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideapad byłby dla mnie idealnym wyborem, ale niestety skreśla go jedna drobna rzecz... umiejscowienie prawego shifta. Byłem w xkomie i wciąż naciskałem strzałkę, więc programowanie z tym byłoby kłopotliwe.

Rozważę tego Acera. Poza tymi propozycjami, czy są dostępne jakieś ultrabooki bez systemu? Kiedy szukałem, był raczej mały wybór.

 

Edit:

patrzę jeszcze na zenbooki, i mam zagwozdkę, nie widzę czym różnią się te dwa modele, poza tym że droższy nie ma dGPU (sic!):

ASUS ZenBook UX303UB i5-6200U/8GB/256SSD/Win10

ASUS ZenBook UX310UA i5-6200U/8GB/240SSD/Win10

Edited by thomas4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkurencyjne laptopy odpadły (UX303 ze względu na problemy z zawiasem, UX310 z powodu udawanego IPS) i kupiłem UX306UA z QHD+. Z początku obawiałem się matrycy o takiej rozdzielczości i problemów ze skalowaniem okien, ale wypadło lepiej niż mogłem oczekiwać. Świetna ostrość obrazu, problemy ze skalowaniem jedynie w nielicznych programach. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, pracuje się na razie wyśmienicie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.