Skocz do zawartości
siwyyy

Nowy komputer, brak obrazu... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Składam siostrzeńcowi komputer i napotkałem problem, nie ma obrazu po podłączeniu do monitora...

Zestaw;

płyta MSI H110 pro-D

procesor intel G4560

grafika MSI GeForce GTX 1050

pamięć GoodRam 4GB

zasilacz Aerocool KCAS 400W

 

Po podłączeniu, wszystkie wiatraki się kręcą w tym (cooler), dżwięków brak, są trzy diody LED (czerwone) po uruchomieniu, dioda CPU zapala się i gasnie, po tym zapala się druga od RAM i po chwili (choć dłuższej ok 2s) też gaśnie, dioda od GPU się nie zapala.

 

Jakies rady, próbowałem zarówno podłączyć do DVI-D płyty jaki i karty graficznej, monitor nie dostaje sygnału?

 

Co posprawdzać przed oddaniem do serwisu, i co ew padło płyta?

 

Ps. czy piny w tym sockecie są w częsci pochylone? czy je wygiąłem?

Na moim zdjęciu piny dół i lewa strona są idealnie pochylone, góra i prawo są proste

ixggig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz zasilanie

Sprawdź czy nie ma jakiegoś zwarcia gdzieś z obudową ( płyta główna <==> obudowa )

Zrestartuj ustawienia CMOS

Podłącz tylko jedną kość RAM do slotu "1", nie mówię o kolejności slotów od procesora a do slotu który jest oznaczony w manualu lub na płycie jako pierwszy do inicjacji  !

 

! Podłącz wszystko oprócz karty graficznej i zobacz czy ruszy z grafiki zintegrowanej !

 

Jak dalej nie rusza to:

Sprawdź czy twoje pamięci RAM są kompatybilne z płytą główną

 

 

Z manuala MSI mało wynika co do tych kontrolek:

 

EZ Debug LED: Debug LED indicators
These LEDs indicate the status of the motherboard.
CPU - indicates CPU is not detected or fail.
DRAM - indicates DRAM is not detected or fail.
VGA - indicates GPU is not detected or fail.

 

Z tego co wyczytałem na stronie MSI to one mają się świecić wszystkie na raz jak jest wszystko dobrze, jeżeli się któraś nie świeci to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaktualizować BIOS. Włożyłeś procesor Kaby Lake do płyty z chipsetem z serii 100, nic dziwnego, że nie działa. Potrzebujesz biosu przynajmniej w wersji 2A.

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-D.html#support_support

 

Pożycz od kogoś Skylaka, a jak nie masz od kogo, to zanieś płytę do jakiegoś serwisu, żeby Ci bios zaktualizowali.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...