Skocz do zawartości
gurken

1060 czy 480

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,


 


procesor i5 3570K chodzi na 4ghz


płyta msi z77a 43


monitor fhd 60hz


 


co lepiej brać:


- palit 1060 6gb jetstream


- msi 480 480 8gb


- czy coś inszego?


 


cena taka sama dla mnie


głównie gram w poe ale w końcu wezmę się za wieśka czy bf1:)


 


 


pozdrawiam  i dziękuję


Edytowane przez gurken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hej,

 

procesor i5 3570K chodzi na 4ghz

płyta msi z77a 43

 

co lepiej brać:

- palit 1060 6gb jetstream

- msi 480 480 8gb

- czy coś inszego?

 

cena taka sama dla mnie

głównie gram w poe ale w końcu wezmę się za wieśka czy bf1:)

 

 

pozdrawiam  i dziękuję

 

 

Zapytanie o wybór tych kart graficznych jest trochę w google i zdecydowanie polecają GTX 1060.

Z tego co wiem większość gier jest bardziej zoptymalizowanych pod nvidie.

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-rx-480-vs-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi, tyle opinii.

Ja bym jednak brał RX jeśli nie zmieniasz zbyt często pieca.

Zakładam, że nie zmieniasz skoro siedzisz na Ivy.

Starzenie się (co prawda sztuczne) produktów NV nie zachwyca.

 

Siedziałem sporo na NV, ale w pełni przesiadłem się na ATI (AMD) bo sprzykrzyło mi się wymienianie GPU co rok-półtora.

Obecnie mam: Fury (u mnie) / 480 (u żony) / W8100 (w stacji roboczej) i nie mam powodów do narzekania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie o wybór tych kart graficznych jest trochę w google i zdecydowanie polecają GTX 1060.

Z tego co wiem większość gier jest bardziej zoptymalizowanych pod nvidie.

 

http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-radeon-rx-480-vs-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g

Referent RX z MSI GTX?

tak też można porównać i różnice są inne  http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/nvidia-geforce-gtx-1060-founders-edition-vs-sapphire-radeon-rx-480-nitro-8g

 

Co do ceny także myślę, że różnica między 1200 a 1300zł jest najmniej istotna i raczej nie dyskwalifikuje karty jednej czy drugiej.

 

@gurken     Ja obstawałbym przy Rx480 zwłaszcza,że masz dobrego procka

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neoHannibal

 

To skrót myślowy obie mieszczą się w moim budżecie wiec pomijam różnice w cenie - różnicę zmniejsza fakt, że kupuję na fakturę oraz dokładam ze sprzedaży gtx760.
Początkowo w grę wchodził tylko gtx1060 ale w miarę czytania okazuje się ze rx480 nie jest złą przyszłościowo opcją.

1060 jest bardzo dobrą kartą- warto jednak zapytać na forum posiadaczy rxa i bardziej doświadczonych osób - z którym GPU mój zestaw dłużej "pociągnie".

Zakładam że dokupienie karty i dołożenie pamięci do 16gb będzie ostatnim upgradem tego zestawu który "dojadą" moje dzieciaki :)

Edytowane przez gurken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz RX 480 8Gb od Gigabyte. Mam CPU i5 4690K (nie jest podkręcony, nie ma takiej potrzeby). W BF3 przy użyciu MSI Afterburner - karta wykorzystana jest w 100% a CPU w granicach 80-85%. W pozostałych grach jest tak samo, Grafika na 100% a procesor w granicach 80%. Twój CPU oraz mój są bardzo podobne, myślę, że spokojnie ogarnie Twoje potrzeby i będą dobrze ze sobą współgrały. Ja nie planuje zmieniać grafiki przez najbliższe 2-3 lata i myślę że będę zadowolony z RX'a w tym przedziale czasowym. Tym bardziej że ma 8 Gb. No i oczywiście wsparcie sterowników ze strony AMD jest "nieco" lepsze niż od zielonych. Zieloni podczas wypuszczania nowych sterowników potrafią "spowolnić" kartę starszej generacji (patrz karty 970). Równie długo szukałem i zastanawiałem się co wybrać. Padło na RX'a mimo że mam win7 bez dx12. Do moich potrzeb w 100% wystarcza. No i monitory z FreeSync dla kart AMD są dużo tańsze :)

Edytowane przez Dz!ku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję czy mój zasilacz deus1 500w bronze80+ da rade z rx480- choć wg 3dguru 480 ma TPD na poziomie 760gtx którego miałem czyli ~168. 

W każdym razie dziś coś kupuję: "przyszłościowy"480 czy +10fps teraz 1060;) może głowa rozboleć :) na razie więcej głosów na rx.

Edytowane przez gurken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalny pobor radeona wynosi ~225W w najgorszym syntetycznym stresie, podkrecony cpu ba 4,5Ghz pobierze około ~100W wiec 500W spokojnie starczy na caly zestaw z dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty widziałeś 225W poboru dla Rx 480 , skoro w większości testów cały zestaw pobiera nieco ponad 300 W ( kręcony procek i zasilacz z certyfikatem 80+ Gold ) .

 

Choćby w testach na PPC gdzie masz 4790K@4,5 Ghz i BQ 1200W + XFX Rx 480 GTR i całość  bierze 320-330 W .

 

Uwzględniając straty na PSU wychodzi 290-300W dla całego zestawu .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu sprzed kilku dni (wiem dotyczy oplacalnosci GTX 970, ale jest tam porownanie kart o ktorych mowa w tym watku na podstawie 20 gier) wynika, ze jednak RX 480 sie bardziej oplaca od GTX 1060, bo usredniajac ma lepsze osiagi, a cena tez nizsza.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozdzielczosci FHD, ktora z tych kart bedzie lepsza?

Proc: 4690K@4500Mhz

 

Zajrzyj to 

 ktory podalem wyzej. Wynika z niego, ze RX 480 srednio wypada troche lepiej niz GTX 1060 8 GB, a cena RX'a jest nizsza. Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1400zł masz R9 furry 4gb na morele .net tak tylko pisze do fullhd 4gb hbm jeszcze spokojnie starcza pamięci a wyżej to już zależy od gry 

EDIT:dobra wyprzedane było ich bodajże 14 

Edytowane przez tobexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1400zł masz R9 furry 4gb na morele .net tak tylko pisze do fullhd 4gb hbm jeszcze spokojnie starcza pamięci a wyżej to już zależy od gry 

EDIT:dobra wyprzedane było ich bodajże 14 

Kurde szkoda, kupił bym z chęcią drugą.

Choć pewnie niebawem 1070 poleci z ceną jak to się stało z 1080 obecnie.

 

Why?

 

Tyle w temacie, 

Bo GCN pożyje jeszcze ze 2-3 lata i potencjalnie będzie zyskiwać, a o 1060 producent zapomni za kilka miesięcy?

P.S. Sporo znanych silników od 2016 ma wsparcie Vulcana... Przypadek?

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinię,

Pierwsza do sklepu X doszła 1060 od msi  i taka wylądowała u mnie w zestawie.

cały czas mam wrażenie że "amd amd!"  ale trudno dziś odbieram kompa z konserwacji i zobaczymy:) mam jeszcze 12 dni na zwrot w razie czego. Mimo wszystko 1060 ma jednak mniejsze zapotrzebowanie na prąd i wolę mieć zapas w swoim Deusie 500W. 

Edytowane przez gurken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejszy, nawet depcze po piętach GTXowi 1070 w ostatnich testach. Musisz popatrzyć na nowsze testy, jest tego trochę w sieci.

Więcej mógłby powiedzieć @Szawel, ma taka sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wart to kwestia zastosowania. Na tą chwilę faktycznie sięga po wyniki 1070 co w tej cenie potrafi zadziwić. Pytanie jak rozwinie się rynek. Obecnie 4GB HBM spokojnie konkuruje z 8GB gddr. Co będzie za rok czy dwa nie potrafię przewidzieć. Jednak mocne Psu jest tu nieodzowne. TDP jest na poziomie R9 290.

To taki rodzynek jak Broadwell u Intela. Pomijając TDP ;)

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilacza do furry 4690k 4,5 + fury r9 pod undervolcie -40mv jak pamiętam bierze w grach coś koło 340w a stock do 370w 

więc lepiej mieć zasiłke z 450w na 12v ale nawet 430 starczy 

ogólnie widziałbym do tego vs 550w za 209zł w komputroniku

Edytowane przez tobexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...