Skocz do zawartości
gurken

1060 czy 480

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ze swojego wyboru RX480 średnio zadowolony, ale to po prostu pecha miałem :)

 

Niesmak natomiast pozostał, bo od zawsze fan zielonych - w końcu kupiłem Radka i się wiesza pod mocnym i dłuższym obciążeniem. Absolutnie oczywiście go nie skreślam, bo jak działał to FPSy bardziej niż zadowalające, ale... no cóż. Jeżeli tylko wymienią, to na pewno będę zadowolony.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego wyboru RX480 średnio zadowolony, ale to po prostu pecha miałem :)

 

Niesmak natomiast pozostał, bo od zawsze fan zielonych - w końcu kupiłem Radka i się wiesza pod mocnym i dłuższym obciążeniem. Absolutnie oczywiście go nie skreślam, bo jak działał to FPSy bardziej niż zadowalające, ale... no cóż. Jeżeli tylko wymienią, to na pewno będę zadowolony.

A bawiłeś się w undervolting? Ponoć szafirkowi to służy.

Ja z MSI nie miałem żadnych problemów. Śmigał (a w zasadzie śmiga bo Fury jeszcze nie dotarł) bezproblemowo.

Dotychczas problemy miałem tylko z 280X, ale miał przeszłość koparkową więc nic dziwnego.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to kupuję sprzęt za ponad 1000zł, żeby go undervoltować w celu uzyskania stabilności. Ma działać OOTB :)

Jak chciałeś OOTB to Szafir był dziwnym wyborem, skoro co 2 recenzja sugeruje, że zalecany jest underV ;)

Choć obstawiam, że trafiłeś felerną sztukę zwyczajnie.

P.S. Sprawdzałeś linię 12V na PSU? Może tu coś nie trybi jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 różnych kompach sprawdzane, w każdym markowy 500-550W.

 

Pechowa sztuka i tyle. Nie krzyczałbym, jakbym nie wykluczył problemu z moim sprzętem w pierwszej kolejności.

 

A co do UV jeszcze - bawiłem się Wattmanem, bo czytałem o tym ;) Bez większych zmian. 

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 różnych kompach sprawdzane, w każdym markowy 500-550W.

 

Pechowa sztuka i tyle. Nie krzyczałbym, jakbym nie wykluczył problemu z moim sprzętem w pierwszej kolejności.

No to życzę satysfakcji z nowej sztuki ;) bo karta generalnie niczego sobie.

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Rx 480 Gaming X 8GB od Msi.

Daje sobie świetnie radę z moim dziadkiem i i5 4460 na pokładzie.

Chociaż teraz trochę żałuje że nie kupiłem gtx 1070, tym bardziej że jego cena jest coraz bardziej atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wyszlo 1080Ti stad te obniżki. Było to do przewidzenia zresztą. Dlatego olalem 1080. A AMD to nie mój "Target" Karty robią w miarę OK. Ale tylko z średniej półki je posiadają póki co. A z Vega tez nie wiadomo jak będzie. Naturalnie lepiej jest na nią poczekać. Plotki głoszą ze najwydajniesza wersja z 8GB HBM2 ma mieć wydajność pomiędzy 1080, a 1080Ti. Jak będzie to się okaże. Dla mnie DX12 i jakieś tam Async jest bez znaczenia jak na razie. Zreszta obecnie nie kupuje jeszcze nic do wyjścia Vegi. Może 1080 Ti stanieje nieco, a może i je oleje i poczekam do Volty. Jedynie gram i wracam do 2-3 gier, które ogralbym płynnie w 4K. Tak to nie widzę sensu inwestowania w PC i zmianę grafiki, bo gram na PC coraz rzadziej i w przyszlosci liczę jedynie na nowe części tych 2-3 gier. Czyli kolejny Tomb Raider, GTA VI i może jeszcze Wiedźmin 4.

Co do GTX 1060 a RX 480 to w tym wypadku wziąłbym Radeona.

 

EDIT:

 

@Dart9 procesor nie będzie zbytnio ograniczał. Ale zależy od danej gry.  Po za tym RX 480 to jak wspomniałem średnia półka. Do 1920x1080 starczy, ale możliwe że trzeba będzie obniżyć nieco detale w paru tytułach. 

 

Ogólnie na chwilę obecną jak brać karty ze średniej półki to lepiej Radeony. Mam tu na myśli karty z wydajnością zbliżoną do takich kart jak GTX 1060.  Dopiero jak chcemy wydajność  wyższą niż GTX 1060 i myślimy o wyższych rozdzielczościach jak 2.5K (2560x1440) to wtedy można pomyśleć nad GTX 1070/1080. Lub do rozdzielczości 4K to wtedy można pomyśleć nad pojedynczym GTX 1080Ti.   

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne. Może reszta specyfikacji słabo dobrana?

 

Wysłane z mojego D6603

Nie wiem, czy źle dobrana?

 

I5 4460

Corsair H80i Gt

Asus H97 Plus

2x 4gb ddr3 Crucial Balistix Sport 1600mhz

3x SSD Samsung 850 Pro 256 gb raid0

1x Wd Blue 1tb

Asus Xonar dx

Nzxt H230

 

Myślę w sumie nad zamianą na i5 4690k lub całkowicie nowa platforma z i5 7600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy źle dobrana?

 

I5 4460

Corsair H80i Gt

Asus H97 Plus

2x 4gb ddr3 Crucial Balistix Sport 1600mhz

3x SSD Samsung 850 Pro 256 gb raid0

1x Wd Blue 1tb

Asus Xonar dx

Nzxt H230

 

Myślę w sumie nad zamianą na i5 4690k lub całkowicie nowa platforma z i5 7600k

Pamięci by się szybsze przydały.

 

Wysłane z mojego D6603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...