Skocz do zawartości
Novice

Czy wybór ustawień ma wpływ na skalowanie SLI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem o to zapytać od jakiegoś czasu ale zawsze wypadało mi z głowy jak już byłem na forum. Widząc dużą obniżkę cen 1080-tek mam apetyt na dokupienie drugiej 1080 do SLI do mojej obecnej 1080 SJS. Nigdy nie miałem SLI ani CF więc rodzi się tu dużo pytań bo dużo ludzi narzeka na SLI czy CF. Czy mój zestaw na Z97 i 4790K OC nie będzie za bardzo hamował tej pary ? Mogę na nim zrobić 8x-8x, widziałem w testach budgetgamer na yt że różnica między 16-16x jest, ale raczej jak dla mnie nie warta inwestowania w 5930K i X99. Główne pytanie dotyczy jednak tego co w tytule. Przede wszystkim chodzi mi o poprawienie IQ jak i minimalnych fpsów w grach, nie o 2x wyższą średnią ilość klatek. Jak na razie w 1440p nic za bardzo nie jest w stanie sprowadzić mojej 1080-tki do poziomu niegrywalności pod warunkiem że staram się ustawiać opcje grafiki manualnie. Chciałbym tu zacząć od TXAA x4 które mam wyłączone w większości gier bo jest zbyt wymagające aby zachować +60 fps, Używam SMAA ale niestety moje wprawne oko widzi sporo niedoskonałości. To samo jeśli chodzi o PCSS czy HTFS które moim zdaniem wyglądają obłędnie ale mają za duży wpływ na płynność gry żeby mogła to uciągnąć jedna 1080-tka. Jak myślicie,byłbym zadowolony z drugiej 1080-tki czy byłyby problemy i niewielka różnica ?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na minimalnym fps to wybór jest jeden - sprzedanie 1080 i kupienie 1080ti, a nie robienie sli. Dodatkowo wykręcić proca do granic możliwości.

 

Edit: i oczywiście nabrałem się na wykopalisko z przed ponad miesiąca.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...