Skocz do zawartości
Harertz

Dobry ten pc do 2300 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim na jakim monitorze bedziesz gral? Poza tym na zasilaczu moglbys troche oszczedzic i wziac np. AeroCool KCAS 400W. Plyte glowna nie wiem czy nie lepiej ta co wszyscy polecaja ASRock H110M-HDV.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdzielczosci grasz? Jest tescik na purepc https://www.purepc.pl/karty_graficzne/radeon_rx_470_na_pentium_g4560_core_i3_7100_i_core_i5_7400

 

Wg niego lepszym rozwiazaniem do tego procka jest gtx 1060 3gb. No wlasnie w jakiej rozdzielczosci grasz i detalach, bo wybrales wersje 8gb? Duzo zalezy tez od directx.

 

Zlozenienie jest chyba za 1zl w morele - trzeba kod odpowiedni wpisac?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod w koszyku tym publicznym się nie uwzględnia. Zasilacz wziąłem lepszy bo bede pewnie robił upgrade do np i5. Grafika 8gb bo chce na dłuzej. Ten gtx to według mnie kastrat i nie podoba mi się te 3 gb ram.

 

Monitor kineskopowy nawet HD nie ma :D

 

A iż jeszcze działa dobrze mimo wieku to nie chce zmieniać.

 

Co do Asrocka właśnie się nad nim zastanawiam...

 

Tak wgle jak ma sie sprawa z Kaby Lake na win 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego zasilacza, miałem B700 i byłem wymienić, niestabilny. Wymieniłem na Be Quiet! 500W Pure Power 9 CM i wszystko śmiga jak trzeba.


Polecałbym Ci: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-m1-600w-80plus-spc117-720234/ kapkę droższy ale napewno lepszy i modularne okablowanie.

Edytowane przez thevpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pentiuma jednak wybrałbym GeForce, ze względu na mniejsze obciążenie CPU. I tradycyjnie polecam rozważenie SSD, bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H110 też bym nie polecał bo ma brak wsparcia dla PCIE 3.0, coś na minimum chipsecie B150.


Do Pentiuma jednak wybrałbym GeForce, ze względu na mniejsze obciążenie CPU. I tradycyjnie polecam rozważenie SSD, bo warto.

Zgadzam się, nawet wersję 3Gb, i będzie niebo lepiej jak na RX.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo raczej nie bede wymieniał ;/

 

wziąłem asrocka h110m..

 

Czy może to?

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vdh-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vdh-779411/

 

Większość ludzi odradza tego gtxa 1060 3gb. Wybrałem radeona 470 4 gb od gigabyte zamiast tego 8gb.

 

Tak btw. da sie jakas podlaczyc te nowe karty pod monitor kineskopowy?

Edytowane przez Harertz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB odradzają pewnie dlatego, że trochę VRAM-u mało, ale do detali, na które pozwala Pentium, powinno wystarczyć. Myślę, że prędzej braknie Ci procesora w DX11 na Radeonie, niż VRAM-u na GF.

 

MSI B150M PRO-VDH mam w kilku komputerach i sprawdzają się bez zastrzeżeń, ale trudno mi powiedzieć, czy warto do takiej dopłacać.

 

A co do monitora analogowego, to karty według specyfikacji mają złącza DVI-D, więc wygląda na to, że wymagałyby konwertera cyfrowo-analogowego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3GB odradzają pewnie dlatego, że trochę VRAM-u mało, ale do detali, na które pozwala Pentium, powinno wystarczyć. Myślę, że prędzej braknie Ci procesora w DX11 na Radeonie, niż VRAM-u na GF.

 

MSI B150M PRO-VDH mam w kilku komputerach i sprawdzają się bez zastrzeżeń, ale trudno mi powiedzieć, czy warto do takiej dopłacać.

 

A co do monitora analogowego, to karty według specyfikacji mają złącza DVI-D, więc wygląda na to, że wymagałyby konwertera cyfrowo-analogowego.

Jednak zostane przy tym radeonie bo ten gtx jest o 100-200 zł droższy.

 

znalazlem przejsciowke  z hdmi do vga mysle ze powinna być okej https://www.morele.net/kabel-gembird-hdmi-d-sub-0-15m-czarny-a-hdmi-vga-04-980933/

 

Co do płyty głównej to chyba na tym h110m zostane.

 

 

to jest aktualny pc:

https://www.morele.net/inventory/info/LSCFmK/

 

Wzialem ram w jednej kości bo chce mieć 16gb a niestety tap lyta glowna ma tylko 2 sloty.

Edytowane przez Harertz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że taka przejściówka nie będzie działać z DVI-D, który z założenia podaje wyłącznie cyfrowy sygnał. Do tego potrzebny jest właśnie konwerter.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...