Skocz do zawartości
ANalfabeta

Mobo pod 7400 - warunek krótki POST

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wielu z Was ma procesory z 6 i 7gen.

Szukam płyty pod nowy konfig na i5-7400

 

Warunek po poprzedniczce (GA-H55-UD3H) to krótka procedura POST

 

Szlag mnie trafia jak samo odpalenia VGA (zarówno integra jak i GTX560Ti) to około 5-7s, a potem jeszcze sam POST

 

Macie sprawdzone typy ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby ktoś tu zwracał uwagę na takie pie rdoły czy post trwa osiem sekund czy jedenaście.

 

Przecież tak czy inaczej to zależy od tego co jest popodłączane. I nie tylko ile rzeczy jest podłączone, ale także konkretnie jakie modele. Co do zasady wiadomo - im bardziej prymitywna płyta, tym post przeciętnie rzecz biorąc krótszy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że to potrafi wkurzyć.
Wiele konfigów przeszło przez moje ręce i ten póki co jest pod tym względem najgorszy.
Urządzeń podłączonych nie ma dużo - z napędów to 1xSSD i 1xHDD

 

Jeśli miałeś okazję to wiesz jak np. potrafią startować Dell Optiplexy czy HP DC8600, a to raptem C2D

 

Może to mój wybryk, ale obecnie dla mnie bardzo ważny.

Ktoś powie, że można kompa usypiać itp. Ale nadal wybudzenie to kilka wkurzających sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a nawet częściej.

 

Co to ma do rzeczy ?

Spuszczamy się nad 0,5% różnic wydajności w nowych Ryzenach czy innych "kebabach", a drążycie temat realnych różnic (przynajmniej dla mnie) w płytach.

Nie proszę o wykłady z układów scalonych, a jedynie o Wasz doświadczenia z WASZYMI konfiguracjami. No koledzy !!

 

Może jestem niemiły, ale co człowiek to inne potrzeby - proszę zrozumcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasze doswiadczenia mówią nam że zadajesz bzdetne pytanie

żyjemy dla wyższych celów

 

 

co z tego że jakas płyta startuje w sekunde jak może być totalnym badziewiem pod każdym innym względem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałoby Ci to dać (IMO dokładnie nic Ci nie da), ale prosze bardzo - konfiguracja ze stopki.

 

Od momentu naciśnięcia przycisku Start na obudowie, logo Win10 (to takie czteroczęściowe okno białe) pokazuje się w 15 sekundzie, zaś pulpit w 38 sekundzie. Nie mam uruchomionych tych opcji Fast Boot, Super Fast Boot czy jak to tam jest w biosie ponazywane. Mam normalny boot tylko bez wyświetlania loga płyty MSI na cały ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile? :zonk:  Jakbym pulpit widział dopiero po 40 sekundach (i to jeszcze na SSD?) to bym szukał, co mam zepsute... ;)

 

I właśnie o to mi chodzi.

Nie po to kupowałem np. SSD, żeby procedura startu płyty zajmowała 2x więcej niż start systemu z dysku.

 

A wiem, że pod tym względem płyty bywają naprawdę różne.

 

Dzięki za konkretne przykłady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wejść do biosu to muszę od momentu wciśnięcia POWER'a szybko wciskać DEL żebym zdążył hehe


Przed chwilą sprawdzałem ze stoperem w ręku i dokładnie w 16sek widzę pulpit systemu od momentu włączenia komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...