Skocz do zawartości
Lazerhawk

Windows 10 obciąża w 100% dysk systemowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z moim SSD (Goodram Iridium Pro 240GB), który jest zajeżdzany (prawdopodobnie) przez windowsa 10.

 

Mam dwa dyski SSD i ten na którym zainstalowany jest system wykazuje 100% obciążenie przez cały czas, mimo że żadna aplikacja z menedżera na to raczej nie wskazuje.

 

Próbowałem już wyłączać usługi wyszukiwania i indeksowania, jak radzą w poradnikach, wchodzić w rejestr i zmieniać prefetch i inne ustawienia, bawić się w zmianę trybu zasilania, odinstalowywać zbędne aplikacje dostarczone wraz z płytą ze sterownikami mobo... Efektów brak. Komputer czasem uruchomi system bez takich cyrków i wtedy nie mam na co narzekać w drugim wypadku każdorazowo od razu wskakuje na najwyższe obroty.

 

Zaczynam mieć tego powoli dosyć, bo komputer służy mi głównie do pracy, a praca przy 100% obciążeniu dysku nieszczególnie wychodzi.

 

Zamieszczam Screeny z CrystalDiskINFO i Menedżera Zadań

 

 

Pozostały sprzęt w PC

 

Intel i7 6700K

ASUS VIII Maximus Ranger

Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000 Mhz

2x Goodram Iridium Pro 240GB

MSI GTX 1070 Gaming X

 

 

 

post-228471-0-73418500-1488961398_thumb.jpg

post-228471-0-90588100-1488961402_thumb.jpg

post-228471-0-79633200-1488961520_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz menadżer zasobów i tam zobacz czy coś widać.

 Jak na złość, w momencie kiedy napisałem posta i wyłączyłem komputer, żeby nie zarzynać dalej dysku, a następnie ponownie go uruchomiłem - problem znikł... Pewnie powróci niebawem, ale trzeba cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...