Skocz do zawartości
KurczaQU

6600k zrzuca taktowania bez powodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, siedzę sobie na Wiedźminie 3, wszystko standardowo śmiga w 60 fps, otwieram ekwipunek przełączam zakładki a nagle procesor dostaje 100% obciążenia, dławi kartę,  zostaje mi 10 - 30 fps i cała gra dostaje muła. Akurat testuje MSI  Gaming APP i mam w lewym górnym rogu interesujące mnie parametry. Pomyślałem, że coś się zmaściło i zrestartuje komputer. Uruchomiłem go ponownie, odpaliłem Gaming APP procesor ma taktowania jak powinien więc odpalam Wiedźmina 3 i na dzień dobry zużycie 100% i taktowania zrzucone do 700 mhz. Najśmieszniejsze jest to, że pisząc tą wiadomość procesor dalej utrzymuje takie niskie taktowania pomimo, że ma 30 stopni. Nic nie zmieniałem w konfiguracji, nic nie instalowałem, jakieś 2h dziś grałem normalnie. Ja zgłupłem, jakieś pomysły czemu tak się dzieje? Procesor nigdy nie był kręcony.

 

Specyfikacja mojego komputera:

System operacyjny: Windows 10

Karta graficzna: GTX 1070 MSI GAMIX X

Procesor: Intel I5 6600k

Płyta główna: MSI B150 Gaming M3

Pamięć: 2x KINGSTON HYPERX FURY BLACK 8GB DDR4

Zasilacz: be quiet Pure Power L8 600W

Dysk: Samsung SSD 850 EVO 250GB

Chłodzenie procesora: Dark Rock 3

 

EDIT:

W samym menu Wiedźmina mam 70 - 80% zużycia procesora.

 

EDIT 2:

Poruszałem przełącznikiem na płycie głównej od trybu slow i procesor na chwilę podnosi taktowania po czym znów je zrzuca bez ingerencji w przełącznik więc problem leży właśnie tutaj. Temat do kosza lub dla potomnych.

post-234579-0-85859600-1489174852_thumb.png

Edytowane przez KurczaQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...