Skocz do zawartości
DesoloAnimus

Ocena zestawu za ok. 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dobry przyjaciel poprosił mnie o złożenie zestawu do kwoty ok 2500 zł ewentualnie 2700 max i tu cytat "jeśli te 200 zł extra urwą du.." ;)

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=134692


Przeznaczenie gry, głównie: Total War: Warhammer, Wiedźmin 3 i nadchodzący Mass Effect: Andromeda
Po dłuższym wahaniu między RX 470 a 1060 wybrałem tą drugą. Nie będzie OC. SSD nie potrzebne - dłuższe wczytywanie mu nie przeszkadza.
Bardzo mile widziane sugestie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od siebie zaproponuję coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/zkZzDv/ rx 480,z 4gb vramu,podobna wydajność do gtx 1060,ale dłuższe wsparcie i 4gb vramu

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

To wersja 3GB nie 6GB.

 

Druga sprawa... często polecany jest jako wystarczający Pentium G4560.... ale procesor dwa rdzenie do grania za 280 zł ??

Teoretycznie można,choć ten procesor jest polecany do bardziej budżetowych komputerów

Witam.

Dobry przyjaciel poprosił mnie o złożenie zestawu do kwoty ok 2500 zł ewentualnie 2700 max i tu cytat "jeśli te 200 zł extra urwą du.." ;)

 

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=134692

 

 

Przeznaczenie gry, głównie: Total War: Warhammer, Wiedźmin 3 i nadchodzący Mass Effect: Andromeda

Po dłuższym wahaniu między RX 470 a 1060 wybrałem tą drugą. Nie będzie OC. SSD nie potrzebne - dłuższe wczytywanie mu nie przeszkadza.

Bardzo mile widziane sugestie.

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grane będzie tylko na FHD ale ten 1GB vram więcej to zawsze miła sprawa. HDD całkowicie zbędny a więc kolejne ~200 zł odchodzi.
Poszukam więcej  testów porównawczych RX 470 vs 1060... póki co jakoś AMD mnie nie przekonuje.

EDIT: Co masz na myśli pisząc o "dłuższym wsparciu"? Czyżby historie o Nvidii wypuszczające kartę ze sterownikami byle by była na czas premiery, a potem - róbta co chceta, deal with it ludu albo kupcie nową kartę?

Edytowane przez DesoloAnimus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5, jesli nie bedzie OC to powinno byc ok, pomimo ze karta grzeje sie troche bardziej niz by sie chcialo ale za to jest dosyc cicha.

Wygląda to też zacnie choć po małym wywiadzie dowiedziałem się że kolega nie ma monitora HD i będzie grał na max 1680x1050 więc pytanie czy mu 8GB vramu w ogóle potrzebne. Normalnie bym nawet nie dyskutował i dołożył te parę zł do większego ramu ale w tym wypadku liczymy każde 50 zł więc pytanie czy MSI ARMOR Radeon RX 480 OC 4GB też nie zrobi roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...